W przyrodniczym IX Okręgowym Konkursie Literackim "Literatura zaklęta w leśnych wersach" II miejsce zajęła Zofia Boryna - uczennica kl. VIIa, członek Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.
II miejsce na szczeblu okręgu
Wysokie sukcesy Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody
Od wielu lat członkowie SKLOP pod kierunkiem opiekuna p. I. Kuch biorą udział w ogólnopolskim Konkursie "Mój Las" odnosząc zawsze znaczące sukcesy na szczeblu okręgu a nawet w kraju. Udział w konkursie wymaga dużego zaangażowania w wykonanie pracy plastycznej wzbogaconej ciekawą treścią, formą, ilustracjami, wierszami, fotografiami. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Ich prace były interesujące, pomysłowe i na wysokim poziomie, co zagwarantowało im wysokie osiągnięcia na szczeblu okręgu. Oliwia Niedźwiadek - I miejsce, Sandra Adamczyk - II miejsce, Kinga Machaj - III miejsce, Mieszko Mostowski - III miejsce, Kinga Korbeń -wyróżnienie, Agata Witkowska - wyróżnienie, Zuzanna Mrówka - wyróżnienie. Praca Oliwii została przekazana do Warszawy i będzie walczyła o lokatę na szczeblu kraju. Mamy nadzieję, że naszej koleżance uda się powtórzyć sukces jaki odnieśliśmy 2 lata temu, gdy A. Placek zdobyła I miejsce i była najlepsza w kraju, Gratulujemy wszystkim wygranej, ciekawych i wartościowych nagród.
Gminny Mistrz Ortografii w naszej szkole
27 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne konkursu „Powiatowy Mistrz Ortografii 2018”. Dyktando i test sprawdzający znajomość zasad polskiej pisowni napisało szesnaścioro uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Pierwsze miejsce zajęła Kinga Korbeń z klasy VIa, drugie Antonina Maciejak - uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Woli Makowskiej, a trzecie Mateusz Królik z klasy VIIa. Tym samym uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 kwietnia w Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Skierniewicach. Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!
Mój Świat bez używek
Szkolny konkurs plastyczny "Mój świat bez używek", którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, rozwijanie inwencji twórczej dzieci oraz promowanie młodych talentów udowodnił, że nasi uczniowie wykazują dużą świadomość w zakresie niebezpieczeństw związanych ze stosowaniem używek i skutków, jakie one wywołują. Organizatorem konkursu była p. I. Kuch.
I miejsce: Julia Rybińska /kl. VIIa/ i praca zespołowa: O. Niedźwiadek, N. Bakalarska, M. Pąśko, K. Korbeń /kl. VIa/
II miejsce: N. Bakalarska /kl. VIa/, W. Ozimek, N. Placek, A. Witkowska /kl. VIb/
III miejsce: S. Adamczyk /kl. VIa/, K. Rogozińska. K. Tuka, i J. Ceroń /kl. VIb/, S. Adamczyk /kl. VIa/Wyróżnienia: M. Wojciechowska /kl. VIIa/, Z. Boryna /kl. VIIa/, A. Cebula /kl. VIIa/, K. Zarębska /kl. VIa/, E. Żałoba /kl. VIa/, M. Kuś /kl. V/, H. Zdun /kl. V/, K. Jeż /kl. V/.
Wyniki konkursu: "Żyj zdrowo i aktywnie"
I miejsce: Karol Sasim /kl. IVa/, Bartosz Reczulski /kl. IVa/, Magdalena Krupa /kl. IVa/
II miejsce: Patryk Kroc /kl. V/, Andżelika Stępniak /kl. IVa/, Dominika Wawrzyn /kl. IVb/
III miejsce: Szymon Bakalarski /kl. IVb/, Weronika Pąśko /kl. IVb/
Wyróżnienia: Anna Bakiera /kl.IVa/, Daria Placek /kl. IVb/, Katarzyna Barańczyk /kl. IVb/.
Organizator konkursu p. I. Kuch - koordynator zespołu ds. szkoły promującej zdrowie
Zwycięscy w Ogólnopolskim Konkursie "Mój las"
Wyniki Szkolnego Przeglądu Młodych Talentów
28 marca 2018r. na apelu szkolnym zostały ogłoszone wyniki SPMT. P. dyrektor Jolanta Szeliga i nauczyciele zespołu ds. wychowawczo - profilaktycznego wręczyli dyplomy i nagrody zwycięscom. Gratulujemy posiadanych talentów, sposobu ich prezentacji i pomysłu na sposób zagospodarowania wolnego czasu, by rozwijać swój talent i pasje.
I miejsca w Szkolnym Przeglądzie Młodych Talentów
"Baron Smog" - spektakl ekologiczny dla uczniów kl. I-III
Niska emisja, smog, zanieczyszczenie powietrza, segregacja odpadów — to najważniejsze tematy, które zostały poruszone w spektaklu ekologicznym pt. „Baron Smog”. Tytułowy bohater przedstawienia Baron Smog, dąży do tego, aby ziemia i powietrze były zanieczyszczone. Wybiera na swoją „prawą rękę” małą dziewczynkę Tosię, która ma mu pomóc w realizacji niecnego planu zapanowania nad światem. Jednak jest ktoś, kto czuwa nad Tosią. Nasi najmłodsi widzowie i Tosia dołożyli wszelkich starań, by pokrzyżować plany złego Barona. Przy okazji przekonały się, jak istotny jest zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. W dniu 26 marca uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl ekologiczny pt. „Baron Smog” w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury.
.
Spotkanie z panią Anną Zalewską Minister Edukacji Narodowej
W dniu 23 marca przedstawiciele Urzędu Gminy Maków i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Anną Zalewską Ministrem Edukacji Narodowej podczas Targów Edukacyjnych, odbywających się w Centrum Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Pani Minister Edukacji Narodowej w rozmowie z Wójtem Gminy Maków – p. Jerzym Stankiewiczem określiła kierunki działań na przyszłość w sferze edukacji. Był to doskonały moment do rozmów i dyskusji.
O ekologii i zagrożeniu ludzkości.
Najlepiej uczyć, bawiąc. Spektakl teatralny zatytułowany „Jaskiniowcy”, z którym przyjechała do nas grupa teatralna z Krakowa, niewątpliwie miał walory edukacyjne. Pozbawiony był jednak małej choćby dozy humoru. Może dlatego, że temat sztuki poważny? Traktował bowiem o ekologii i zagrożeniu ludzkości.
Najtrafniej podsumował przedstawienie jeden z uczniów, twierdząc, że jeśli nie zaczniemy dbać o naszą planetę, to wyginiemy jak mamuty albo dinozaury.
Szkolny Przegląd Młodych Talentów
"Pokaż co potrafisz: bez używek, agresji i przemocy"
„Pokaż co potrafisz bez agresji, przemocy i używek”
W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Młodych Talentów. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje umiejętności w następujących kategoriach: recytacja, gra na instrumencie, śpiew, taniec, kabaret, ćwiczenia gimnastyczne, kulinaria, sport i inne osiągnięcia. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenia galerii prac plastycznych oraz wystawy prac konkursowych pt. „Żyję zdrowo” i „Mój świat bez używek”. To coroczne wydarzenie promujące alternatywne formy spędzania czasu wolnego bez używek i przemocy umożliwiło uczniom prezentację swoich zainteresowań, pasji i uzdolnień. Zostało zorganizowane przez zespół nauczycieli ds. wychowawczo - profilaktycznych pod kierunkiem p. A. Lesiak i p. A. Pająk. Wszystkim uczestnikom Przeglądu Młodych Talentów serdecznie gratulujemy i życzymy, aby ich talent przynosił im tylko dobre czyny.
II miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej w gminie
Kuba Smolczewski zajął II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii wiekowej kl. VII i młodzież gimnazjalna i zakwalifikował się do turnieju powiatowego, który odbędzie się 22 marca b.r. Życzymy powodzenia
Pomoc koleżeńska
Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zapraszają wszystkich uczniów do współpracy w ramach szkolnej akcji - POMOC KOLEŻEŃSKA. Zapraszamy do współpracy zarówno osoby zdolne, które chciałyby pomóc w nauce innym oraz te, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy. Oferujemy pomoc kolegom i koleżankom, którzy mają trudności z opanowaniem materiału szkolnego i trudności w nauce.
Pomoc koleżeńska pozwala na: pomoc w nauce, nadrobienie zaległości, utrwalenie materiału, nawiązanie nowych znajomości, kształtowanie cech charakteru tj. odpowiedzialność, obowiązkowość, koleżeństwo, dbanie o atmosferę w klasie/ w szkole i poczucie, że można polegać na kolegach. Chętnych do współpracy w ramach akcji: Pomagaj zapraszamy do opiekuna Samorządu Szkolnego – p. Anety Kowalczyk. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Marcowy Dzień Apelowy w naszej szkole
Prowadzący apel, to uczniowie klasy V. Dokonali przeglądu najważniejszych działań, akcji, konkursów jakie odbyły się w lutym i marcu. Uczniowie, którzy odnieśli sukcesy zostali nagrodzeni. Podsumowali akcję "Bądź bezpieczny w sieci" twierdząc, że warto tworzyć kulturę szacunku w sieci.
Gmina Maków w obiektywie – wyniki konkursu fotograficznego
Uczniowie, którzy w najciekawszy sposób uchwycili obiektywem makowską zimową aurę, zostali nagrodzeni podczas Szkolnego Konkursu Fotograficznego: Gmina Maków w obiektywie – edycja „ZIMA”
Martyna Kuś /kl. V/, Kinga Korbeń /kl.VIa/, Maja Pąśko /kl. VIa/, Zuzanna Mrówka /kl. V/, Zuzanna Zarębska /kl. VIa/, Magdalena Wójt /kl. VIa/, Mikołaj Karalus /kl. VIIa/, Hubert Zdun /kl. V/.
Chcemy poznać mądrość zawartą w wierszach ks. J. Twardowskiego
Bo według ks. Jana Twardowskiego „Patron szkoły to duch opiekuńczy szkoły”.
I miejsce w Szkolnym Konkursie wiedzy o patronie ks. J. Twardowskim zajęła Agata Witkowska z klasy VIb, II miejsce Zuzanna Mrówka z klasy V.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie