Rok szkolny 2019/2020
Dbałość o zdrowie ucznia to jedno z zasadniczych zadań naszej szkoły, która dąży do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków.
Dobre zdrowie dzieci sprzyja uczeniu się, osiągnięciom szkolnym, rozwijaniu uzdolnień, zainteresowań, kreatywności oraz utrzymywaniu dobrych relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Dlatego w roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy działania prozdrowotne.
Rok szkolny 2019/2020: ,,Razem po zdrowie’’
Celem działań zawartych w programie na rok szkolny 2019/2020 jest wzmocnienie prawidłowych relacji rówieśniczych, ograniczenie zachowań negatywnych oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia zdrowego stylu życia i budowania własnego systemu wartości.
ZAWSZE I WSZĘDZIE DBAMY O HIGIENĘ ORAZ ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE!!!!
W obecnej sytuacji z uwagi na stan epidemii w Polsce spowodowanej, rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) pamiętajmy, by szczególnie teraz dbać o siebie i swoich bliskich. Przypomnijmy sobie wiedzę, rady oraz ostrzeżenia jakie przekazywali nam nauczyciele, wychowawcy na temat higieny, zdrowego stylu życia oraz ochrony przed zagrożeniami cywilizacyjnymi i sposobami zabezpieczania się przed ich skutkami. Dbałość o zdrowie fizyczne wzmacnia zdrowie psychiczne. Dlatego ćwicz codziennie (w obecnej sytuacji w domu). W związku ze zdalnym nauczaniem zaplanujmy i rozłóżmy zajęcia tak, aby zadbać o odpowiednią ilość godzin snu i wypoczynku. Odżywiajmy się regularnie i zdrowo. Dbajmy o higienę ciała. Myjmy ręce często i dokładnie (zgodnie z obecnymi zaleceniami sanitarnymi). Pamiętajmy o higienie pracy i umysłu. Aktywność fizyczna i właściwe odżywianie są kluczem do zachowania zdrowia.
Zapoznaj się z treścią prezentacji ------>>>>>Jak_budowac_dobre_relacje_miedzyludzkie_(1).pptx
- Poetycko o sporcie w „koronie”
Z racji przynależności do krajowego zespołu szkół promujących zdrowie uczniowie klas 4, 6a i 7 wzięli udział w konkursie poetyckim.
Na wyróżnienie zasługuje pięć tekstów. Oto nagrodzone prace:
Sport to bardzo ważna sprawa,
Daje zdrowie, cuda sprawia!
-Zostań w domu-prosi mama.
-Oczywiście, lecz nie sama.
Będę ćwiczyć ze skakanką,
piłką oraz wody szklanką.
Żaden wirus mnie nie zmieni,
w drzwi się zmieszczę po pandemii!
Hanna Wasiak kl.IV
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Siedź w domu!
Zakaz wychodzenia!
Takie są ministra obostrzenia .
A więc siedzimy grzecznie,
pilnie się uczymy
ale kiedy kalorie spalimy?
Ćwiczenia przed komputerem.
To wygląda absurdalnie.
Cóż poradzić, kiedy
W-F mamy zdalnie .
Kacper Jeż klasa VII
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Gdy pandemia zaskakuje,
nie poddawaj się w ogóle.
Dbaj o sprawność swego ciała,
przecież to jest też zabawa.
Poskacz z bratem, z siostrą, z mamą.
Gimnastykuj się co rano.
Pilnuj co jesz, jak i kiedy,
by sylwetkę mieć torpedy!
Łucja Warulik klasa IV
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Każdy w domu teraz ćwiczy,
Mama powtórzenia liczy.
Tuż za oknem słońce świeci,
Już o wyjściu myślą dzieci,
Lecz pandemia jest tu sroga,
Nie ruszamy nóg sprzed proga.
Brzuszki na kwarantannie urosły,
Nie można lenić się jak osły.
Wojtek Foks klasa VII
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Kiedy wirus Cię dopada,
przymusowo siedzisz w domu
i się nudzisz po kryjomu.
Zacznij ćwiczyć brzuszki, skłony,
zaraz będziesz zadowolony.
A gdy trening powtórzysz,
zdrowiu twojemu to będzie służyć.
Zmęczenie to żadna przeszkoda,
pragnienie poskromi źródlana woda.
Gabriela Szczechowska klasa VI
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Plan_dzialan_na_rok_2019-20.pdf
- Indywidualne biegi przełajowe na szczeblu powiatowym w kategorii "Igrzyska dzieci", "Igrzyska młodzieży szkolnej", "Licealiada" dziewcząt i chłopców.
