• Sukcesy naszych sportowców na Igrzyskach dzieci w tenisie stołowym na etapie powiatowym i rejonowym

          • Bardzo dobrze podczas zawodów w tenisa stołowego zaprezentowali się nasi uczniowie. Na etapie powiatowym w kategorii klas 7-8 chłopcy w składzie Wojciech Korbeń, Filip Warulik i Dobromir Skrobacz zajęli 2 miejsce. 2 miejsce zajęły również dziewczęta w składzie Barbara Starzec, Oliwia Rutkowska i Aleksandra Barańska. Wynik ten zakwalifikował nasze drużyny do zawodów rejonowych, na których zajęli bardzo dobre 4 miejsce. W igrzyskach dzieci w zawodach powiatowych Andżelika Bardzińska i Zosia Starzec zajęły 1 miejsce i pojechały na zawody rejonowe, na których zajęły 5 miejsce. Ich koledzy Mateusz Łysakowski, Filip Łysakowski i Bartosz Sukiennik mogą poszczycić się podobnym sukcesem. Również zostali mistrzem powiatu, a na zawodach rejonowych zajęli 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Czytanie lektur przykrym obowiązkiem?

          • Z tą tezą na pewno nie zgodzą się  uczniowie  klasy  siódmej oraz obu klas ósmych, którzy na spotkanie z lekturą „Zemsta” udali się do Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Nieśmiertelna komedia o kłótni i zgodzie autorstwa mistrza mowy polskiej, wirtuoza humoru- Aleksandra Fredry. Utwór co prawda staropolski, ale  problemy w nim wskazane, wciąż żywe. Byliśmy pod dużym wrażeniem gry aktorskiej, scenografii i pięknych strojów. Teatralny wyjazd zorganizowała pani Renata Wójcik, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Pająk, Marzena Tomaszewska i Anna Ferdzyn. 

          • Wolontariat w naszej szkole

          • Dnia 24 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe nauczycieli na temat „Organizacji i prowadzenia Szkolnego Korpusu Solidarności” w ramach realizacji Programu Lokalnego Partnerstwa Wolontariatu. Szkolenie przeprowadziła pani Katarzyna Walczak z Centrum Wolontariatu w Skierniewicach. Dotyczyło ono zasad oraz prawnych aspektów organizacji wolontariatu, zasad rekrutacji wolontariuszy i możliwości współpracy oraz udziału w działaniach planowanych przez Stowarzyszenie „Wspólna Troska”. Uczestnicy otrzymali materiały i ulotki szkoleniowo – promocyjne.

          • Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi„

          • Celem konkursu jest wspieranie i integrowanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku szkolnym. W ramach pierwszego zadania w klasach IV – VIII zostały przeprowadzone pogadanki pt. Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czyli kto? Celem zajęć było zapoznanie uczniów z podstawowymi rodzajami niepełnosprawności, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji  oraz integracja zespołów klasowych. 

          • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego dla uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych pod patronatem Wydawnictwa Edgard Języki Obce.

          • Konkurs odbędzie się 9 grudnia 2022 roku o godzinie 9.00. Zgłoszenia do konkursu przyjmuje szkolny koordynator, p. Monika Stań do dnia 28 listopada 2022 roku.

            Konkurs zachęca uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych. To również motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń.

            Konkurs jest podzielony na trzy poziomy zaawansowania, tak by każdy uczeń mógł sprawdzić się w swojej kategorii wiekowej.
            I poziom: klasa 4 – 5
            II poziom: klasa 6 – 7
            III poziom: klasa 8
            Materiał językowy ujęty w arkuszu konkursowym uwzględnia podstawę programową.

            Uczeń może przygotować się do konkursu na bezpłatnej platformie Lingos, na której czeka na niego gotowa baza słów i zwrotów z arkusza konkursowego, dostosowana do jego kategorii wiekowej. Uczeń wykonuje lekcje w formie interaktywnych fiszek, ale aktywnie - bez wkuwania słownictwa na pamięć. Dzięki temu nauka jest skuteczniejsza, a słówka na dłużej zostają w jego głowie.

            Forma i przebieg konkursu

            • konkurs odbędzie się na terenie szkoły i ma formę testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych,
            • czas trwania konkursu to 60 minut,
            • poziom trudności testu został dostosowany do wiedzy i umiejętności uczniów do konkretnych kategorii wiekowych (klasa IV-V, klasa VI-VII, klasa VIII)

            Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez organizatora dnia 10 stycznia 2023 r.

            Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Edgard Języki Obce!

            Szczegółowe informacje, regulamin oraz przykładowe arkusze można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora konkursu LINGOS.pl. Serdecznie zapraszamy!

             

          • Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!

          • Dzisiaj odwiedził nas Dentobus czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Zadeklarowani przez rodziców uczniowie profilaktycznie zostali poddani kontroli stomatologicznej, by w przyszłości poddać się leczeniu.

          • Bierzemy udział w rządowym programie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

          • „Odkrywanie nauki w zupełnie innym wymiarze”. Tak  mogłaby brzmieć reklama ogólnopolskiego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

             Z radością informujemy, że jesteśmy jedną ze szkół, która do niego przystąpiła, pozyskując wsparcie finansowe w wysokości 81 900 zł na zakup nowoczesnych narzędzi do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów. Są to: drukarki 3D, aparaty fotograficzne, mikrofony i mikroporty, roboty-sztuczna inteligencja, zestawy lego, okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, zestawy z mikrokontrolerem , a nawet stacje lutownicze oraz laptopy, dzięki którym ten supernowoczesny sprzęt zadziała. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi, to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii  są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

          • Wycieczka do Łodzi klas: VIb i Va

          • Długo oczekiwany wyjazd do Łodzi w jesiennej aurze był dla wszystkich uczniów bardzo udany.  Kultura i estetyka żywego słowa jaką wynieśliśmy z Musicalu mitologicznego w Teatrze Muzycznym przyczynił się do podniesienia kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze. Po warsztatach fotograficznych w Studio SelfieArt nauczyliśmy się autoprezentacji i podnieśliśmy nasze umiejętności uwieczniania pięknych chwil z wykorzystaniem telefonu. Po obfitym posiłku wieńczącym wyjazd ze śpiewem wróciliśmy do naszych domów.

          • Narodowe Święto Niepodległości w klasach 1-3

          • Dla upamiętnienia powrotu Polski na mapy świata po 123 latach zaborów obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada uczniowie klas III pod kierunkiem p. A. Lesiak i p. M. Boryny przygotowali akademię poświęconą temu ważnemu wydarzeniu. W szkole od rana panował odświętny, patriotyczny nastrój. Cała społeczność szkolna miała  symboliczne biało-czerwone kotyliony. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie uczniowie klas III przedstawili montaż słowno-muzyczny. Słowem i piosenką przybliżyli ważne wydarzenia z historii Polski oraz wyrazili swoją miłość, szacunek i przywiązanie do Ojczyzny. Dzień ten dla wielu uczniów stał się lekcją patriotyzmu i historii.

          • Z występem w Urzędzie Gminy

          • W tym dniu również uczniowie na zaproszenie Wójta Gminy Jerzego Stankiewicza odwiedzili  Urząd Gminy. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, na którą złożył się Hymn Polski oraz piosenki patriotyczne, a następnie gospodarz oprowadził uczniów po budynku urzędu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesną technologia budynku i pracą urzędników.

          • Jak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

          • Mottem akademii były słowa: "Nauczę Cię miłości do Polski, abyś Ty mógł przekazać patriotyzm swoim dzieciom".

            Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918r. Jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko radość z odzyskanej wolności, ale też tę powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze. Z okazji tego święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego a następnie uczniowie z klasy 4b pod przewodnictwem p. I. Kijo przedstawili krótkie scenki, które nawiązywały do tematu patriotyzmu oraz praw i obowiązków wszystkich obywateli naszego kraju  – i tych małych i tych dużych.

            Akademia była dla uczniów też okazją do wysłuchania pieśni patriotycznych – „Dziewczyna z granatem” w wykonaniu uczennicy kl.8a Martyny Nowak oraz uczennicy kl.8b Oliwii Rutkowskiej, „Jest taki kraj Polska” w wykonaniu uczennicy kl.3b Nadii Piechut oraz „Uwierz w Polskę” w wykonaniu uczennic z kl.5b Kai Kowalczyk oraz Mariki Jach.

            Mamy nadzieję, że przygotowana akademia znacznie przyczyniła się do tego, że każdy z jej uczestników świadomie i godnie uczcił Narodowe Święto Niepodległości.

                                                                                              Izabela Kijo

          • Dzień zdrowego śniadania z Gośćmi z Ukrainy

          •  Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Przygotowali wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie, które było zdrowe, kolorowe, pełne witamin a przede wszystkim spożyli je razem z kolegami i koleżankami oraz wychowawcą. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. O tym przekonywali nas uczniowie klasy VIIIa podczas swojego występu. Razem z nami do zdrowego  śniadania zasiedli nasi koledzy, koleżanki z Ukrainy. Nasza koleżanka z Ukrainy Anastazja - uczennica klasy VII, częstowała wszystkich ukraińską potrawą oraz zaprezentowała swoje talenty: namalowane obrazy oraz zaśpiewała piękną ukraińską pieśń o sile uczuć. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Podczas występu panowała cisza, a na koniec rozległy się gromkie brawa. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu O. Rutkowskiej i M. Nowak ,,Pamiętaj, zdrowo się odżywiasz, zdrowie wygrywasz’’. Koordynatorem akcji była p. Iwona Kuch i p. Renata Wójcik.   

          • Zdrowe II śniadanie uczniów kl. Ia i Ib

          • 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Dlatego, jak co roku, również i nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc.

          • II śniadanie w klasie IIIa

          • Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji, aby pokazać młodym ludziom, czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia na temat zdrowej diety. W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej oraz spożywania drugiego śniadania. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem
      • 46 8348178 sekretariat 46 8348177 dyrektor szkoły 46 831 22 26 /stary budynek - klasy I-III/ Telefon służbowy szkoły: 515-284-268
      • 96-124 Maków ul. Akacjowa 2 96-124 Maków Poland
    • Logowanie