Strona główna
Święto Konstytucji 3 Maja
Nasza szkoła uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wyjątkową akademią pełną refleksji i patriotyzmu, podczas której uczniowie przypomnieli znaczenie tego historycznego wydarzenia. Występy artystyczne, recytacje oraz prelekcje historyczne pozwoliły wszystkim zgłębić wiedzę o pierwszej europejskiej konstytucji.
Spektakle profilaktyczne
29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych Teatru "Magiczna Scena". Wydarzenie było okazją do spojrzenia na ważne tematy w niecodzienny, artystyczny sposób.
Dla klas 1–3 wystawiono spektakl „Niezwykła wyprawa”, który poprzez barwną opowieść uczył o sile przyjaźni, odpowiedzialności i podejmowania mądrych wyborów.
Uczniowie z klas 4–6 obejrzeli przedstawienie „Za wszelką cenę”, poruszające temat presji rówieśniczej oraz umiejętności mówienia „nie”.
Najstarsze klasy 7–8 uczestniczyły w spektaklu „Przerwany krąg”, który w przejmujący sposób ukazywał zagrożenia związane z uzależnieniami oraz znaczenie wsparcia ze strony bliskich.
Świetlicowe zajęcia „Zabawa sztuką”
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie realizowali kolejne zadanie z projektu „Zabawa sztuką”. Tym razem był to – szybki obraz malowany na określony sygnał. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego dzieła sztuki.
ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
19 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie otrzymali żonkile – symbol pamięci o bohaterach, a wydarzenie upamiętniało ich odwagę i poświęcenie.
2
KONKURS NA PISANKĘ ROZSTRZYGNIĘTY
9 kwietnia 2025 r. odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Pisanka wielkanocna". Wręczenie
nagród odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Makowie. Tegoroczny konkurs cieszył
się wyjątkowym zainteresowaniem, a uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością.
Dziękujemy wszystkim młodym artystom!
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 11 kwietnia br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w
Pszczonowie Gminny Konkurs Recytatorski. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na
następujących miejscach.
W kategorii klas kl. I-II uczennica klasy I a Blanka Bartosiewicz zdobyła I miejsce oraz
wyróżnienie Amelia Czechowska z klasy II b
W kategorii klas III - IV uczennica klasy IV b Zofia Michalak zajęła I miejsce, wyróżnienie
otrzymała Małgorzata Domiza
W kategorii klas V-VI – wyróżnienia otrzymały: Patrycja Staniak i Kinga Urbaniak
uczennice klasy V a
W kategorii klas VII – VIII – II miejsce zajął Julian Sitkiewicz z klasy VII b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
NIECHCIANE
Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w premierze filmu „Niechciane” – edukacyjnego projektu poświęconego przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt. Film w przystępnej i ciekawej formie przedstawia genezę problemu bezdomnych zwierząt, opisuje ich życie w schroniskach, obala popularne mity dotyczące ich zachowań oraz proponuje konkretne rozwiązania, które mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby bezdomnych psów i kotów w Polsce.
DZIEŃ KULTURY I ŻYCZLIWOŚCI
Rozstrzygnięcie konkursu na plakat z okazji „Dnia kultury i życzliwości”.
Uczniowie wykonali piękne prace, ukazujące życzliwość w codziennym życiu, oraz zaprezentowali hasła promujące kulturę i uprzejmość.
Jury przyznało nagrody dla uczestników:
I miejsce – Agata Stań z klasy 6a
II miejsce – Anna Lipińska i Adrianna Wawrzyn z klasy 6a
Dzień Wody
W ramach obchodów Dnia Wody uczniowie klasy VIb gościli na lekcji u młodszych kolegów z IVa, prezentując doświadczenia i wiedzę, którą zdobyli uczestnicząc w projekcie ,,Być jak Ignacy – przyroda wody”.
Zabawa sztuką na świetlicy
Ruch to zdrowie dla tego dzieci na świetlicy tworzyły "Karty ruchowe" inspirowane dziełami Hardinga.
