Uczniowie kl. IV-VIII biorą udział w projekcie „Dbamy o ptaki”
Efektem projektu jest podniesienie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej uczniów. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat zróżnicowania gatunków ptaków, ich biologii i ochrony, czynników powodujących zmniejszenie się populacji ptaków. Organizatorem było Stowarzyszenie Agroturystyczne Zwierzyniec Królewski z siedzibą w Makowie Kolonii, a fnansowany ze środków Województwa Łódzkiego w ramach Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus”. Podczas praktycznych warsztatów dzieci poznały budowę budek lęgowych i karmników dla ptaków, a dzięki rozmieszczeniu ich w terenie poznają ich biotopy występowania. Obserwacja ptaków, które zasiedlą budki lęgowe, będzie miała korzystny wpływ na postawy ekologiczne wśród dzieci. Rozmieszczenie budek lęgowych w terenie, co było już zadaniem każdego z uczestników warsztatów, uzupełni braki spowodowane naruszeniem naturalnych ekosystemów przyrodniczych.
Wieści z ostatniego miesiąca
w formie przenośnej gazetki przygotowali uczniowie klasy VIII i zaprezentowali na korytarzu szkolnym.
Pasowanie na Ucznia
14 października 2020r. aż 35 uczniów klas pierwszych dokonało ślubowania i zostało pasowanych na Uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Makowie przez p. dyrektor szkoły Jolantę Szeligę. Życzymy samych sukcesów i wysokich ocen. Wychowawcy klas to: p. Anna Lesiak i p. Mirosława Boryna.
Wspieramy zdrowe odżywianie: owoce, warzywa i produkty mleczne w szkole.
Uczniowie kl. I-V uczestniczą w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. To program edukacyjny, dzięki któremu w atrakcyjny sposób dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz produkty mleczne.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
W piątek 2.X.2020r. tradycyjnie uczniowie klas IV-VIII brali aktywny udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Nasze hasła to: "Mnożymy, dzielimy a przy tym doskonale się bawimy" lub "W naszym życiu wiele zmienia znajomość tabliczki mnożenia".
Ze względów bezpieczeństwa, zabawy związane z obchodami tego święta, odbywały się w klasach. Uczniowie przygotowywali się do zdobycia odznaki "Experta Tabliczki Mnożenia" przez kilka dni, mając za zadanie pokonanie kolejnych wyzwań. Ostatecznie odpowiedź ustna, a następnie pisemna spowodowała, że odznakę zdobyli najlepsi. Uczniowie przygotowywali pomoce dydaktyczne lub ozdabiali elementy stroju uczniowskiego, wskazując tym samym sposoby usprawniające znajomość tabliczki mnożenia. Pisali wierszyki, wykonywali gazetki tematyczne w klasach i na korytarzu szkolnym. Wszyscy uczniowie rozwiązywali w tym dniu łamigłówki logiczno - matematyczne o od
"Dzień Chłopaka - dniem krawata"
"Wrażenie na nas wywrze, kto zna się na savoir - vivrze" - to hasło przewodnie, które obowiązywało w naszej szkole 30 września w Dzień Chłopaka. Uczniowie, poprzez swój elegancji strój przypomnieli, jak ważny jest szykowny wygląd chłopca adekwatny do okoliczności. Wolontariusze SKW ozdabiali "wąsami" eleganckich chłopców, co spotkało się z entuzjazmem uczniów. Klasowe zabawy oraz muzyczne przerwy międzylekcyjne również były nie lada atrakcją. Chłopcom z klasy IVa rodzice ufundowali imenne koszulki.
PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
SZYMON SMOLAREK
klasa VIII (79 GŁOSÓW) - PRZEWODNICZĄCY
MICHAŁ BIAŁEK - klasa VIIB (25 GŁOSÓW) -
Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO
HUBERT ZDUN - klasa VIII (17 GŁOSÓW) -
Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO
JULIA SAŁKOWSKA - klasa VIB (11 GŁOSÓW) -
SEKRETARZ
NIKOLA WINCIOREK - klasa IVA (10 GŁOSÓW) -
CZŁONEK SU
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020/2021
Jak co roku we wrześniu przygotowujemy się do demokratycznych wyborów Prezydium Samorządu Uczniowskiego, które odbędą się 25 września 2020 roku. Do współzawodnictwa zgłosiło się sześciu kandydatów:
Klasa VIII, Szymon Smolarek i Hubert Zdun
Klasa VIIB, Michał Białek
Klasa VIA, Michał Bakalarz
Klasa VIB, Julia Sałkowska
Zasady działania świetlicy szkolnej
W roku szkolnym 2020/2021 zajęcia świetlicowe realizowane są w podziale na dwie grupy:
- uczniowie klas I-III (w starym budynku szkoły)
- uczniowie klas IV-VIII oczekujący na dowóz autobusem szkolnym
(w nowym budynku szkoły do godz. 15.30)
Uczniowie kwalifikowani są na zajęcia świetlicowe na podstawie deklaracji rodziców /opiekunów prawnych, zawierających m.in. oświadczenie dotyczące świadomości istnienia czynników ryzyka w związku z pandemią Covid-19.
Absolwenci z VIIIa prezentują
"Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę!"
Dla naszych niezapomnianych nauczycieli:
Dziękujemy tak poprostu i ze szczerego serca,
Dziękujemy pięknie, dziękujemy serdecznie.
Dziękujemy, bo jest za co. Dziękujemy... tak poprostu.
Żegnamy i pozostawiamy w naszej pamięci wspomnienia z najpiękniejszych szkolnych lat.
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Oto zwycięscy, czyli uczniowie którzy otrzymali wysokie wyniki i wyróżnienia:
- Bartosz Karwat uczeń klasy VII
- Wojciech Korbeń uczeń klasy V
- Szymon Bakalarski uczeń klasy VI
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Kangur Matematyczny został przeprowadzony zdalnie 2,3 i 4 czerwca 2020r. za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Wymagało to od uczestników pokonania drogi elektronicznej rejestracji, przystapienia do próbnego konkursu, a dopiero odbył się właściwy etap. W naszej szkole do konkursu zgłosiło się 38 uczniów, a przystąpiło 29. Brawo dla wytrwałych, którzy musieli pamiętać o terminach, odpowiednich godzinach i mimo to świetnie poradzili sobie w tej innej formie matematycznego turnieju. Opiekunami konkursu były p. I. Chojecka, p. G. Kowalska i p. M. Rechnio.
PROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ” WYSTARTOWAŁ!!!
W bieżącym roku ruszyła kolejna edycja programu "Umiem Pływać", współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem projektu jest Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w poprednim roku szkolnym program został zawieszony. Wznowienie możliwe było we wrześniu 2020r. Do programu przystąpiło 30 uczniów naszej szkoły z klas III i II. Zakłada on przeprowadzenie 20 godzin lekcyjnych nauki pływania w grupach 15 osobowych. Celem projektu jest nabycie umiejętności pływania, podniesienie odporności, jak również korekta wad postawy. Zajęcia odbywają się 2x w tygodniu w piątki i soboty pod okiem instruktora P. Krystiana Świderka na Pływalni Miejskiej „Nawa” w Skierniewicach. Opiekunem jest nauczyciel wychowania fizycznego – P. Monika Olejnik.
POŻEGNANIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW KLASY VIIIb
UPŁYWA SZYBKO ŻYCIE,
JAK POTOK PŁYNIE CZAS,
ZA ROK, ZA DZIEŃ, ZA CHWILĘ,
RAZEM NIE BĘDZIE NAS...
I NASZE MŁODE LATA
ODPŁYNĄ SZYBKO W DAL,
A W SERCU POZOSTANIE
TĘSKNOTA, SMUTEK, ŻAL...
Dziś po wielu latach kończymy szkołę podstawową, w której pod czujnym okiem Pani Dyrektor Jolanty Szeligi, wychowawczyni pani Iwony Kuch i wspaniałych Nauczycieli zgłębialiśmy tajniki wiedzy, kultury i uczyliśmy się jak być dobrym człowiekiem... Za wszystko serdecznie dziękujemy.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 22.11.2024- liczba odwiedzin: 871204