Biegi były doskonałą okazją do wspólnej integracji, zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu.
- EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE zorganizowany w ramach projektu Erasmus+ , w którym uczestniczyć będziemy i podejmować działania wspólnie ze szkołami partnerskimi z Bułgarii, Grecji, Portugalii, Turcji i Rumunii od 1 września 2019r. do 31 sierpnia 2021r.
Był to dzień, który spędziliśmy w szkole w sposób bardzo interesujący, pełen atrakcji
i z dużą dozą wiedzy, zakończony degustacją potraw europejskich i integracyjnym tańcem przyjaźni.
- EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE był doskonałą okazją do poznania kultury, obyczajów, potraw niektórych krajów europejskich oraz wspólnej integracji uczniów, rodziców i nauczycieli.
- 6 listopada br. obchodziliśmy w szkole Dzień Zdrowia. To coroczna już tradycja naszej społeczności. Za każdym razem towarzyszyła nam unikalna atmosfera. W tym roku złożyły się na nią: solidna dawka zdrowia w postaci wspólnego drugiego śniadania i emocje sportowe w postaci wspólnie zatańczonej zumby. fitness poprowadziły uczennice 8b, a do przygotowania i skonsumowania śniadania :) włączyły się wszystkie klasy. Program imprezy wzbogaciliśmy o ciekawostki zdrowotne, którymi uczennice klasy 8a "częstowały" uczestników wydarzenia. Było więc smacznie, wesoło i kolorowo!
- Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I - III rozpoczęliśmy od pogadanek na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Następnie zasiedliśmy do wspólnych „śniadaniowych stołów”. Znalazły się na nich: kolorowe kanapki, sałatki i soki owocowe oraz zdrowe przekąski w postaci ciasteczek owsianych i ciasta marchewkowego. W przygotowania tych zdrowych posiłków czynnie włączyli się rodzice oraz w klasie I a profesjonalny kucharz. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację zdrowego śniadania oraz pyszne posiłki. Na koniec wykonaliśmy plakaty o zdrowym stylu życia i zdrowym odżywianiu. Jesteśmy świadomi jak ważne dla naszego rozwoju jest właściwe odżywianie oraz jak dużą rolę pełni śniadanie w diecie każdego człowieka.
Zajęcia integracyjne z rodzicami Z CYKLU ,,CZYTAMY RAZEM"
Klasa 1a niecierpliwie wyczekiwała nadejścia 6 grudnia. Rano uczniowie pojawili się podekscytowani w szkole, zerkając na kalendarz adwentowy zawieszony w sali. Jakie zadanie czeka ich dzisiaj? Okazało się, że Mikołaj przewidział dla nich szczególne atrakcje. Tego dnia do uczniów dołączyli rodzice i razem z nimi rozwiązywali ciekawe zadania. Były rebusy, zagadki, oraz matematyczne zadania, a to wszystko związane ze świętami. czytali wymyślone przez dzieci komiksy o reniferze „Lopku”. Dzięki Pani dyrektor Jolancie Szelidze dzieci poznali prawdziwą historię o biskupie Mikołaju z Mirry. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci odwiedził wyczekiwany Mikołaj wraz z jego pomocnikami. W podziękowaniu za wspaniałe prezenty dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze dla Mikołaja. Lekcja była ciekawą formą nauki, zabawy i integracji.
- Zajęcia otwarte "Czytamy razem i uczymy się o zdrowym odżywianiu"
W dniu 6.11.2019r. w kl. Ib odbyły się zajęcia otwarte przygotowane przez p. Agatę Szczechowską. Tematem zajęć było "Czytamy razem i uczymy się o zdrowym odżywianiu". W zajęciach uczestniczyli zaproszeni rodzice wraz z Panią dyrektor. Dzieci oraz wychowawcaklasy przygotowali krótką inscenizację pt. "Baśń o królewnie Alince i rycerzu Witaminku". W udoskonaleniu zajęć nie mogło zabraknąć pomocy Pani dyrektor i rodziców, którzy chętnie wzięli udział w czytaniu informacji na temat żywienia. Wspólnie ustaliliśmy, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w naszym życiu. Stworzyliśmy razem piramidę zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży. Dalszym zabawom towarzyszyły zagadki, a także fakty i mity o zdrowiu. Zakończeniem zajęć było przygotowanie smacznych i zdrowych przekąsek, soku ze świeżych warzyw i owoców oraz długo wyczekiwana degustacja.
