Weronika Ozimek i Zofia Boryna - członkowie Szkolnego Koła LOP pod kierunkim opiekuna p. I. Kuch wzięły udział w miejsko - gminnym etapie Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej poradziły sobie doskonale i zakwalifikowały się do ostatniego - okręgowego etapu tego turnieju, w którym będa brały udział w czerwcu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Sukcesy Szkolnego Koła LOP
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W naszej szkole to kolejna lekcja historii, podczas której uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego i Gimnazjum św. Wojciecha przypomnieli najważniejsze fakty historyczne naszego państwa w związku z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pieśni patriotyczne wprowadziły nas w zadumę i pozwoliły docenić wolne i prawe państwo w jakim żyjemy.
Obchody 3 Maja
Naszą postawą wyrażamy patriotyzm
2 maja - obchodzimy Dzień Flagi
1 sierpnia 1919 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o godłach i barwach narodowych. Znajdujemy w niej zapis: „ Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych paskach, równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony”.
Czesław Janczarski ,,Barwy ojczyste”
Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość,
biel - serce czyste…
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
Symbole narodowe należy otoczyć czcią i szacunkiem. Jest to patriotyczny obowiązek każdego obywatela, każdego Polaka. Wywieśmy w te dni biało-czerwone flagi na balkonach i w oknach naszych domów. Nasi uczniowie wykonywali flagi własnoręcznie i wywieszali w widocznych miejscach.
Dzień Ziemi
Uczniowie klasy VIIa tematyką przedstawionego reportażu z okazji Dnia Ziemi po raz kolejny przypomnieli nam ważny problem zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.
Reportaż wśród mieszkańców Makowa
Co wiemy na temat ekologii, zanieczyszczenia najbliższego otoczenia, recyklingu i naszego w tym udziału - pytają uczniowie klasy VIIa nie tylko mieszkańców Makowa, ale i znanych ekspertów.
Bazyliszek w Makowie
Podsumowaniem pracy z książką nie musi być pisemna forma wypowiedzi. Uczniowie klasy IVa kochają teatr, dlatego często wcielają się w postaci fikcyjne, inscenizując omówione lektury. Tym razem była nią legenda o Bazyliszku. Dzieci zapragnęły pokazać efekty swojej pracy swoim młodszym kolegom. Stąd wizyta w klasach trzecich i u przedszkolaków. Tym razem to aktorzy byli pod wielkim urokiem najmłodszej, niezwykle wdzięcznej i kulturalnej publiczności. To z pewnością zasługa ich opiekunek. Uczniowie pracują pod kierunkiem p. Anny Ferdzyn.
Legendarny Bazyliszek znalazł się w IVa
Z objazdowym występem
Leśne warsztaty klasy IVa
Dnia 20 kwietnia, w piękny, słoneczny piątkowy dzień klasa IVa ze swoja wychowawczynią – p. Anetą Kowalczyk gościła w Miejskiej Kniei – urokliwym zakątku Makowa. Tam właśnie wypoczywaliśmy na łonie natury, braliśmy udział w warsztatach i zabawach drużynowych. Słuchaliśmy opowieści o historii Makowa i o przemianach, jakie zachodzą w przyrodzie każdej pory roku. Uwieńczeniem zajęć było ognisko i pieczenie kiełbasek. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu … na pieszo!
W Miejskiej Kniei było surwiwalowo
Już wiemy, ile ciekawych produktów kryje leśna łąka.
Integracja w rytmie disco
Dnia 20 kwietnia odbyła się kolejna szkolna dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Doskonała zabawa, największe przeboje muzyki disco i wyśmienite humory sprawiły, że na kolejną dyskotekę czekamy już z niecierpliwością!
Wycieczka do Warszawy klas I-III
Zabytki Warszawy i dom ks.J. Twardowskiego zrobiły na naszych najmłodszych kolegach duże wrażenia i niezapomniane wspomnienia
Wycieczka do Warszawy i spotkanie z przyjacielem księdza J. Twardowskiego – naszego patrona
W dniu 18 kwietnia uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy warszawską Starówkę, aż pełni wrażeń dotarliśmy do kościoła przy klasztorze sióstr Wizytek. Na spotkanie nam wyszedł pan Tadeusz Olszewski, przyjaciel i sąsiad księdza Jana Twardowskiego – patrona naszej szkoły. Z wielkim wzruszeniem pokazywał nam miejsca, w których przebywał ks. Jan Twardowski. Najpierw obejrzeliśmy kościół, który jako jeden z nielicznych zabytków przetrwał II wojnę światową. W tym kościele ks. Twardowski odprawiał msze, miał swój konfesjonał, tutaj spotykał się z przyjaciółmi, przedstawicielami teatru, kultury i władzy. Potem poszliśmy do mieszkania, w którym mieszkał ksiądz Jan. Drewniany, stary domek ukryty w parku przy klasztorze. Kręte, skrzypiące drewniane schody wiodące na piętro. Bardzo skromnie urządzone dwa malutkie pokoiki wypełnione pamiątkami. Pan Tadeusz opowiadał nam o każdym zgromadzonym tu przedmiocie. Zobaczyliśmy tam buty, sutannę, zdjęcia ze znanymi aktorami, Order Uśmiechu i wiele innych drobiazgów, które świadczyły, jak dobrym człowiekiem był nasz patron. Potem poszliśmy do parku, w którym stoi ławeczka a na niej przysiadł ks. Jan Twardowski. Każdy mógł się do niego przytulić i zrobić sobie zdjęcie. Na koniec czekała nas niespodzianka w postaci kubka ciepłej czekolady w pijalni czekolady u Wedla. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się czekolada, jak wyglądają ziarna kakaowca, jakie mamy rodzaje czekolady. Potem dekorowaliśmy pierniki białą czekoladą. Na pamiątkę otrzymaliśmy wedlowskie pralinki.
To rozumiem!
18 kwietnia zmieniliśmy ”nieco” rozkład zajęć dla klasy V, VIa i VIb. Przenieśliśmy się do łódzkiego Experymentarium. To nie tylko interaktywna wystawa, pełna przyrządów i stanowisk, które umożliwiają samodzielne poznanie działania zjawisk. To także wspaniała i niezapomniana rozrywka umożliwiająca przyswojenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Umysłową ucztę zakończyliśmy na Arenie Laser Games. Specjalnie przygotowany labirynt zwiększa poziom adrenaliny i wymusza użycie sprytu oraz zaplanowanie taktyki. Laserowy paintball to bezpieczna rozrywka, która dostarcza wielu emocji.
Wspomnienia z Centrum Nauki Eksperymentarium w Łodzi
Dzisiejsza lekcja w Eksperymentarium to możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń z chemii, fizyki i biologii.
Kwiecień miesiącem pamięci narodowej
17 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji historii i patriotyzmu prowadzonej przez grupę uczniów Gimnazjum św. Wojciecha w ramach projektu: Kwiecień miesiącem pamięci narodowej pod kierunkiem p. Lucyny Kubik. Uroczysty apel oraz ciekawe treści historii naszego kraju tej dawnej i współczesnej zrobiły wrażenie nawet na najmłodszych uczestnikach lekcji.
Uczniowie klasy VIa sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności na Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty
Uczniowie klasy VIb podczas Sprawdzianu Szóstoklasisty
Dzień apelowo - galowy poprowadziła klasa V
Podsumowania wydarzeń szkolnych w okresie marzec/kwiecień dokonali uczniowie klasy IVa. Pani dyrektor Jolanta Szeliga uczuliła uczniów na zachowanie bezpieczeństwa podczas przerw międzylekcyjnych, które można spędzać na świeżym powietrzu.
Wiara w marzenia i szczęśliwe zakończenie w Teatrze Wielkim w Łodzi
Podobno istnieje 700 wersji baśni o Kopciuszku. Tę podstawową autorstwa Charlesa Perrault znają wszyscy. My natomiast mieliśmy ogromną przyjemność zapoznania się z niekonwencjonalną odsłoną tej historii. Taneczna opowieść o nagrodzie za skromność i karze za pychę doczekała się wielu interpretacji choreograficznych, między innymi Giorgio Madii, przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50-te. i tak powstała kolejna wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki. Obsypane Złotymi Maskami przedstawienie tryska humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Jego autorzy umiejętnie balansują między parodią a hołdem dla sztuki baletowej. Uczniowie klas: IVa, IVb, VIa, VIb, VIIa mieli przyjemność obejrzeć 5 kwietnia balet Cinderella (Kopciuszek) w Teatrze Wielkim w Łodzi. Serdecznie polecamy!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie