• ,,Mała piłkarska kadra czeka" - nasi chłopcy ponownie najlepsi

          • 10 maja br. na boisku w Słupi odbył się turniej piłkarski dla zawodników z klas IV-VI ,,Mała piłkarska kadra czeka" zorganizowanych przez PZPN i SZS. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce a dziewczęta piąte. Najlepszym bramkarzem zawodów został Kacper Kowalczyk a statuetkę króla strzelców turnieju zdobył Kacper Gałązka. Gratulujemy 

          • Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z sukcesami w XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

          • Jan Tomaszewski (kl. VIII),  Franciszek Mostowski (kl. VI a) oraz Maciej Starzec (kl. V a) zostali finalistami okręgowego etapu XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Turniej odbył się 10 maja w Nadleśnictwie Skierniewice. Uczniowie musieli wykazać się w nim nie tylko dużą wiedzą przyrodniczą, ale także umiejętnością rozpoznawania roślin. Za odniesiony sukces otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po turnieju wszyscy jego uczestnicy miło spędzili czas przy ognisku z kiełbaskami i wspólnej, sportowej zabawie. Opiekunem uczniów była p. Iwona Kuch. Gratulujemy zwycięzcom.

          • Najwyższe miejsca na podium w zawodach w piłkę nożną

          •  8 maja br. na boisku Makowie odbyły się zawody w piłkę nożną w kategorii dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Piłkarze z naszej szkoły zajęli I miejsce pokonując w finale po rzutach karnych Szkołę Podstawową z Godzianowa. Na drugim miejscu  w tych zawodach uplasowały się dziewczęta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Spotkanie autorskie dla uczniów klas I-III

          • 8 maja odbyło się spotkanie z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM, pisarzem dla dzieci i młodzieży. Zając Poziomka, Kulfon i kot Budzik odwiedzili uczniów! A to wszystko za sprawą Pana A. M. Grabowskiego, autora książek, tekstów piosenek, scenariuszy filmowych i programów telewizyjnych (Tik-Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik). Autor na spotkaniu opowiedział o swoich książkach (m.in. Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Instrukcja obsługi psa Jacósia, Wojna na Pięknym Brzegu, Biuro Dzieci Znalezionych), warsztacie pisarza i pracy przy tworzeniu programów dla dzieci. Zaprosił dzieci  do wcielenia się w role stworków-potworków i animacji lalkami. Spotkanie poprzedzone było konkursem plastycznym „Niesamowite historie”. Uczniowie  wyróżnieni: Leon Szyszczyński kl. Ib, Antonina Gabara, Zofia Starzec – uczennice kl. III b. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!!!

          • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

          • Wzruszające widowisko historyczno - patriotyczne nawiązujące w swej treści do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawili uczniowie klas III - VIII pod kierunkiem pani Edyty Mazurek,  p. Anny Pająk, p. Renaty Wójcik, p. Beaty Domizy, p. Anny Kłąb. 

            Uczeń klasy VIII: Dziś czasy równie nie są łatwe, nie jest też łatwo być prawdziwym Polakiem. to właśnie po to przypominamy tych, którzy rozproszeni przez lata po całym świecie żyli i działali na rzecz Ojczyzny. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwalały Polakom przetrwać. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

            Świętują również przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Świętem

          • Czy wiesz, jak dbać o planetę na co dzień?

          •  22 kwietnia to  Dzień Ziemi. Znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym czasie  prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nasza szkoła również włącza się do obchodów tego dnia. W tym roku każda klasa przygotowuje prace plastyczne, wykonywane różnymi technikami.

          • "Łączy nas pamięć"- bierzemy udział w akcji Żonkile

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Edyty Mazurek i przy udziale p. Agaty Szczechowskiej, wzięli udział w  akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Uczniowie, poprzez przypięcie symbolu żonkila, solidaryzowali się w zbiorowej pamięci, szacunku i nadziei. Projekcja filmu i prezentacja uczniów wskazała, że młode pokolenie wierzy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, która nas jednoczy i nadaje nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

          • Uczniowie klasy VIII przenieśli nas w czasy PRL-u

          • “Życie w czasach PRL-u", to tytuł projektu, jaki pod kierunkiem Anny Ferdzyn zrealizowali uczniowie klasy VIII na lekcjach historii. Okazało się, że temat na tyle zainteresował młodzież, że odkryli w sobie żyłkę badaczy historii współczesnej.  Obszerność materiału, jaki przygotowali oraz ilość zgromadzonych rekwizytów sprawiła, że zapragnęli podzielić się rezultatem pracy z młodszymi kolegami. W rolę ekspertów wcielili się trzej uczniowie: Dobromir Skrobacz, który też udostępnił bogate zbiory swojej rodziny, Aleksander Sałkowski i Szymon Mikina. Z radością opowiadali i odpowiadali na pytania nauczycieli i uczniów obydwu klas siódmych. Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem, to buduje dobre relacje nie tylko międzypokoleniowe, ale też międzyklasowe.

