• ,,Mała piłkarska kadra czeka" - nasi chłopcy ponownie najlepsi

• 10 maja br. na boisku w Słupi odbył się turniej piłkarski dla zawodników z klas IV-VI ,,Mała piłkarska kadra czeka" zorganizowanych przez PZPN i SZS. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce a dziewczęta piąte. Najlepszym bramkarzem zawodów został Kacper Kowalczyk a statuetkę króla strzelców turnieju zdobył Kacper Gałązka. Gratulujemy

• Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z sukcesami w XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

• Jan Tomaszewski (kl. VIII),  Franciszek Mostowski (kl. VI a) oraz Maciej Starzec (kl. V a) zostali finalistami okręgowego etapu XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Turniej odbył się 10 maja w Nadleśnictwie Skierniewice. Uczniowie musieli wykazać się w nim nie tylko dużą wiedzą przyrodniczą, ale także umiejętnością rozpoznawania roślin. Za odniesiony sukces otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po turnieju wszyscy jego uczestnicy miło spędzili czas przy ognisku z kiełbaskami i wspólnej, sportowej zabawie. Opiekunem uczniów była p. Iwona Kuch. Gratulujemy zwycięzcom.

• Najwyższe miejsca na podium w zawodach w piłkę nożną

•  8 maja br. na boisku Makowie odbyły się zawody w piłkę nożną w kategorii dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Piłkarze z naszej szkoły zajęli I miejsce pokonując w finale po rzutach karnych Szkołę Podstawową z Godzianowa. Na drugim miejscu  w tych zawodach uplasowały się dziewczęta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Spotkanie autorskie dla uczniów klas I-III

• 8 maja odbyło się spotkanie z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM, pisarzem dla dzieci i młodzieży. Zając Poziomka, Kulfon i kot Budzik odwiedzili uczniów! A to wszystko za sprawą Pana A. M. Grabowskiego, autora książek, tekstów piosenek, scenariuszy filmowych i programów telewizyjnych (Tik-Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik). Autor na spotkaniu opowiedział o swoich książkach (m.in. Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Instrukcja obsługi psa Jacósia, Wojna na Pięknym Brzegu, Biuro Dzieci Znalezionych), warsztacie pisarza i pracy przy tworzeniu programów dla dzieci. Zaprosił dzieci  do wcielenia się w role stworków-potworków i animacji lalkami. Spotkanie poprzedzone było konkursem plastycznym „Niesamowite historie”. Uczniowie  wyróżnieni: Leon Szyszczyński kl. Ib, Antonina Gabara, Zofia Starzec – uczennice kl. III b. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!!!

• Spektakle profilaktyczne "Magiczna scena"

• Aktorzy z teatru MAGICZNA SCENA w przedstawieniu profilaktycznym dla uczniów klas VII i VIII pt. „Szkolne Tarapaty" przenieśli nas w świat młodzieży i ich problemów. Wartości wychowawczo - profilaktyczne zawarte w programie zostały nam przekazane w sposób żartobliwy i z humorem, ale dotykały bardzo poważnych spraw i problemów młodzieży tj: niebezpieczeństwo używania alkoholu, wpływ grupy rówieśniczej na zachowanie innych nastolatków, brak umiejętności przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji. Spektakl bardzo nam się podobał.

Głównym celem przedstawienia dla klas IV-VI pt. „W cieniu prawdy” było zwrócenie uwagi młodzieży na zagrożenia związane z nadmiernym korzystaniem z nowych technologii. W trakcie spektaklu przybliżono młodym widzom różnorodne aspekty uzależnienia od nowych technologii, pokazując, jak pogrążenie się w wirtualnym świecie może negatywnie wpływać na życie codzienne, zdrowie psychiczne oraz relacje międzyludzkie. Istotnym wątkiem było ukazanie, że dążenie do zaistnienia w grupie rówieśniczej poprzez aktywność w mediach społecznościowych często prowadzi do utraty wartościowych relacji. Warto podkreślić, że spektakl wywołał głębokie emocje wśród widzów i skłonił do refleksji nad własnymi nawykami oraz relacjami z technologią i substancjami psychoaktywnymi. Mamy nadzieję, że prezentowane treści przyczynią się do budowania świadomej i odpowiedzialnej postawy młodzieży wobec własnego zdrowia psychicznego oraz problemu uzależnień.