• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

• Wzruszające widowisko historyczno - patriotyczne nawiązujące w swej treści do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawili uczniowie klas III - VIII pod kierunkiem pani Edyty Mazurek,  p. Anny Pająk, p. Renaty Wójcik, p. Beaty Domizy, p. Anny Kłąb.

Uczeń klasy VIII: Dziś czasy równie nie są łatwe, nie jest też łatwo być prawdziwym Polakiem. to właśnie po to przypominamy tych, którzy rozproszeni przez lata po całym świecie żyli i działali na rzecz Ojczyzny. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwalały Polakom przetrwać. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

• Czy wiesz, jak dbać o planetę na co dzień?

•  22 kwietnia to  Dzień Ziemi. Znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym czasie  prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nasza szkoła również włącza się do obchodów tego dnia. W tym roku każda klasa przygotowuje prace plastyczne, wykonywane różnymi technikami.

• "Łączy nas pamięć"- bierzemy udział w akcji Żonkile

• 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Edyty Mazurek i przy udziale p. Agaty Szczechowskiej, wzięli udział w  akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Uczniowie, poprzez przypięcie symbolu żonkila, solidaryzowali się w zbiorowej pamięci, szacunku i nadziei. Projekcja filmu i prezentacja uczniów wskazała, że młode pokolenie wierzy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, która nas jednoczy i nadaje nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

• Uczniowie klasy VIII przenieśli nas w czasy PRL-u

• “Życie w czasach PRL-u", to tytuł projektu, jaki pod kierunkiem Anny Ferdzyn zrealizowali uczniowie klasy VIII na lekcjach historii. Okazało się, że temat na tyle zainteresował młodzież, że odkryli w sobie żyłkę badaczy historii współczesnej.  Obszerność materiału, jaki przygotowali oraz ilość zgromadzonych rekwizytów sprawiła, że zapragnęli podzielić się rezultatem pracy z młodszymi kolegami. W rolę ekspertów wcielili się trzej uczniowie: Dobromir Skrobacz, który też udostępnił bogate zbiory swojej rodziny, Aleksander Sałkowski i Szymon Mikina. Z radością opowiadali i odpowiadali na pytania nauczycieli i uczniów obydwu klas siódmych. Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem, to buduje dobre relacje nie tylko międzypokoleniowe, ale też międzyklasowe.