• DUMNI Z POWSTAŃCÓW

• ​​​​​​Otrzymaliśmy dyplom potwierdzający udział Szkoły w ogólnopolskim projekcje dedykowanym Bohaterom Powstania Warszawskiego. Dyplom uznania stanowi potwierdzenie realizacji wszystkich zadań określonych w programie. Działania w szkole koordynowała Pani Edyta Mazurek.

• Wyniki KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

• W niedzielę 7 stycznia 2024 roku w Kościele św. Wojciecha w Makowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek skierowany do dzieci i młodzieży. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły. Dzieci występowały solowo lub w małych  grupach.

Jury przyznało nagrody główne oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wykonawczych:

I grupa uczniowie  z klas IV-VIII

I miejsce otrzymała:

- Nadia Piechut (uczennica kl. IV b), która zaśpiewała kolędę Przybieżeli do Betlejem jak również zagrała na ukulele.

II miejsce zajęła:

- Adrianna Wawrzyn (uczennica kl. Va)  z kolędą Nie było miejsca dla Ciebie.

III miejsce zajęła:

- Aleksandra Starzec  (uczennica kl. IVb) z Pastorałką marzenie.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia:

- Annie Lipińskiej  (uczennicy kl. V a),

- Natalii Cierent (uczennicy kl. IV b),

- Dawidowi Gołębiewskiemu i Kacprowi Kuś (uczniom kl. V b).

II grupa dzieci z przedszkola i uczniowie  z klas 0-III

II miejsce zajęła:

- Antonina Gabara (uczennica kl. II b) z utworem Zaśnij dziecino.

III miejsce zajęła:

- Laura Grzelka (uczennica kl. II b), która zaśpiewała koledę Lulajże Jezuniu i zagrała na wiolonczeli.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia:

- Antoniemu Grzelce (uczniowi kl.I a)

- Sabinie Ceroń i Hannie Szczepakowskiej (uczennicom kl. II a)

- Julii Grotkowskiej i Magdzie Bigos (uczennicom kl. I a)

III grupa zespoły mieszane

I miejsce otrzymały:

- Wiktoria Urbaniak (uczennica kl. II a) i Kinga Ubaniak (uczennica kl. IV a) z pastorałką Cicho, cicho pastuszkowie.

III miejsce otrzymały:

- Diana Bartosiewicz (uczennica kl. III b) i Nikola Lisiewska (uczennica kl. IIIa) z pastorałką Była noc.

Wyróżnienia w tej grupie wykonawczej otrzymały:

- Zofia Wójt i Antonina Grzelak (uczennice kl. III a) z Pastorałka od serca do ucha;

- Maja Milczarek (uczennica kl. V b), Karol Rosiński (uczeń kl. II b) i Iga Rosińska z pastorałką Gore gwiazda Jezusowi;

- Natalia Wójcik, Oliwia Woźniak, Małgorzata Domiza, Maja Górska (uczennice kl. II b) z kolędą Dzisiaj w Betlejem;

- Katarzyna Sałek i Natalia Grzelak (uczennice z kl. II b) z pastorałką Był pastuszek bosy;

- Oliwia Nyc i Julia Cierent (Uczennice kl. I a)  z koledą Przybieżeli do Betlejem;

- Maja Dobrosz i Wiktoria Jędrocha (uczennice kl. II a) z Pastorałką od serca do ucha;

- Maria Pejska i Krystyna Jaworska (uczennice kl. III a) z utworem Mario, czy już wiesz?

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W trakcie obrad jury uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani B. Domizy  zaprezentowali utwory nawiązujące do radości płynącej z narodzenia Pana Jezusa, a na koniec wszyscy uczestnicy razem zaśpiewali kolędę Bóg się rodzi.

• Warsztaty profilaktyczne

• 4 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII z Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” "Rozpoznawanie i radzenie sobie z agresją i przemocą: Strategie dla uczniów"

Warsztaty profilaktyczne skierowane dla uczniów na temat "Rozpoznawanie i radzenie sobie z agresją i przemocą: Strategie dla uczniów" miały na celu rozwijanie umiejętności w zakresie rozpoznawania oraz skutecznego radzenia sobie z agresją i przemocą. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat różnych strategii zapobiegania i łagodzenia sytuacji konfliktowych, co przyczynia się do budowania atmosfery szkoły opartej na szacunku i bezpieczeństwie. Warsztaty skupiły się także na rozwijaniu empatii, komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności rozwiązywania problemów, wspierając uczniów w kształtowaniu pozytywnych relacji i bezpiecznego środowiska szkolnego.

5 grudnia odbyła się debata profilaktyczna  dla uczniów klasy VIII z Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier”

Program pod nazwą „Debata” przeprowadzony został przez terapeutę z Centrum Profilaktyki i Reedukacji Atelier z Krakowa. Celem ogólnym programu było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastoletnich uczniów, stojących przed progiem inicjacji alkoholowej. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie podnieśli poziom wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych. Mieli szansę na zmianę błędnych przekonań normatywnych (pro-alkoholowych norm środowiskowych). Uświadomili sobie, iż warto promować wartości związane ze zdrowym stylem życia. Kształtowali asertywność, która jest niezwykle ważna w sytuacji nacisków środowiskowych (najczęściej w sytuacjach rówieśniczych). Uczniowie pozytywnie ocenili udział w programie „Debata”, o czym świadczyły ich osobiste wypowiedzi po zakończeniu spotkania oraz wyniki ewaluacji przeprowadzonej przez realizatora.

7 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas V pt. „Odpowiedzialność za treści publikowane online. Co każdy młody internauta powinien wiedzieć” z „Teatru Kurtyna”.

Warsztaty o tematyce "Odpowiedzialność za treści publikowane online. Co każdy młody internauta powinien wiedzieć" miały na celu edukację uczestników w zakresie odpowiedzialności online. Podczas spotkań omawiano zasady etyki internetowej oraz konsekwencje związane z publikacją treści w sieci, dając młodym internautom świadomość wpływu ich działań na siebie i innych.