• Nasi zwycięzcy w powiatowych zawodach w biegach przełajowych w Bolimowie

• W dniu 21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach w biegach przełajowych, które odbyły się w Bolimowie. W kategorii dziewcząt klas 4-6, Marika Jach zajęła III miejsce, a Malwina Zbądzka X miejsce, wśród chłopców II był Bartosz Kroc, a III Kacper Gałązka. W klasach 7-8 wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Antonina Wójt, a XI miejsce zajęła Barbara Korbeń. W kategorii chłopców III miejsce zajął Karol Jarzembiński, VIII Franciszek Michalak, a XIII był Cezary Bedełek.

• Europejski Dzień Języków w naszej szkole

• 26 września 2023r. odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W naszej szkole to wielkie święto, kiedy możemy promować wielojęzyczność, pokazywać jak ważna jest znajomość języków obcych, nie tylko języka angielskiego, w życiu zawodowym, edukacji, rozumieniu naszego dziedzictwa kulturowego. Obchody rozpoczęliśmy od klasowego konkursu Quizizz, w którym uczniowie klas 4-8 musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi najważniejszych informacji o krajach i językach Europy. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 6a, która zajęła I miejsce. Na miejscu II uplasowała się klasa 8a, a na miejscu III klasa 7a. Następnie każda klasa przywitała się w języku kraju, który reprezentowała i przedstawiła plakat cyfrowy, którego celem było zaprezentowanie społeczności szkolnej elementów kultury i języka, muzyki, zabytków,  atrakcji turystycznych wybranych krajów Europy.

• „Języki otwierają drzwi do Europy”

• „Sprachen öffnen Türen zur Europa”  /  „Languages open door to Europe”

Młodzież przygotowała stoiska prezentujące wylosowane wcześniej państwa, ich język,  kulturę i zwyczaje. Podziwialiśmy stroje, rekwizyty oraz delektowaliśmy się pysznymi potrawami z różnych krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Francji, Ukrainy, Szwecji, Włoch i oczywiście Polski. Ten dzień upłynął nam wszystkim pod znakiem dobrej zabawy i pysznego jedzenia oraz wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej uroczystości.

• Nasz udział w Paradzie Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

• Uczniowie naszej szkoły na czele z p. dyrektor Hanną Głuszek reprezentowali makowskie szkoły na Paradzie 46 Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach pod opieką p. M. Stań, p. A. Ferdzyn i p. P. Jackiewicz. Dziewczęta w barwnych strojach dumnie maszerowały tanecznym krokiem za władzami Gminy Maków. Udział w paradzie był szczególnym wyróżnieniem dla jej uczestników, ponieważ na czele barwnego korowodu  kroczył sam prezydent Andrzej Duda.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Podczas inauguracji nowego roku szkolnego Wójt Gminy Maków Pan Jerzy Stankiewicz, przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli oraz Proboszcz Parafii Maków ks. Tadeusz Jaros powitali p. Hannę Głuszek na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem.

Pani dyrektor ciepło i uroczyście witała ponad 300 uczniów, ich rodziców oraz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, życząc samych sukcesów i dobrej współpracy w nowym roku szkolnym 2023/2024.