Strona główna
Trzydniowa wycieczka klas VIIa, VIIb, VIII w Góry Świętokrzyskie
Uczniowie klas siódmych i ósmej 10 czerwca wyruszyli na trzydniowy szlak zwiedzając Kielecczyznę. Kadzielnia - rezerwat przyrody, ruiny zamku w Chęcinach, Wzgórze Zamkowe z Bazyliką Katedralną, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, Jaskinia Raj, Starożytna Osada w Nowej Słupi i Muzeum Przyrodnicze Minerałów i Skamieniałości. Uczniowie pełni wrażeń wrócili 12 czerwca późnym wieczorem Opiekunowie wycieczki: p. M. Rechnio, p. I. Kuch, p. I. Chojecka
Spektakl profilaktyczny „Księga Życzeń”
W dniu 5 czerwca gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru „Magiczna Scena” z Krakowa, którzy dla najmłodszych uczniów klas I-III wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Księga życzeń”. To wypełniona akcją i muzyką bajka, mówiąca o przyjaźni, dobrym zachowaniu, szacunku do drugiego człowieka oraz dbałości o zdrowie własne i innych. Główną bohaterką przedstawienia była przebojowa dziewczynka o imieniu Zosia na którą czekała cała masa niesamowitych przygód, podczas których dziewczynka musiała podejmować trudne decyzję, wykazać się rozsądkiem i wiedzą zdobytą w domu i szkole. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem w nim uczestniczyli. Dziękujemy aktorom za piękny i pouczający występ.
Uroczyste obchody Dnia Patrona
Rocznice są po to, by odświeżać pamięć. To takie urodziny jakiegoś wydarzenia, a o urodzinach pamiętać trzeba. Od 2010 roku ksiądz Jan Twardowski należy do naszej szkolnej rodziny. Nasz patron-nauczyciel dzieci i dorosłych wpajał sobie i innym zasadę, która brzmi: NIE BĄDŹ NIGDY WAŻNY, ALE ZAWSZE BĄDŹ WDZIĘCZNY I UWAŻNY. Dlaczego ksiądz pisał o miłości? Jak sam mówił: „Dlatego, że w życiu najważniejsze jest samo życie, a zaraz potem miłość. Naprawdę chodzi o miłość. Pragniemy jej od urodzin po śmierć”. Z okazji święta sięgnęliśmy po teksty dotyczące wiary, nadziei i miłości, bo wszystko psu na budę bez miłości , a poza tym, wszystko jest o miłości. A teksty te wypowiedzieli, wyśpiewali i wytańczyli młodzi artyści z klas od pierwszej do ósmej, których przygotowały panie: Anna Ferdzyn, Anna Kłąb, Agnieszka Maciejak i Agata Szczechowska.
Szkolny Dzień Dziecka i Sportu
Atrakcje przygotowane przez Radę Rodziców szkoły to: pokaz magiczny, warkoczyki, wata cukrowa, lody, zawody sportowe na boisku Orlik, gry i zabawy integracyjne, tatuaże, poczęstunek zorganizowany przez Rady Klasowe Rodziców. Urząd Gminy zapewnił uczniom edukację z zakresu bezpieczeństwa w tzw. namiocie profilaktycznym, gdzie uczniowie spotkali się z ratownikiem medycznym. Uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach pierwszej pomocy przedmedycznej ratującej życie czowieka oraz mieli możliwość użycia alkogogli, narkogogli w celu lepszego zrozumienia i zobrazowania jak tracimy poczucie równowagi po zażyciu narkotyków lub wypicia alkoholu. Zwiększyło to świadomość zachowań uczniów w sytuacjach ryzykownych.
Edukacja z Wojskiem
Uczniowie klasy VIIa wzięli udział w programie "Edukacja z Wojskiem", realizowanym we współpracy z MEN i MON.
Makowska Majówka z udziałem naszych uczniów
Występ taneczny uczniów przygotowały: p. Izabela Kijo - choreografia, p. Agnieszka Maciejak, p. Małgorzata Wach oraz p. Agata Szczechowska. Na uznanie zasługuje profesjonalny popis taneczny p. Izabeli Kijo, który był elementem programu.
28
I miejsce w regionie i wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Rozstrzygnięto XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Partycja Staniak, uczennica kl. IV A zajęła I miejsce w grupie wiekowej (kl. 4-8) w etapie regionalnym i została wyróżniona na szczeblu wojewódzkim. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS); patronat honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Nagroda specjalna w konkursie "Zapobiegajmy pożarom"
Zarząd Powiatowy Związku OSP RP nagrodził uczestników Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom”. Uczeń naszej szkoły, Karol Staniak (kl. VII A) zdobył w konkursie nagrodę specjalną. Wręczenie nagrody odbyło się w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach.
