Strona główna
NIECHCIANE
Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w premierze filmu „Niechciane” – edukacyjnego projektu poświęconego przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt. Film w przystępnej i ciekawej formie przedstawia genezę problemu bezdomnych zwierząt, opisuje ich życie w schroniskach, obala popularne mity dotyczące ich zachowań oraz proponuje konkretne rozwiązania, które mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby bezdomnych psów i kotów w Polsce.
DZIEŃ KULTURY I ŻYCZLIWOŚCI
Rozstrzygnięcie konkursu na plakat z okazji „Dnia kultury i życzliwości”.
Uczniowie wykonali piękne prace, ukazujące życzliwość w codziennym życiu, oraz zaprezentowali hasła promujące kulturę i uprzejmość.
Jury przyznało nagrody dla uczestników:
I miejsce – Agata Stań z klasy 6a
II miejsce – Anna Lipińska i Adrianna Wawrzyn z klasy 6a
Dzień Wody
W ramach obchodów Dnia Wody uczniowie klasy VIb gościli na lekcji u młodszych kolegów z IVa, prezentując doświadczenia i wiedzę, którą zdobyli uczestnicząc w projekcie ,,Być jak Ignacy – przyroda wody”.
Zabawa sztuką na świetlicy
Ruch to zdrowie dla tego dzieci na świetlicy tworzyły "Karty ruchowe" inspirowane dziełami Hardinga.
„Budowanie relacji w zespole klasowym”
31 marca uczniowie klas IVa, IVb oraz Va wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Budowanie relacji w zespole klasowym”, zorganizowanych przez Teatr „Magiczna Scena”. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności społecznych, wspieranie pozytywnych postaw oraz wzmacnianie więzi między uczniami.
WYCIECZKA KLAS 6
11Wycieczka klasy 6 do Łodzi , która odbyła się 27 marca 2025r. (czwartek), była pełna niezapomnianych przeżyć! Rozpoczęła się przejazdem zabytkowym tramwajem, który przeniósł uczniów w czasie. Podczas tej wyjątkowej podróży przewodnik opowiadał o bogatej historii Łodzi, przybliżając jej przemysłowy rozwój, tradycje oraz najważniejsze atrakcje. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o miejscach takich jak Piotrkowska – najdłuższa ulica handlowa w Polsce – czy o Księżym Młynie, historycznym kompleksie fabrycznym.
Dzień Kultury i Życzliwości
21 marca ulicami Makowa przeszedł barwny pochód pełen uśmiechu i serdeczności. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Makowie, świętując Dzień Kultury i Życzliwości, w zielonych kapeluszach odwiedzili miejsca kultury oraz najważniejsze instytucje, niosąc przesłanie o znaczeniu codziennej uprzejmości i dobroci.
Zabawy sztuką
Leo i Lisa ponownie zabrali dzieci ze świetlicy do zabawy sztuką. Dzieci zobaczyły i poznały charakterystykę żucia ludzi prehistorycznych. Leo i Lisa zamienili dzieci w prehistorycznych artystów którzy tworzyli obrazy na skale.
Bajki - pomagajki na świetlicy
Bajki pomagają rozwiązywać konflikty rówieśnicze, kłótnie czy agresję i właśnie z takimi problemami pomógł dzieciom ze świetlicy radzić sobie "Lew Drapuś".
