• Integracja i nauka w jednym

  18 października 43 uczniów klas VII wyjechało do Łodzi, by w Eksperymentrium rozwijać swoje kompetencje naukowo - techniczne, pogłebiać  wiedzę z fizyki i przyrody, integrować się podczas zabawy w Atlas Arenie oraz doznać niesamowitych wrażeń i przeżyć podczas seansu filmu 3D "O pandach". Film ten pokazał nam jak ważną rolę odgrywa walka o zachowanie ginącego gatunku i ochrona przyrody.Integracja i nauka w jednym - Obrazek 1

 • "Tobie Ojczyzno"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W ramach podejmowanych inicjatyw "Rok dla Niepodległej" uczniowie naszej Gminy śpiewem uczcili jubileusz 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • I GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „TOBIE OJCZYNO”

  W dniu 16.X.2018 r w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Makowie odbył się I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „ Tobie Ojczyzno” zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Maków p. Jerzego Stankiewicza, przygotowany przez nauczycielkę muzyki Beatę Domizę. W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Maków. Uczniowie zostali podzieleni na 2 kategorie wykonawcze – solista i zespół, oraz 4 kategorie wiekowe- klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i gimnazjum. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom wykonania pieśni. Niektórzy przygotowali odpowiednie stroje a kilkoro zagrało samodzielnie podkład muzyczny na instrumentach.Laureaci konkursu z naszej szkoły to:  Kategoria klasy 1-3 – solista: I miejsce- Marika Jach, Wyróżnienie – zespół: Hanna Wasiak, Maja Karalus, Barbara Korbeń , Franciszek Michalak. Kategoria klasy 4-6 – solista: Wyróżnienie- Gabriela Szczechowska. Kategoria wiekowa klasy 4-6 – zespół: Wyróżnienie: Barbara Starzec, Martyna Nowak. Kategoria klasy 7-8 – solista: I miejsce – Oliwia Rosińska. Kategoria klasy 7-8 – zespół: I miejsce – zespół: Wiktoria Dobrowolska, Łucja Kucikowicz. Szczególne podziękowania składamy nauczycielom, którzy tak wspaniale przygotowali swoich uczniów do konkursu: Annie Jaworskiej i Marzenie Fidalskiej SP Wola Makowska, Anecie Małczak, Ewie Bors, Marii Kubik SP Dąbrowice, Małgorzacie Wach SP Słomków, Annie Kłąb SP Święte, Katarzynie Szymajdzie SP Pszczonów, Danucie Sułek Gimnazjum w Makowie i Beacie Domizie SP Maków.

   

   

 • Życzymy Naszym Nauczycielom

  Wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów zawodowych. Aby podejmowany przez Was trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży, był źródłem Życzymy Naszym Nauczycielom - Obrazek 1satysfakcji i społecznego uznania!

 • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

  Były życzenia, nagrody, występy uczniów i spotkanie z emerytowanymi nauczycielami, którzy pozostawili w tej szkole cząstkę siebie.

  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Pierwszaki uroczyście wkroczyli w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Makowie
  12.10.2018

                                                                                                                                                                                                                                                            44 uczniów klas Ia i Ib stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły składając ŚLUBOWANIE: by być dobrym uczniem, kolegą i obywatelem.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  Ślubowanie pierwszoklasistów - Obrazek 1

 • Odblaskowe pierwszaki

  W naszej szkole rozpoczął się w cykl zajęć w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Odblaskowe pierwszaki”, której podstawowym celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcji pokazowej dotyczącej bezpieczeństwa na ulicy. Omówione zostały zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa. Natomiast uczniowie klas II i III będą uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach w październiku.Odblaskowe pierwszaki - Obrazek 1

 • III miejsce w powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Bolimowie

  Na powiatowych zawodach sportowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Bolimowie naszą szkołę reprezentowali:

  Patryk Kroc uczeń kl.VI

  Weronika Machaj kl. VIII

  Weronika Ozimek kl.VII

  Ewa Śledź kl. VII

  Monika Jacczyk kl. VIII

  Natalia Malinowska kl. VIII

  Trener grupy: p. Monika Olejnik.

  Dziewczęta i chłopcy rywalizowali na dystansie 1000m, mierząc się z grupą 46 uczniów. Każdy walczył indywidualnie, zdobywając punkty dla swoich szkół. Nasi uczniowie zdobyli III punktowe miejsce.Weronika na Igrzyskach Młodzieży pokonując 40 zawodniczek, Patryk na Igrzyskach Dzieci pokonując 43 zawodników. Na zawodach w rywalizacji indywidualnej pierwsze 5 miejsc kwalifikuje się do startu w ½ Mistrzostw Wojewódzkich. GRATULUJEMY!!!

   

 • Zwycięscy z naszej szkoły na szczeblu powiatu: Weronika Machaj kl. VIIIa i Patryk Kroc kl. VI

 • Otwarcie boiska piłkarskiego, bieżni lekkoatletycznej, skatepark’u i boiska do streetball’a na kompleksie sportowo-rekreacyjnym

  5 października 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w historycznej chwili  otwarcia boiska piłkarskiego, bieżni lekkoatletycznej, skatepark’u i boiska do streetball’a na kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Akacjowej 2 w Makowie, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum św. Wojciecha i w tym samym budynku uczą się uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Makowie. Ten nowoczesny obiekt sportowy, obok którego rośnie hala sportowa, będzie dopełnieniem warunków do rozwijania sportu wśród uczniów,  ale  będzie to również  wspaniałe miejsce dla wszystkich mieszkańców gminy do rozwijania aktywnego, zdrowego, sportowego stylu życia. Wielkie podziękowania kierujemy w imieniu uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli do władz gminy Maków za odwagę i zdolności w pozyskaniu środków, by powstał przy naszej szkole obiekt sportowy najnowszej generacji.

 • Super nowoczesny obiekt sportowy
  05.10.2018

   Boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, skatepark i boisko do streetball’a

 • Najlepsze prace w konkursie fotograficznym

  Szkolny konkurs fotograficzny:                                                     "Gmina Maków w obiektywie" przeprowadzony pod kierunkiem p. Wojciecha Żelaźnickiego, dotyczył uchwycenia piękna czterech pór roku naszej Małej Ojczyzny. Nagrodzone prace wyeksponowano na dolnym korytarzu. Gratulujemy talentu młodym fotografom. A oto najlepsi w tym konkursie:

  I miejsce: Zuzanna Mrówka i Hubert Zdun

  II miejsce: Martyna Kuś i Kinga Placek

  III miejsce: Magdalena Wójt i Zuzanna Zarębska 

 • Jesz pyszne II śniadanie w szkole - osiągasz lepsze wyniki w nauce
  01.10.2018

  Drugie śniadanie jest posiłkiem zapewniającym organizmowi systematyczny „dowóz" energii, co wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, lepsze wyniki w nauce, rozwój intelektualny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie
  96-124 Maków
  ul. Główna 4
 • 46 831 22 26

Galeria zdjęć