,,Mała piłkarska kadra czeka" - nasi chłopcy ponownie najlepsi
10 maja br. na boisku w Słupi odbył się turniej piłkarski dla zawodników z klas IV-VI ,,Mała piłkarska kadra czeka" zorganizowanych przez PZPN i SZS. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce a dziewczęta piąte. Najlepszym bramkarzem zawodów został Kacper Kowalczyk a statuetkę króla strzelców turnieju zdobył Kacper Gałązka. Gratulujemy
Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z sukcesami w XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej
Jan Tomaszewski (kl. VIII), Franciszek Mostowski (kl. VI a) oraz Maciej Starzec (kl. V a) zostali finalistami okręgowego etapu XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Turniej odbył się 10 maja w Nadleśnictwie Skierniewice. Uczniowie musieli wykazać się w nim nie tylko dużą wiedzą przyrodniczą, ale także umiejętnością rozpoznawania roślin. Za odniesiony sukces otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po turnieju wszyscy jego uczestnicy miło spędzili czas przy ognisku z kiełbaskami i wspólnej, sportowej zabawie. Opiekunem uczniów była p. Iwona Kuch. Gratulujemy zwycięzcom.
Najwyższe miejsca na podium w zawodach w piłkę nożną
8 maja br. na boisku Makowie odbyły się zawody w piłkę nożną w kategorii dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Piłkarze z naszej szkoły zajęli I miejsce pokonując w finale po rzutach karnych Szkołę Podstawową z Godzianowa. Na drugim miejscu w tych zawodach uplasowały się dziewczęta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Spotkanie autorskie dla uczniów klas I-III
8 maja odbyło się spotkanie z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM, pisarzem dla dzieci i młodzieży. Zając Poziomka, Kulfon i kot Budzik odwiedzili uczniów! A to wszystko za sprawą Pana A. M. Grabowskiego, autora książek, tekstów piosenek, scenariuszy filmowych i programów telewizyjnych (Tik-Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik). Autor na spotkaniu opowiedział o swoich książkach (m.in. Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Instrukcja obsługi psa Jacósia, Wojna na Pięknym Brzegu, Biuro Dzieci Znalezionych), warsztacie pisarza i pracy przy tworzeniu programów dla dzieci. Zaprosił dzieci do wcielenia się w role stworków-potworków i animacji lalkami. Spotkanie poprzedzone było konkursem plastycznym „Niesamowite historie”. Uczniowie wyróżnieni: Leon Szyszczyński kl. Ib, Antonina Gabara, Zofia Starzec – uczennice kl. III b. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!!!
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE
Wzruszające widowisko historyczno - patriotyczne nawiązujące w swej treści do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawili uczniowie klas III - VIII pod kierunkiem pani Edyty Mazurek, p. Anny Pająk, p. Renaty Wójcik, p. Beaty Domizy, p. Anny Kłąb.
Uczeń klasy VIII: Dziś czasy równie nie są łatwe, nie jest też łatwo być prawdziwym Polakiem. to właśnie po to przypominamy tych, którzy rozproszeni przez lata po całym świecie żyli i działali na rzecz Ojczyzny. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwalały Polakom przetrwać. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.
Czy wiesz, jak dbać o planetę na co dzień?
22 kwietnia to Dzień Ziemi. Znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym czasie prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nasza szkoła również włącza się do obchodów tego dnia. W tym roku każda klasa przygotowuje prace plastyczne, wykonywane różnymi technikami.
"Łączy nas pamięć"- bierzemy udział w akcji Żonkile
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Edyty Mazurek i przy udziale p. Agaty Szczechowskiej, wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Uczniowie, poprzez przypięcie symbolu żonkila, solidaryzowali się w zbiorowej pamięci, szacunku i nadziei. Projekcja filmu i prezentacja uczniów wskazała, że młode pokolenie wierzy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, która nas jednoczy i nadaje nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Uczniowie klasy VIII przenieśli nas w czasy PRL-u
“Życie w czasach PRL-u", to tytuł projektu, jaki pod kierunkiem Anny Ferdzyn zrealizowali uczniowie klasy VIII na lekcjach historii. Okazało się, że temat na tyle zainteresował młodzież, że odkryli w sobie żyłkę badaczy historii współczesnej. Obszerność materiału, jaki przygotowali oraz ilość zgromadzonych rekwizytów sprawiła, że zapragnęli podzielić się rezultatem pracy z młodszymi kolegami. W rolę ekspertów wcielili się trzej uczniowie: Dobromir Skrobacz, który też udostępnił bogate zbiory swojej rodziny, Aleksander Sałkowski i Szymon Mikina. Z radością opowiadali i odpowiadali na pytania nauczycieli i uczniów obydwu klas siódmych. Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem, to buduje dobre relacje nie tylko międzypokoleniowe, ale też międzyklasowe.
Wiosenny spacer z niespodzianką w Oddziale Przedszkolnym w Świętem
Szukamy czekoladowych jajek, które p. wicedyrektor Monika Stań ukryła z najlepszymi życzeniami na terenie Przedszkola. My również przygotowaliśmy wystawę z własnoręcznie wykonanych radosnych pisanek.
3
Teatr Jednego Wiersza wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych
W Wielkim Tygodniu wrażeń estetycznych dostarczyli nam uczniowie klas 6a i 7b pod kierunkiem p. Renaty Wójcik, wystawiając w Teatrze Jednego Wiersza "Wielkanoc Wróbla" K.I. Gałczyńskiego i "Naszą drogę" ks. J. Twardowskiego. Ten wzruszający przekaz treści wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, p. dyrektor i wicedyrektor złożyli uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Czwartek 03.07.2025- liczba odwiedzin: 950332