Tak jak co roku w okresie przedświątecznym opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody p. I. Kuch zorganizowała dla uczniów kl. IV-VII konkurs na „Stroik ekologiczny”. Prace ocenione były w czterech kategoriach: klasy IV, klasa V, klasy VI i VII. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie, a ich prace były nie tylko bardzo ładne i ciekawe, ale również pomysłowe. Za udział w konkursie uczniowie otrzymują w najbliższym czasie nie tylko dyplomy, ale również upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym niezwykłej kreatywności.
Młodzi kreatywni Ekolodzy
Stroik Ekologiczny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Stroik Ekologiczny.
Gminny Konkurs Czytelniczy
Uczniowie naszej szkoły - Wojciech Foks oraz Hubert Zdun wzięli udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym ph. „Życie i twórczość Astrid Lindgren” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie. Głównym celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Astrid Lindgren.
Reprezentanci naszej szkoły otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Olaf na III Gminnym Makowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym
Kto chciał poczuć magię świat, spotkać świętego Mikołaja i spędzić miło wieczór w świątecznej atmosferze z Elzą, Anną i Olafem pewnie skorzystał z zaproszenia Wójta Gminy Maków. Jarmark spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i mieszkańców Makowa. Uczniowie naszej szkoły również bawili się doskonale. Brali udział w zabawach, konkursach i innych atrakcjach przewidzianych dla dzieci. Były również słodkości, ciasta i gorąca czekolada. Nie tylko Pani Zima ale również nasi uczniowie mieli swój istotny wkład w tę imprezę. Uczniowie klasy VIa pod kierunkiem p. Anety Kowalczyk wystawili przedstawienie pt. „Kraina lodu”. Młodzi aktorzy pokazali świat królestwa Arendelle zamienionego w lód. Elzę, która na Północnym szczycie zbudowała zamek z lodu i Annę, która z miłości do swej siostry wyruszyła w świat zimowej otchłani. Piękna, zimowa sceneria, kostiumy i gra młodych aktorów sprawiły, że to był dla wszystkich dzieci niezapomniany wieczór. Dziewczęta o anielskich głosach z klasy VIIa wprowadziły nas w atmosferę świąt, śpiewając i tańcząc pastorałki.
Nasi uczniowie na III Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Występ uczniów klasy VIa i VIIa na III Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Laureatka XXV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu
Marysia Tomaszewska uczennica klasy VIIa i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach została laureatką XXV Międzynarowoego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Gratulujemy. Jesteśmy dumni, że mamy tak uzdolnioną muzycznie koleżankę i uczennicę.
Zwycięscy w Turnieju Tenisa Stołowego Makowska Gwiazdka
W kategorii dziewcząt z klas VII i gimnazjum - I miejsce zajęła Monika Jacczyk. Z klas V i VI wygrała Kinga Machaj z klasy VIa.
II miejsce zajęła Oliwia Niedźwiadek z klasy VIa, III miejsce - Magdalena Krupa z klasy IVb.
W kategorii chłopców z klas V i VI wygrał Hubert Piechut z klasy VIa,II miejsce Jan Ceroń z klasy VIb.
Mikołajki w naszej szkole
Zgodnie z naszą polską i szkolną tradycją, jakże miłą dzieciom, 6 grudnia ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry świętowaliśmy tzw. Mikołajki. W klasach zorganizowano mikołajkowe zabawy integracyjne z poczęstunkiem. Nie czekając na wizytę prawdziwego Mikołaja, obdarowywaliśmy się wzajemnie drobnymi upominkami i słodyczami.
Mikołajkowy wyjazd klasy IIIb
W ramach mikołajkowego prezentu klasa III b z wychowawczynią p. B. Domizą i p. A. Pająk wybrali się na wycieczkę pociągiem do kina Polonez w Skierniewicach na bajkę pt. „Pierwsza Gwiazdka”. W kinie czekał na dzieci radosny Mikołaj z prezentami. Przed seansem każda klasa otrzymała prezent dla chłopców i dziewcząt. Potem wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli historię narodzin Jezusa w wersji animowanej. Po seansie poprosiliśmy Mikołaja o wspólną fotografię.