SPEKTAKULARNY SUKCES NASZEGO UCZNIA
W bieżącym roku szkolnym, uczeń klasy 8b, Damian Maszkowski, odniósł spektakularny sukces. Został dwukrotnym laureatem w Wójewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego oraz w Wójewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. Jednocześnie uzyskał tytuł finalisty w Wójewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki. Uczeń pracował pod kierunkiem nauczycielek: p. Renaty Wójcik (język polski), p. Moniki Stań (język angielski) oraz p. Izabeli Kijo (język angielski). Oprócz osobistej satysfakcji ze zwycięstw w rywalizacji na poziomie województwa łódzkiego i uzyskania wiedzy i umiejętności wykraczających poza podstawę programową dla szkoły podstawowej, Damian zyska dodatkowe przywileje. Jako laureat, jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty w zakresie języka polskiego i języka angielskiego, a tym samym, uzyskuje wynik 100% z tych przedmiotów egzaminacyjnych i ocenę celującą na św
Projekt edukacyjny „Wsparcie rówieśnicze ratuje życie” w klasach VII-VIII
W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego uczniowie klas VII i VIII realizowali projekt edukacyjny „Wsparcie rówieśnicze ratuje życie”, który miał na celu rozwijanie świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz kształtowanie umiejętności udzielania wsparcia rówieśniczego.
W ramach projektu skupiliśmy się na trzech kluczowych zagadnieniach:
Koleżeńska pomoc w sytuacjach kryzysowych – jak rozpoznawać trudne sytuacje i skutecznie wspierać rówieśników.
Poczucie własnej wartości – jak budować pozytywny obraz siebie i wzmacniać pewność siebie.
Cyfrowy dobrostan – jak dbać o równowagę między życiem online a offline i unikać negatywnych skutków korzystania z technologii.
Debata
W dniu 6 marca 2025 r. uczniowie klas VIa i VIb wzięli udział w debacie profilaktycznej zorganizowanej przez firmę "Progres Rzeszów".
Program "Debata" miał charakter krótkiej interwencji profilaktycznej, której celem było wzmacnianie postaw prozdrowotnych oraz promowanie abstynencji wśród uczniów.
REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ na rok szkolny 2025_2026
Uprzejmie informujemy, że w zakładce REKRUTACJA znajdują się wszystkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2025_2026.
WOLONTARIAT
13 lutego 2025r. Odbył się w naszej szkole kiermasz ciast. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych na dystrofię mięśniową chłopców.1
"Native speaker w każdej szkole"
Nasza szkoła wzięła udział w programie "Native speaker w każdej szkole" organizowanym przez szkołę językową Tutlo. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 4 - 8 mieli wyjątkową szansę na warsztaty językowe online prowadzone przez nauczycieli z całego świata.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie przełamali barierę językową, zwiększyli pewność siebie i rozwinęli kompetencje porozumiewania się w języku angielskim.
Akcja wolontariatu dla Babci i Dziadka
Z okazji Święta Babci i Dziadka uczniowie naszej szkoły wsparli seniorów Domu Dziennego
Pobytu w Skierniewicach. Przekazaliśmy upominki w postaci: herbaty, kawy i słodyczy,
by uprzyjemnić seniorom to wyjątkowe dni.
KIERMASZ KSIĄŻEK
W styczniu w naszej szkole przy współpracy z Księgarnią Tuliszków, zorganizowaliśmy
kiermasz książkowy. Nasi uczniowie mogli zakupić ciekawe książki oraz kolorowanki.
Celem kiermaszu była promocja książki i czytelnictwa w środowisku szkolnym.
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 12 stycznia 2025 roku w Kościele św. Wojciecha w Makowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek skierowany do dzieci i młodzieży. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów naszej szkoły. Dzieci występowały solowo lub w małych grupach.
Jury przyznało nagrody główne oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wykonawczych:
"OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"
Uczniowie Naszej Szkoły wprowadzili nas w magiczny nastrój świąt, prezentując spektakl "Opowieść wigilijna" przygotowaną przez p. R. Wójcik (scenariusz i reżyseria), p. B. Domizę i p. M.Wach oraz ucznia kl. 8b D. Maszkowskiego (dźwięk i oświetlenie). Przedstawienie, pełne ciepła i wzruszeń, oddało klimat klasycznej historii Charlesa Dickensa, ukazując przemianę serca głównego bohatera, Ebenezera Scrooge’a. Młodzi aktorzy z pasją i zaangażowaniem wcielili się w swoje role, tworząc niezapomnianą atmosferę świątecznego cudu.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Czwartek 03.07.2025- liczba odwiedzin: 950179