- Pyszne i zdrowe drugie śniadanie z kucharzem Bartłomiejem Froncem w kl. Ia
Pod okiem kucharza dzieci wyczarowały smaczne owocowo- warzywne szaszłyki i zobaczyły jak zrobić pyszne gofry. Poznali egzotycznie, nieznane, ale smaczne owoce. Dowiedziały się też, co warto jeść, by być zdrowym i co jest najlepsze na odżywcze drugie śniadanie. Podczas dnia zdrowego śniadania dzieci uczyły się nie tylko gotowania. Była to również lekcja matematyki, bo przecież mierzyły i dodawały składniki, oraz doskonała lekcja pracy zespołowej i dyscypliny, bo na koniec wszystko razem sprzątnęliśmy. Był to przede wszystkim czas na wspólne zasiadanie przy stole i rozmowę o tym, co jeść, a czego nie. Ponieważ kucharz opowiedział dzieciom, co jest zdrowe oraz pokazał egzotyczne, nieznane, ale smaczne owoce.
- Przyjazna szkoła oczami dziecka
Prace uczniów klas IV-VIII uczestniczących w konkursie plastycznym.
- Realizujemy projekt "Umiem pływać"
Przedsięwzięcie finansowane jest przez Łódzką Federację Sportu i Gminę Maków. Koordynatorem programu jest p. Wojciech Żelaźnicki.
Wielki sukces naszej szkoły
Szkoła nasza od wielu lat działa w sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podejmujemy wiele działań dotyczących zdrowego stylu życia i promocji zdrowia. Włączamy w nie całą społeczność szkolną: nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, ich rodziców oraz społeczność lokalną. Dokonujemy ewaluacji swoich działań. Podsumowaniem naszych działań było przyznanie w 2014r. przez Łódzkie Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Skierniewicach Akcesu przynależności do Skierniewickiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Doceniając te działania Łódzki Kurator Oświaty przyznał naszej szkole w 2016r. Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. A 27 listopada 2019r. szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz Krajową Kapitułę Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie pod przewodnictwem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej. W uroczystości wręczenia Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie w Warszawie wzięła udział dyrektor szkoły Jolanta Szeliga i Pani Iwona Kuch. Wręczenia dokonywała Pani Iwona Michałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. To wyróżnienie będzie motywacją do dalszych działań.
Profilaktyka dla uczniów i rodziców
- W poszczególnych klasach IV- VII odbyły się zajęcia dotyczące budowania dobrych relacji rówieśniczych. Odpowiedzialności za słowa i komunikacji w relacjach koleżeńskich. Treści zajęć obejmowały zagadnienia indywidualnej odpowiedzialności uczniów za dobry klimat w klasie, atmosferę współpracy i wzajemnego szacunku. Ponadto zajęcia dotyczyły przestrzegania reguł i zasad w szkole i poza nią. Zajęcia zrealizowane przez pedagoga szkolnego.
- 27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców z Panią Renatą Urbanek, pielęgniarką i edukatorem ds. diabetologii. Tematem spotkania były „Konsekwencje utrwalonych błędów żywieniowych z naciskiem na cukrzycę.” Listopad jest miesiącem z cukrzycą, która przez Światowa Organizacje Zdrowia została uznana za pierwszą niezakaźną epidemię XXI wieku. Pani Urbanek wyjaśniła na czym polega ta choroba i jakie błędy żywieniowe, zaniedbania mogą do niej prowadzić. Jak ważna jest profilaktyka, zmiana szkodliwych przyzwyczajeń żywieniowych na prawidłowa dietę i zdrowy styl życia. Wskazała czynniki ryzyka oraz współistniejące konsekwencje tej choroby tj. nadciśnienie, otyłość, problemy ze wzrokiem, amputacje kończyn.
- W listopadzie podczas ogólnego spotkania z rodzicami odbyła się pogadanka na temat ogólnych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, oraz bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Ważnym elementem spotkania była odpowiedzialności karna za stosowanie cyberprzemocy przez dzieci i młodzież. Policjanci apelowali do rodziców o czujność i kontrole korzystania przez ich dzieci z komputera i smartfonów. Zachęcali do wypracowywania z dziećmi zasad korzystania z nowoczesnych technologii cyfrowych.