„Budowanie relacji w zespole klasowym”
31 marca uczniowie klas IVa, IVb oraz Va wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Budowanie relacji w zespole klasowym”, zorganizowanych przez Teatr „Magiczna Scena”. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności społecznych, wspieranie pozytywnych postaw oraz wzmacnianie więzi między uczniami.
WYCIECZKA KLAS 6
11Wycieczka klasy 6 do Łodzi , która odbyła się 27 marca 2025r. (czwartek), była pełna niezapomnianych przeżyć! Rozpoczęła się przejazdem zabytkowym tramwajem, który przeniósł uczniów w czasie. Podczas tej wyjątkowej podróży przewodnik opowiadał o bogatej historii Łodzi, przybliżając jej przemysłowy rozwój, tradycje oraz najważniejsze atrakcje. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o miejscach takich jak Piotrkowska – najdłuższa ulica handlowa w Polsce – czy o Księżym Młynie, historycznym kompleksie fabrycznym.
Dzień Kultury i Życzliwości
21 marca ulicami Makowa przeszedł barwny pochód pełen uśmiechu i serdeczności. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Makowie, świętując Dzień Kultury i Życzliwości, w zielonych kapeluszach odwiedzili miejsca kultury oraz najważniejsze instytucje, niosąc przesłanie o znaczeniu codziennej uprzejmości i dobroci.
Zabawy sztuką
Leo i Lisa ponownie zabrali dzieci ze świetlicy do zabawy sztuką. Dzieci zobaczyły i poznały charakterystykę żucia ludzi prehistorycznych. Leo i Lisa zamienili dzieci w prehistorycznych artystów którzy tworzyli obrazy na skale.
Bajki - pomagajki na świetlicy
Bajki pomagają rozwiązywać konflikty rówieśnicze, kłótnie czy agresję i właśnie z takimi problemami pomógł dzieciom ze świetlicy radzić sobie "Lew Drapuś".
SPEKTAKULARNY SUKCES NASZEGO UCZNIA
W bieżącym roku szkolnym, uczeń klasy 8b, Damian Maszkowski, odniósł spektakularny sukces. Został dwukrotnym laureatem w Wójewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego oraz w Wójewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. Jednocześnie uzyskał tytuł finalisty w Wójewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki. Uczeń pracował pod kierunkiem nauczycielek: p. Renaty Wójcik (język polski), p. Moniki Stań (język angielski) oraz p. Izabeli Kijo (język angielski). Oprócz osobistej satysfakcji ze zwycięstw w rywalizacji na poziomie województwa łódzkiego i uzyskania wiedzy i umiejętności wykraczających poza podstawę programową dla szkoły podstawowej, Damian zyska dodatkowe przywileje. Jako laureat, jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty w zakresie języka polskiego i języka angielskiego, a tym samym, uzyskuje wynik 100% z tych przedmiotów egzaminacyjnych i ocenę celującą na św
Projekt edukacyjny „Wsparcie rówieśnicze ratuje życie” w klasach VII-VIII
W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego uczniowie klas VII i VIII realizowali projekt edukacyjny „Wsparcie rówieśnicze ratuje życie”, który miał na celu rozwijanie świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz kształtowanie umiejętności udzielania wsparcia rówieśniczego.
W ramach projektu skupiliśmy się na trzech kluczowych zagadnieniach:
Koleżeńska pomoc w sytuacjach kryzysowych – jak rozpoznawać trudne sytuacje i skutecznie wspierać rówieśników.
Poczucie własnej wartości – jak budować pozytywny obraz siebie i wzmacniać pewność siebie.
Cyfrowy dobrostan – jak dbać o równowagę między życiem online a offline i unikać negatywnych skutków korzystania z technologii.
Debata
W dniu 6 marca 2025 r. uczniowie klas VIa i VIb wzięli udział w debacie profilaktycznej zorganizowanej przez firmę "Progres Rzeszów".
Program "Debata" miał charakter krótkiej interwencji profilaktycznej, której celem było wzmacnianie postaw prozdrowotnych oraz promowanie abstynencji wśród uczniów.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 17.05.2025- liczba odwiedzin: 928770