• Nauka poprzez zabawę

          • 25 marca 2022r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy Va pod kierunkiem p. M. Tomaszewskiej uczestniczyli w klasowym przedstawieniu pt. Na Olimpie. Wcielając się w postacie greckich bogów, dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie kostiumy, a także rekwizyty charakterystyczne dla mitologicznych mieszkańców Olimpu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania – rewelacyjne stroje, wyszukane rekwizyty, starannie przygotowane teksty- efekt ich pracy  był znakomity. Ta lekcja wszystkim bardzo się podobała, sprawiła uczestnikom nie tylko wiele radości, ale także umożliwiła zaprezentowanie kreatywności oraz umiejętności aktorskich uczniów.

          • Wyjątkowy sposób na pomoc najmłodszym uchodźcom!

          • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji  „Plecaczek” dla dzieci z Ukrainy i w krótkim czasie udało się nam zebrać plecaczki wyposażone przede wszystkim w najpotrzebniejsze artykuły dla najmłodszych. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie a  z-cy przewodniczącej Rady Rodziców p. Agacie Michalak - Wójcik za odebranie zebranych przez nas darów i przekazanie potrzebującym. Jak zatem widać, aby przyłączyć się do akcji, nie potrzeba wiele. Drobny gest w postaci wyposażonego w kilka upominków plecaka może sprawić dziecku wiele radości i być może choć na chwilę dać im namiastkę normalności. Wszystkich chętnych zachęcamy do przynoszenia wyposażonych plecaczków do szkoły, ponieważ akcja ma charakter bezterminowy. 

          • Przyłączamy się do akcji „Plecaczek” dla dzieci z Ukrainy

          • Akcja polega na skompletowaniu i wypełnieniu małych plecaczków najpotrzebniejszymi artykułami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Takie powitalne plecaczki trafiają następnie do dzieci z Ukrainy. Plecak możemy wyposażyć w: butelkę wody niegazowanej z dziubkiem, soczek w kartoniku ze słomką, mus w tubce, batonik, małe opakowanie kredek, kolorowankę, misia, paczkę chusteczek higienicznych, opakowanie mokrych chusteczek i inne artykuły. Nie zapomnijmy włożyć do plecaczka laurkę własnoręcznie wykonaną. Skompletowane plecaczki przynosimy do swojej klasy lub bezpośrednio do p. pedagog. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie!

          • ,,Pełna miska dla schroniska" - podsumowanie akcji.

          • Kierując się chęcią niesienia pomocy, troską o innych oraz otwartością i wytrwałością, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Skierniewicach. W tym roku w akcji uczestniczyły klasy IV-VIII.  Celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie pożywienia dla zwierząt znajdujących się w placówce, a tym samym poprawa ich warunków bytowych. Okazało się, że uczniom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Zebraliśmy ponad 100 kg karmy, puszki i inne smakołyki dla czworonogów. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w zbiórce za okazane serce. Zbiórkę zorganizował pedagog szkolny Paulina Jackiewicz wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

          • Spektakl profilaktyczny dla uczniów kl. I - III

          • Już po raz kolejny na zaproszenie pedagoga szkolnego gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna. W środę 9 marca dla najmłodszych artyści zaprezentowali przedstawienie ,,Jak pokonać Smoka", czyli współczesne spojrzenie na znaną wszystkim legendę o Smoku Wawelskim. Uczniowie żywo reagowali śmiechem na usłyszane żarty, odpowiadali aktorom na zadane pytania oraz uczestniczyli w zabawie tanecznej. Mamy nadzieję, że teraz już każde dziecko wie, że nie należy kłamać, a problemy można rozwiązać bez użycia agresji.

          • Spektakle profilaktyczne dla klas IV-VIII

          • W klasach IV-VI uczniowie obejrzeli przedstawienie ,,Nowy Trend”, czyli historię przebojowej uczennicy Weroniki i chłopaka o imieniu Kamil. Ukazany zostaje wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób oraz problem uzależnienia młodych ludzi od telefonu oraz Internetu. Troska o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci, rozwijanie postaw odpowiedzialności za dokonywane wybory to jedne z najważniejszych wartości wśród młodzieży, które obecnie powinno się pielęgnować. Spektakl „Cisza” dla uczniów klas VII-VIII koncentrował się na historii przeciętnego, niczym szczególnym nie wyróżniającego się chłopaka o imieniu Maciek. Wydawać by się mogło, że nasz bohater ma mnóstwo kolegów, jest bardzo lubiany i prowadzi szczęśliwe życie. Jednak nic bardziej mylnego, okazuje się bowiem, że to wszystko maska, którą chłopak zakłada wychodząc z domu. Tak naprawdę nie ma żadnych przyjaciół, a w szkole czuje się wykorzystywany przez swoich rówieśników. Niestety samotność, nawarstwiające się negatywne emocje i brak odwagi, by o nich rozmawiać, wpędzają chłopaka w depresję i popychają do próby samobójczej. Czy potrafimy dostrzec problemy drugiego człowieka? Zauważyć nieme wołanie o pomoc? Jak sobie radzić w stanach depresyjnych i gdzie szukać pomocy? Na te i więcej ważnych pytań otrzymali odpowiedź uczniowie podczas spektaklu ,,Cisza”.

            Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie z aktorami Teatru Kurtyna, ponieważ w naszej szkole wartości wychowawczo-profilaktyczne są zawsze na pierwszym miejscu.

             

          • Dzień Kobiet tych dużych i małych w naszej szkole

          • Pomysł Samorządu Uczniowskiego na świętowanie 8 marca spotkał się z dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dziewcząt. Kto w tym dniu miał koronę na głowie, nie był odpytywany, a jednocześnie czuł się w tym dniu wyjątkowo. Szczególnie zadbali o to chłopcy, którzy cały dzień obdarowywali dziewczęta i Panie kwiatami i słodkościami. Wszystkim chłopcom i Panom jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.

          • SUKCESY NASZYCH PRZYRODNIKÓW

          • Członkowie Szkolnego Koła LOP pod kierunkiem p. Iwony Kuch co roku biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Mój las’’ i zawsze osiągają wysokie lokaty w I i II etapie tego konkursu. W tym roku szkolnym również licznie wzięli udział w XXXV edycji tego konkursu i ponownie odnieśli sukcesy. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy opisowej wzbogaconej rysunkami, fotografiami lub szkicami na temat: ,, Kropla, strumień, jezioro – leśny mokry świat’’- II kategoria wiekowa- kl. IV- VI, oraz ,, Jakie korzyści czerpiemy z lasu? - III kategoria wiekowa- kl. VII- VIII. W swoich pracach uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale również kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Ich prace były wyjątkowe pod względem treści i formy, co zaowocowało wysokimi lokatami.

          • Laureaci konkursu przyrodniczego "Mój las"

          • Wyniki konkursu na szczeblu okręgu: Karol Staniak i Wiktor Pyrek z kl. Va -  I miejsce w II kategorii wiekowej i ich prace przeszły do etapu centralnego.

            Zuzanna Szadkowska kl. IV b - II miejsce i Kinga Adamczyk kl. Va - wyróżnienie w II kategorii wiekowej

            Karol Sasim kl. VIII a -  II miejsce i Kacper Milczarek kl. VIIa – wyróżnienie w III kategorii wiekowej.

          • Sukces uczniów w Konkursie Przyrodniczym FOTONATURA

          • Członkowie Szkolnego Koła LOP odnieśli  sukces w Konkursie Przyrodniczym FOTONATURA- XVI edycja 2021r pt: ,,Piękno przyrody ukryte w domowych ogrodach’’.

            Na szczeblu okręgu Hanna Wasiak z kl. VI zajęła III miejsce - kategoria I

            Wiktor Pyrek z kl. Va zdobył wyróżnienie.

            Gratulujemy opiekunowi oraz wszystkim zwycięzcom.

          • Nasza pomoc dla Ukrainy

          • Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły włączyli się ofiarnie w pomoc dla Ukrainy. Samorząd Uczniowski i Wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniężną. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy. Zebrane środki będą przekazane na potrzeby rodzin ukraińskich, które znalazły pomoc na terenie naszej gminy. Czekamy na nowych uczniów, kolegów z Ukrainy. Jesteśmy z Wami.

          • „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”

          • Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem otrzymała certyfikat „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”. Konkurs organizowany był przez Studium Prawa Europejskiego i miał na celu rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz zaproponowanie młodym ludziom alternatywnych form spędzania  czasu wolnego. 

             

          • Nasz udział w ogólnopolskim konkursie: Pomagamy innym!

          • Udział w konkursie wiązał się z wykonaniem określonych zadań. Między innymi przeprowadzono wśród uczniów ankietę na temat „Co to jest wolontariat? Czy warto pomagać innym? Jak można pomóc innym? W klasach odbyły się pogadanki na temat empatii, postaw altruistycznych, roli wolontariatu. Wspomogliśmy schronisko w Skierniewicach, przeprowadzając akcję „Zbiórka dla Burka”. Zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów: ,,Pomaganie jest fajne" oraz konkurs literacki: „Pamiętam ten dzień, kiedy pomogłem…". Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat” było uzyskanie co najmniej 80% punktów. Nasza szkoła uzyskała 100% ogólnej liczby punktów i certyfikat. Działaniami SKW koordynowała P. Jackiewicz-pedagog szkolny. „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem
        • 46 8348178 sekretariat 46 8348177 dyrektor szkoły 46 831 22 26 /stary budynek - klasy I-III/ Telefon służbowy szkoły: 515-284-268
        • 96-124 Maków ul. Akacjowa 2 96-124 Maków Poland
      • Logowanie