          • Teatr Jednego Wiersza wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych

          • W Wielkim Tygodniu wrażeń estetycznych dostarczyli nam uczniowie klas 6a i 7b pod kierunkiem p. Renaty Wójcik, wystawiając w Teatrze Jednego Wiersza "Wielkanoc Wróbla" K.I. Gałczyńskiego i "Naszą drogę" ks. J. Twardowskiego. Ten wzruszający przekaz treści wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, p. dyrektor i wicedyrektor złożyli uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne.

          • Mamy już źródełko wody pitnej

          • 22 marca podczas Dnia Wody nastąpiło w naszej szkole uroczyste otwarcie dystrybutora wody. Uroczystego przecięcia wstęgi i degustacji wody dokonała p. dyrektor Hanna Głuszek i z-ca dyrektora p. Monika Stań. Dyspensery do wody w szkole umożliwiają bezpośredni dostęp do świeżej i smacznej wody pitnej. Uczniowie mogą od razu nalać sobie ulubioną wodę do własnego bidonu lub kubka. Picie wystarczającej ilości wody jest zdrowe i sprzyja koncentracji, która jest szczególnie ważna podczas nauki. Stałe nawodnienie jest kluczowe dla skupienia, dobrego samopoczucia i efektywnej nauki. 

          • Dzień Wody

          • 22 marca w trakcie obchodów Światowego Dnia Wody uczniowie i nauczyciele mieli możliwość podzielenia się wiedzą na temat wody. Samorząd Uczniowski przygotował quiz, a chętni mogli wziąć udział w błyskawicznym turnieju wiedzy, w którym nagrodą była butelka wody mineralnej. 

          • Spektakle profilaktyczne "Magiczna scena"

          • Aktorzy z teatru MAGICZNA SCENA w przedstawieniu profilaktycznym dla uczniów klas VII i VIII pt. „Szkolne Tarapaty" przenieśli nas w świat młodzieży i ich problemów. Wartości wychowawczo - profilaktyczne zawarte w programie zostały nam przekazane w sposób żartobliwy i z humorem, ale dotykały bardzo poważnych spraw i problemów młodzieży tj: niebezpieczeństwo używania alkoholu, wpływ grupy rówieśniczej na zachowanie innych nastolatków, brak umiejętności przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji. Spektakl bardzo nam się podobał.

            Głównym celem przedstawienia dla klas IV-VI pt. „W cieniu prawdy” było zwrócenie uwagi młodzieży na zagrożenia związane z nadmiernym korzystaniem z nowych technologii. W trakcie spektaklu przybliżono młodym widzom różnorodne aspekty uzależnienia od nowych technologii, pokazując, jak pogrążenie się w wirtualnym świecie może negatywnie wpływać na życie codzienne, zdrowie psychiczne oraz relacje międzyludzkie. Istotnym wątkiem było ukazanie, że dążenie do zaistnienia w grupie rówieśniczej poprzez aktywność w mediach społecznościowych często prowadzi do utraty wartościowych relacji. Warto podkreślić, że spektakl wywołał głębokie emocje wśród widzów i skłonił do refleksji nad własnymi nawykami oraz relacjami z technologią i substancjami psychoaktywnymi. Mamy nadzieję, że prezentowane treści przyczynią się do budowania świadomej i odpowiedzialnej postawy młodzieży wobec własnego zdrowia psychicznego oraz problemu uzależnień.

          • Szkolny Przegląd Młodych Talentów '2024

          • W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Młodych Talentów. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje umiejętności w następujących kategoriach: recytacja, gra na instrumencie, śpiew, taniec, kabaret, sport i inne osiągnięcia. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenia galerii prac plastycznych. To coroczne wydarzenie promujące alternatywne formy spędzania czasu umożliwiło uczniom  prezentację swoich zainteresowań,  pasji i uzdolnień. W przeglądzie udział wzięli: Wiktoria Kucikowicz, Zuzanna Szadkowska, Lena Sałkowska, Zuzanna Lider, Patrycja Staniak, Kinga Urbaniak, Nela Dzięcioł, Nikola Krzyżewska, Gabriela Kowara, Natalia Cierent, Helena Lipińska, Nadia Piechut, Cyprian Machański, Aleksandra Gajda, Andżelika Bardzińska, Antonina Wójt, Igor Brzozowski oraz uczniowie klasy Vb. Wszystkim uczestnikom Przeglądu Młodych Talentów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem
      • 46 8348178 sekretariat 46 8348177 dyrektor szkoły 46 831 22 26 /stary budynek - klasy I-III/ Telefon służbowy szkoły: 515-284-268
      • 96-124 Maków ul. Akacjowa 2 96-124 Maków Poland
    • Logowanie