W kręgu baśni i fantastyki
Dnia 2 grudnia uczennice klasy VI a - Nikola Bakalarska i Kinga Korbeń reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Czytelniczym pt. „W kręgu baśni i fantastyki Clive Lewisa”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Cliva St. Lewisa, rozwijanie zainteresowań literaturą fantastyczną oraz promocja książki w środowisku. Na podium stanęła Natalia Bakalarska zdobywając II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Mistrzowie ortografii
W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny pod hasłem "Mistrz Ortografii". I miejsce zajęła uczennica klasay VIIa Klaudia Kostrzewa, II miejsce - Natalia Bakalarska i Kinga Korbeń - uczennice klasy VIa, III miejsce - Weronika Zarębska - uczennica klasy IVb. Gratulujemy Mistrzyniom ortografii i życzymy dalszych sukcesów.
Zwycięscy w konkursie recytatorskim
28 listopada troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, który miał miejsce w Woli Makowskiej.
Jesteśmy dumni ze swoich podopiecznych, wszyscy stanęli na podium. Nikola Bakalarska z klasy Via zajęła I miejsce w kategorii klas szóstych. Bartosz Karwat II miejsce w kategorii klas piątych i Zosia Antoniak również II miejsce wśród uczniów klas czwartych. Reprezentantów wybrała i uczniów przygotowała Anna Ferdzyn. Ze względu na szkolną wycieczkę, która odbyła się w tym terminie, nikt z uczniów nie reprezentował klas siódmych.
Wycieczka do Warszawy klas IV - VII
Siadamy wygodnie przed szklanym ekranem telewizora i chcemy uczestniczyć w show. Niezależnie czy jest to program telewizyjny, wydarzenie sportowe czy artystyczne. Dobrze się bawiąc, nie zastanawiamy się, jak to jest zrobione. Liczy się efekt i to najlepiej oszałamiający. Po ostatniej wycieczce do Warszawy jesteśmy bogatsi o szerszą perspektywę.
Telewizja to mnóstwo korytarzy, pomieszczeń, kamer, lamp, wszechobecnych kabli i ludzi, których twarzy nie rozpoznajemy. Mieliśmy możliwość przebywania na planie podczas realizacji jednego z programów dla dzieci pt. „Domisie”. Zaskoczył nas fakt, że oprócz trojga aktorów przed kamerą w nagrywanie każdej ze scen zaangażowanych jest ponad dziesięć osób, których na ekranie nie zobaczymy. Stadion Narodowy to miejsce, które bez widowni nie przytłacza, nawet rozmiarami, choć dane techniczne mówią co innego. Z ogromną radością obserwowaliśmy reakcje naszych chłopców, którzy wzruszeni kroczyli wydeptanymi przez swoich idoli ścieżkami, siadali na ich miejscach w szatni i na ławkach rezerwowych. A przede wszystkim bezbłędnie odpowiadali na każde pytanie przewodnika. To od nich, my nauczyciele, pozyskaliśmy szeroką wiedzę na temat piłkarzy, nie tylko naszej drużyny narodowej, wydarzeń sportowych i ich przebiegu.
Siadamy wygodnie przed szklanym ekranem telewizora i chcemy uczestniczyć w show. Niezależnie czy jest to program telewizyjny, wydarzenie sportowe czy artystyczne. Dobrze się bawiąc, nie zastanawiamy się, jak to jest zrobione. Liczy się efekt i to najlepiej oszałamiający. Po ostatniej wycieczce do Warszawy jesteśmy bogatsi o szerszą perspektywę.
