• „Poznaj Polskę” c.d.

            Uczniowie klasy VII, VIa i VIb 17 maja wyjechali na wycieczkę szkolną do Warszawy z programu „Poznaj Polskę”. Dziedzictwo narodowe zgromadzone w zespole pałacowo - parkowym Łazienki Królewskie, zwanym "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie" tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Deszczowa aura nie przeszkodziła nam w obserwacji i podziwianiu przyrody w pięknym ogrodzie, oraz pogłębianiu znajomości oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury jak: Pałac i Teatr na Wyspie, Stara Oranżeria, Wodozbiór, Pałac Myślewicki, Biały Domek, Świątynia Diany, Stara i Nowa Kordegarda. Na koniec zachwyciło nas Muzeum Neonów.

          • Sukces siódmoklasistów w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

            15 maja 2023 roku pięciu uczniów z naszej szkoły pod kierunkiem p. I. Kuch uczestniczyło w II etapie (miejsko - gminnym) XVI Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Skierniewicach. Dwóch uczniów z klasy VII- Jan Tomaszewski i Dobromir Skrobacz zakwalifikowali się do okręgowego etapu tego turnieju. Turniej Wiedzy Przyrodniczej jest konkursem organizowanym corocznie przez Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Skierniewicach, a jego celem jest poszerzanie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu ekologii oraz przyrody. Gratulujemy zwycięzcom

          • Dzień Rodziny w klasach IV - VIII

            15.05 br. uczniowie klasy Vb i VII podczas wzruszającego występu słowno - muzycznego uświadomili nam i przypomnieli jak ważna w życiu każdego z nas jest Rodzina, również ta szkolna. Przedstawienie dopełniała tematyczna wystawa prac uczniów z klas IV - VIII, a słowa naszego patrona ks. J. Twardowskiego pięknie wpisywały się w prezentowane treści: "tym, co kształtuje człowieka, jego wrażliwość, osobowość, wychowanie jest przede wszystkim rodzina". Przedstawiciele klas recytowali wiersze ułożone przez poszczególne klasy. Nad całością programu i organizacją tego święta czuwała p. Monika Stań.

          • Wycieczka uczniów klas VI do Warszawy

            Wiosenny wyjazd do stolicy był pełen atrakcji. 3 godzinny pobyt w TEPfaktory, w labiryncie pokoi wykutych w skale, gdzie należało sprostać wyjątkowym wyzwaniom pełnych adrenaliny i współpracy był dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody sprawdzały siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną. Zwycięską i bezkonkurencyjną drużyną okazali się TELETUBISIE. W Muzeum Powstania Warszawskiego poczuliśmy klimat i atmosferę powstańczej Warszawy, gdzie w niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem. Zatem doznań mieliśmy wiele, a wspólny posiłek dodał nam sił na powrotną podróż.

          • Witaj Maj, Trzeci Maj...

            Majowe święta kojarzą się wszystkim z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Konstytucję majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy dnia 28 kwietnia. Uczniowie klas: IIa i II b pod opieką swoich wychowawczyń: Anny Sumińskiej i Beaty Domizy przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Recytując wiersze oraz śpiewając pieśni patriotyczne przypomnieli społeczności szkolnej atmosferę tamtych czasów. Po wysłuchaniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Jolanta Szeliga. W swoim wystąpieniu podziękowała za przygotowanie apelu, przeprowadziła również rozmowę z uczniami na temat rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz nadchodzących świąt państwowych: 1 maja – Święta Pracy i 2 maja – Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Dziękujemy za pełne wzruszenia chwile.

          • Zaelektryzowani z wizytą w naszej szkole

            Dnia 27.04. br. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. "Poczuj chemię do fizyki" prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki (ciśnienie w próżni). Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki – ,,zmiana głosu”. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium.

          • Dzień Ziemi

            W poniedziałek 24 kwietnia br. uczniowie klasy 5b i 8a zaprezentowali część artystyczną związaną z obchodami Dnia Ziemi. Recytując wiersze i śpiewając piosenki zwrócili uwagę na potrzebę ochrony środowiska, ponieważ Ziemię mamy tylko jedną i ważne jest, aby zachować ją dla nas i następnych pokoleń. Ekologiczne przesłanki ochrony naszej planety przedstawili uczniowie pod kierunkiem p. W. Żelaźnickiego.

          • ,,Łączą nas drzewa’’

            Uczniowie z naszej szkoły zawsze chętnie biorą udział w różnych akcjach mających na celu ochronę środowiska. Pierwszy dzień wiosny to także Międzynarodowy Dzień Lasów. Tego dnia wystartowała również ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”. Akcja ma skoncentrować uwagę Polaków na roli drzew w przyrodzie. 21 kwietnia 2023 roku członkowie Szkolnego Koła LOP wraz z jego opiekunem p. I. Kuch włączyli się do ogólnopolskiej akcji ,, Łączą nas drzewa’’ i w Nadleśnictwie Skierniewice posadzili wiele sadzonek drzew. Przedstawiciele Nadleśnictwa Skierniewice dokładnie zapoznali uczniów z właściwym sposobem sadzenia drzew w lesie, przygotowali dla wszystkich biorących udział w akcji poczęstunek i przekazali im przyrodnicze przewodniki, biuletyny i inne ciekawe pamiątki.

          • SUKCESY NASZYCH PRZYRODNIKÓW

            Członkowie Szkolnego Koła LOP pod kierunkiem p. Iwony Kuch po raz kolejny odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie ,, Mój las’’. Konkurs przebiega w dwóch etapach: I etap na szczeblu regionalnym, II etap na szczeblu centralnym. W tym roku w XXXVI edycji tego konkursu zadaniem uczestników było wykonanie pracy opisowej wzbogaconej rysunkami, fotografiami lub szkicami na temat: „Leśna spiżarnia – jak z niej korzystać?”- II kategoria wiekowa – kl. IV-VI oraz „Drewno – czy jest nam potrzebne?”- III kategoria wiekowa- kl. VII-VIII. W swoich pracach uczniowie wykazali się nie tylko dużą wiedzą, ale również kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Ich prace były wyjątkowe pod względem treści i formy, co zaowocowało wysokimi lokatami.

          • Teatr Jednego Wiersza i prezentacja uczniów klasy VIB

            Tuż przed Świętami uczniowie klasy VIb pod kierunkiem p. Renaty Wójcik pokazali nam niecodzienną interpretację wiersza "Do kaznodziei" naszego patrona ks. J. Twardowskiego. Nagle ten czas oczekiwania na święta i nasze do nich przygotowania, wzbudziły w nas refleksję, może nie od razu, może niekoniecznie w trakcie spektaklu, ale może nasunie się ona w zaciszu domowym podczas Świąt. Czego wszystkim życzymy. Spokoju, zdrowia, radości, dobrych uczynków i miłości oraz nadziei na lepsze jutro.

    • Partnerzy

      • {#1508} 4
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
      • Szkoła Podstawowa  w Pszczonowie
      • Szkoła Podstawowa w Woli Makowskiej
      • {#1508} 1
      • OKE Łódź
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • liczba odwiedzin: 786535
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem
      • 46 8348178 sekretariat 46 8348177 dyrektor szkoły 46 831 22 26 /stary budynek - klasy I-III/ Telefon służbowy szkoły: 515-284-268
      • 96-124 Maków ul. Akacjowa 2 96-124 Maków Poland
    • Logowanie