- W styczniu odbyły warsztaty dla uczniów klas V- VIII na temat: Egzaminy bez „sesji” i energetyków- jak skutecznie uczyć się i wzmacniać pamięć. Treści zajść obejmowały zagadnienia szkodliwości napojów energetycznych, suplementów diety i leków bez receptowych, ich wpływu na uczenie się i pamięć. Druga godzina zajęć poświęcona była motywacji i organizacji własnego uczenia się, metod skutecznego uczenia się i wzmacniania pamięci. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Centrum Profilaktyki społecznej w Warszawie i fundacji Bonnum Humanum.
- Spotkanie z rodzicami nt. Kiedy i dlaczego dzieci ryzykują – profilaktyka zachowań ryzykownych. Wzmacnianie czynników ochronnych na poziomie rodziny. Rodzice jako wzory wychowawcze. Spotkanie dotyczyło ustalania zasad z dzieckiem, wyznaczania granic, modelowania zdrowych relacji społecznych w rodzinie. Upowszechniania najnowszej wiedzy o kluczowych czynnikach ochronnych i czynnikach ryzyka w uzależnieniach i zachowaniach ryzykownych dzieci i młodzieży. Spotkanie przeprowadził przedstawiciel Centrum Profilaktyki społecznej w Warszawie i Fundacji Bonnum Humanum.
-
Żeby zdrowym być, trzeba aktywnie żyć
Ciekawą formą aktywności fizycznej są pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia sportowe, w których uczniowie chętnie biorą udział. Dzięki nim rozwijają swoje zainteresowania oraz pasje, sprawdzają swoje możliwości, ale także osiągają duże sukcesy.
- TENISOWE SUKCESY SPORTOWE: dziewcząt i chłopców
Drużyna dziewcząt w składzie:
Kinga Machaj
Oliwia Niedźwiadek
Weronika Ozimek
uplasowały się na wysokim III miejscu w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Dziewczęta w zawodach poprzedzających zajęły, zarówno na szczeblu Powiatu i Rejonu - I miejsce.
Drużyna chłopców: Hubert Piechut i Jan Ceroń w zawodach na szczeblu powiatowym i rejonowym zajęli I miejsce.
NASZ UCZEŃ POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLISH SOCCER SKILLS!!!
Uczeń klasy VII Patryk Kroc otrzymał powołanie do reprezentacji U13. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla zawodnika, jak i naszej szkoły.
Patryk wykazał się bardzo dużym potencjałem zarówno piłkarskim, jak i motorycznym. Reprezentacja jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym zawodnikom w ich dalszym rozwoju. Patryk jest zawodnikiem Widoku Skierniewice.
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE PODCZAS FERII
- Warsztaty klejenia modeli latających
Zajęcia poprowadził doświadczony instruktor p. Tomasz Bakalarz - pasjonat, który popularyzuje modelarstwo lotnicze wśród dzieci i młodzieży, z nastawieniem nie tylko na latanie ale również na budowanie modeli od podstaw.
Zadaniem uczestników warsztatu było:- skleić powłokę balonu z wyciętych elementów z bibuły,- skleić kartonowy kołnierz na dół balonu (wlot powietrza) oraz przygotować i przykleić kartonowy krążek do mocowania na czubku balonu.
Finałem atrakcji było wypuszczenie zbudowanego przez siebie balonu w powietrze.
Zajęcia w kręgielni: uczniowie kl. VIII
Taj"Tajni i Fajni" nie tylko w kinieajni" nie tylko w FF
eUczniowie klas IV-VIII wyjechali na projekcję filmu "Tajni i fajni", a następnie korzystając z pięknej pogody szlifowali kondycję w miejskim parku i będąc w grupie "Fajnych", szukali "Tajnych".
Zajęcia rekreacyjno - sportowe - piłka siatkowa
Zdrowo i bezpiecznie wykorzystujemy komputer
Jak co roku w aktywny sposób przyłączyliśmy się do akcji Dnia Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!
Zorganizowaliśmy w tym celu:
- konkursy plastyczne "Cyfrowo bezpieczni" i wystawy na korytrzu szkolnym, na gazetkach tematycznych i w pracowni komputerowej;
- uczniowie klasy VII i VIII uczestniczą w projekcie, którego efekty prezentują 11 lutego podczas apelu szkolnego. Są to wyniki ankiet przeprowadzone wśród uczniów oraz przedstawienie "Nie hejtuję - reaguję", którego autorami są uczniowie, prezentacja i film nagrany przez uczniów;
- uczniowie klas VI-VIII uczestniczą w kursach na platformie E-learningowej www.edu.fdds.pl;
- we wszystkich klasach poruszana jest w/w tematyka, w tym na zajęciach z wychowawcą, na spotkaniach z rodzicami;
- uczniowie oglądają edukacyjne filmy;
- uczniowie klas VIII systematycznie uczestniczyli w warsztatach z pedagogiem i psychologiem /X, XI, I/, które dotyczyły zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży oraz konsekwencji ponoszonych przez ofiary internetowej przemocy rówieśniczej, oraz taktyk obronnych i strategii asertywności w sytuacjach agresji wirtualnej;
- odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantem skierowane do rodziców nt. Środków uzależniających oraz odpowiedzialności cywilnej nieletnich za popełniane czyny, w tym stosowania cyberprzemocy. Policjanci apelowali do rodziców o czujność i kontrolę korzystania przez ich dzieci z komputera i smartfonów. Zachęcali do wypracowywania zasad korzystania z nowoczesnych technologii cyfrowych.