Telewizja to mnóstwo korytarzy, pomieszczeń, kamer, lamp, wszechobecnych kabli i ludzi, których twarzy nie rozpoznajemy. Mieliśmy możliwość przebywania na planie podczas realizacji jednego z programów dla dzieci pt. „Domisie”. Zaskoczył nas fakt, że oprócz trojga aktorów przed kamerą w nagrywanie każdej ze scen zaangażowanych jest ponad dziesięć osób, których na ekranie nie zobaczymy.
Stadion Narodowy to miejsce, które bez widowni nie przytłacza, nawet rozmiarami, choć dane techniczne mówią co innego. Z ogromną radością obserwowaliśmy reakcje naszych chłopców, którzy wzruszeni kroczyli wydeptanymi przez swoich idoli ścieżkami, siadali na ich miejscach w szatni i na ławkach rezerwowych. A przede wszystkim bezbłędnie odpowiadali na każde pytanie przewodnika. To od nich, my nauczyciele, pozyskaliśmy szeroką wiedzę na temat piłkarzy, nie tylko naszej drużyny narodowej, wydarzeń sportowych i ich przebiegu.
Wycieczka do Warszawy / I autokar
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Wycieczka do Warszawy/ II autokar
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Dzień Pluszowego Misia
"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"
W piątek 24 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, to uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Zabawa była doskonała. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.
Kochamy Pluszaki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
„Weź dobre słowo i podaj dalej”
„Życzliwe słowa przyjaciela mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie”
Matka Teresa z Kalkuty
W tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy 21 listopada Szkolny Dzień Kultury i Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami tworzyli Drzewko życzliwości, na którym umieszczali dobre, ważne i życzliwe słowa. Następnie każdy uczeń z klasowego drzewka, brał jedno dobre słowo i na wykonanym samodzielnie znaczku - były to uśmiechnięte buźki, serduszka, słoneczka przekazywał je koledze lub koleżance. Dzień ten przypominał uczniom nie tylko o zasadach kulturalnego zachowania, ale utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto być życzliwym i kulturalnym na co dzień. Inicjatorem akcji był Zespół nauczycieli ds. wychowawczo - profilaktycznych.
Kulturalni i Życzliwi
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Czytamy razem i udzielamy pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 15.11.2017 roku odbyły się w klasie 3 b zajęcia otwarte z cyklu „Czytamy razem" pt. Ratujemy i uczymy ratować. W zajęciach uczestniczyła p. dyrektor Jolanta Szeliga i p. Anna Pająk oraz uczniowie i ich rodzice. W trakcie zajęć uczniowie pod kierunkiem p. B. Domizy przeczytali opowiadanie, zawierające opis poszczególnych czynności ratujących przy omdleniu oraz przy braku tętna i oddechu. Po krótkiej rozmowie na temat przeczytanego tekstu, rodzice wraz z dziećmi zostali przydzieleni do grup, których zadaniem było przygotowanie się do przedstawienia jednej ze scenek: 1. Sprawdzanie tętna, oddechu i wzywanie pomocy. 2. Układanie w pozycji bocznej. 3.Resuscytacja-ćwiczenia z fantomem.
Każda grupa zaprezentowała wzorcowo swoją scenkę. Potem nastąpiła wymiana tak, aby każdy uczestnik mógł sprawdzić się w czynnościach ratujących życie. Rodzice przyznali, że nie jest to łatwe zadanie. Obecny wśród rodziców zawodowy strażak p. Paweł Starzec potwierdził, że inaczej reaguje się podczas ćwiczeń z fantomem, inaczej zaś, gdy musimy ratować człowieka. Na koniec dzieci wykazały się umiejętnościami literackimi. Każda grupa ułożyła rymowankę na temat numerów alarmowych. Dzieci bez obaw i z wielką chęcią uczestniczyły w zajęciach. Rodzice zaś wyrazili swoją aprobatę dla zajęć uczących podstawowych zasad ratowania życia ludzkiego.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie