• Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów na zabawę choinkową

   

  Plakat zaprojektowała uczennica klasy VIa Kinga Machaj

 • Wspieramy potrzebujących

  Przed Bożym Narodzeniem wspieramy potrzebujących, chętnie otwieramy nasze serca. To czas, który wyzwala w nas uczucia solidarności i empatii. Nasi uczniowie nie zapomnieli o tych, którym wiedzie się gorzej, są ubożsi, chorzy lub starzy. Podczas Tygodnia Wolontariatu okazali swoje serca i ofiarowali mnóstwo produktów spożywczych. Symboliczna choinka zapełniła się czerwonymi serduszkami z nazwiskami uczniów, którzy przynieśli produkty dla potrzebujących. Ze zgromadzonych darów przygotowano paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących, znajdujących się  w trudnej sytuacji materialnej.                                                                        Koordynatorem akcji „Świąteczna paczka” była p. Danuta Bigos - nauczycielka religii i przedstawicielka Caritas przy Parafii Kościoła św. Wojciecha w Makowie oraz uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

 • Kolędnicy, wędrownicy z gwiazdą na patyku...

  Zwyczaj kolędowania ulicami Makowa w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest podtrzymywany również przez naszych uczniów. Wizyta kolędników była atrakcją nie tylko dla mieszkańców wsi, ale również dla pracowników Urzędu Gminy w Makowie. Na ręce Pana Wójta  złożono życzenia pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Rolę kolędników wzorowo odegrali uczniowie klasy VIIa : Wiktoria Machaj, Weronika Machaj, Wiktoria Dobrowolska, Łucja Kucikowicz, Kinga Borowska, Amelia Stań, Leszek Grzelka, Jakub Smolczewski pod kierunkiem wychowawcy Wojciecha Żelaźnickiego.                                                                         "Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko Turoniem, Kożuch plecy mu grzeje, gwiazda nad łbem płonie. Dobrze być kolędnikiem, ale tylko Królem, Ma koronę z pozłotki, ojcowską koszulę. Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko Aniołem, Dźwigać skrzydła puchate, z drutu aureolę. Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko kukiełką....."ks. Jan Twardowski

 • Klasowe spotkania wigilijne

  Każdego roku czas przedświąteczny uczniowie naszej szkoły spędzają na kultywowaniu tradycji bożonarodzeniowych. W tym roku również w każdej klasie odbyły się spotkania wigilijne, które przyjęły różnorodną formę. Uczniowie wystawiali przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej, wspólnie śpiewano kolędy, spożywano wigilijne potrawy, dzielono się opłatkiem. Uczniowie również dekorowali pierniczki, babeczki i pomarańcze, własnoręcznie wykonywali ozdoby choinkowe. Wszystko to dzięki naszym wspaniałym wychowawcom, którzy wspierali swoje klasy w tych działaniach, jak również kochanym rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi przygotowywali wigilijne potrawy.  Uczniowie klasy VIIa wręczyli wszystkim uczniom klas IV-VII, nauczycielom i pracownikom szkoły ,,Słodkie Mikołaje", czyli własnoręcznie zrobione figurki z papieru ze słodką niespodzianką.  W takim pięknym klimacie, świątecznych nastrojach wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na Boże Narodzenie.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Wspomnienia ze spotkania wigiljnego w klasie V

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Wspomnienia ze spotkania wigilijnego klasy IVa

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Królowa Śniegu na święta" w wykonaniu uczniów klasy VIa

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy VIb

 • Szkolne Jasełka

  Widowisko słowno - muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej, jak co roku integralnie stworzyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zgromadzona liczna widownia była zachwycona grą aktorską uczniów i oprawą muzyczną, która wprowadziła nas w klimat Świąt i przypomniała  historię i tradycje z tym czasem związane. Reżyseria i  przygotowanie uczniów  p. Danuta Bigos - nauczyciel religii oraz oprawa muzyczna: p. Beata Domiza i p. Danuta Sułek - nauczyciele muzyki.

 • 17.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Nagrodzeni w konkursie: "Stroik ekologiczny" zorganizowanym przez LOP

 • Młodzi kreatywni Ekolodzy

  Tak jak co roku w okresie przedświątecznym opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody p. I. Kuch zorganizowała dla uczniów kl. IV-VII konkurs na „Stroik ekologiczny”. Prace ocenione były w czterech kategoriach: klasy IV, klasa V, klasy VI i VII. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie, a ich prace były nie tylko bardzo ładne i ciekawe, ale również pomysłowe. Za udział w konkursie uczniowie otrzymują w najbliższym czasie nie tylko dyplomy, ale również upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim  wyróżnionym niezwykłej kreatywności.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Stroik Ekologiczny.

 • Gminny Konkurs Czytelniczy

  Uczniowie naszej szkoły - Wojciech Foks oraz Hubert Zdun wzięli udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym ph. „Życie i twórczość Astrid Lindgren” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie. Głównym celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Astrid Lindgren.

  Reprezentanci naszej szkoły otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

 • Olaf na III Gminnym Makowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

  Kto chciał poczuć magię świat, spotkać świętego Mikołaja i spędzić miło wieczór w świątecznej atmosferze z Elzą, Anną i Olafem pewnie skorzystał z zaproszenia Wójta Gminy Maków. Jarmark spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i mieszkańców Makowa. Uczniowie naszej szkoły również bawili się doskonale. Brali udział w zabawach, konkursach i innych atrakcjach przewidzianych dla dzieci. Były również słodkości, ciasta i gorąca czekolada. Nie tylko Pani Zima ale również nasi uczniowie mieli swój istotny wkład w tę imprezę. Uczniowie klasy VIa pod kierunkiem p. Anety Kowalczyk wystawili przedstawienie pt. „Kraina lodu”. Młodzi aktorzy pokazali świat królestwa Arendelle zamienionego w lód. Elzę, która na Północnym szczycie zbudowała zamek z lodu i Annę, która z miłości do swej siostry wyruszyła w świat zimowej otchłani. Piękna, zimowa sceneria, kostiumy i gra młodych aktorów sprawiły, że to był dla wszystkich dzieci niezapomniany wieczór. Dziewczęta o anielskich głosach z klasy VIIa wprowadziły nas w atmosferę świąt, śpiewając i tańcząc pastorałki.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Występ uczniów klasy VIa i VIIa na III Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 • Laureatka XXV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu

  Marysia Tomaszewska uczennica klasy VIIa i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach została laureatką XXV Międzynarowoego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Gratulujemy. Jesteśmy dumni, że mamy tak uzdolnioną muzycznie koleżankę i uczennicę.

 • Zwycięscy w Turnieju Tenisa Stołowego Makowska Gwiazdka

  W kategorii dziewcząt z klas VII i gimnazjum - I miejsce zajęła Monika Jacczyk. Z klas V i VI wygrała Kinga Machaj z klasy VIa.

  II miejsce zajęła Oliwia Niedźwiadek z klasy VIa, III miejsce - Magdalena Krupa z klasy IVb.

  W kategorii chłopców z klas V i VI wygrał Hubert Piechut z klasy VIa,II miejsce Jan Ceroń z klasy VIb.

 • Mikołajki w naszej szkole

  Zgodnie z naszą polską i szkolną tradycją, jakże miłą dzieciom,  6 grudnia ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry świętowaliśmy tzw. Mikołajki. W klasach zorganizowano mikołajkowe zabawy integracyjne z poczęstunkiem. Nie czekając na wizytę prawdziwego Mikołaja, obdarowywaliśmy się wzajemnie drobnymi upominkami i słodyczami.

 • Mikołajkowy wyjazd klasy IIIb

  W ramach mikołajkowego prezentu klasa III b z wychowawczynią p. B. Domizą i p. A. Pająk wybrali się na wycieczkę pociągiem do kina Polonez w Skierniewicach na bajkę pt. „Pierwsza Gwiazdka”. W kinie czekał na dzieci radosny Mikołaj z prezentami. Przed seansem każda klasa otrzymała prezent dla chłopców i dziewcząt. Potem wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli historię narodzin Jezusa w wersji animowanej. Po seansie poprosiliśmy Mikołaja o wspólną fotografię.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie
  96-124 Maków
  ul. Główna 4
 • 46 831 22 26

Galeria zdjęć