Przedstawienie "Nie hejtuję - reaguję"
Wystawa prac plastycznych: "Cyfrowo bezpieczni"
Obchodzimy Światowy dzień Chorego dzięki działaniom Wolontariatu
- akcja "Ciacho dla Hospicjum";
- spotkanie warsztatowe dla uczniów klas V-VIII z przedstawicielami Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.
- Szkolny Dzień Kultury i Życzliwości
Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowaliśmy Dzień Życzliwości i Kultury. Tego dnia uczniowie otrzymali kolorowe baloniki - „symbole” naszego święta. Każdy mógł również wylosować „złotą myśl”, wierszyk, dobre lub mądre słowa. Karteczkę można było zachować, podarować drugiej osobie lub wymienić się z kolegą tak, by „dobra myśl” krążyła wśród nas i zachęcała nas do czynienia dobra i bycia dla siebie uprzejmym i życzliwym.
Jak_budowac_dobre_relacje_miedzyludzkie_(1).pptx
Zdrowie przede wszystkim! - hasło na czas pandemii
Czas pandemii wywrócił naszą codzienność do góry nogami. Wprowadzone społecznie ograniczenia stały się problemem nie tylko dla tych, którzy są zawsze aktywni i nie wyobrażają sobie życia bez sportu, ale też dla tych, dla których jedyną aktywnością fizyczną w ciągu dnia był marsz do szkoły.
Jako szkoła promująca zdrowie nie ustawaliśmy jednak w dążeniu do pozytywnego motywowania uczniów do wszelkiej aktywności na rzecz zdrowia. Nietypowe w tym czasie lekcje wychowania fizycznego wymagały zaliczania samodzielnych dystansów spacerowych, biegowych i rowerowych. W mierzeniu wysiłku fizycznego i biciu indywidualnych rekordów pomagały nam aplikacje dokonań sportowych.
Ograniczenie aktywności szkolnych spowodowało jednak, że mieliśmy więcej czasu dla samych siebie i dla rodziny. To jeden z pozytywów, który uwalniał w nas inny rodzaj energii. Zachęcani przez wychowawców uczniowie podejmowali się aktywności w warunkach domowych, korzystając z najprostszych sposobów, a więc porządki w domu i ogrodzie :) Z ich doświadczeń wynika, że umycie średniej wielkości łazienki to wydatek energetyczny na poziomie 500 kcal. A więc sukces!
Ponadto nauczyciele przygotowywali dla swoich uczniów również wyzwania intelektualne, będące dodatkową motywacją do zdrowego stylu życia. Były to następujące zadania:
- konkurs poetycki "O sporcie w koronie", popularyzujący ciekawe formy aktywności dostępne w czasie społecznej kwarantanny i motywujący do uprawiania indywidualnego sportu;
- konkurs literacki "Bądź przyjacielem - znajdziesz przyjaciela", promujący dobre relacje społeczne i upowszechniający ich pozytywne aspekty dla szeroko pojętego zdrowia psychicznego;
- świetlicowy konkurs fotograficzny na najciekawszą aktywność w czasie wolnym od zajęć.
- Na naszej stronie zamieściliśmy prezentację pt. "Jak budować dobre relacje międzyludzkie", opisującą kluczowe kompetencje społeczne potrzebne dla naszego zdrowia.
Jak widać, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by nie patrzeć wyłącznie w ekran telewizora czy komputera. Od nas samych zależała nasza kondycja i dobre samopoczucie.
Teraz czas wakacji. Nie rozleniwiajmy się jednak za nadto i nie popadajmy w bezczynność. Zorganizujmy swoją własną walkę z wirusem!
ZAWSZE I WSZĘDZIE DBAMY O HIGIENĘ ORAZ ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE!!!!