• Informacja dla rodziców - rekrutacja do klasy I

• Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem informuje,  że zgodnie z Zarządzeniem nr 4/2022 Wójta Gminy Maków z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023, a także kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów, składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych w postepowaniu rekrutacyjnym odbędzie się od dnia 1 marca 2022r. do dnia  18 marca 2022 r. oraz w postepowaniu uzupełniającym od dnia 1 czerwca 2022r. do dnia 17 czerwca 2022 r. Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły (spmakow.edupage.org).

• Uczniowie kl. I-III uczestniczyli w programie „Bezpieczna droga do szkoły”

• Uczniowie klas I-III SP im ks. J. Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem , którego celem było kształcenie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. W okresie od września do stycznia dzieci wykonywali zadania przewidziane regulaminem konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wykonano zadania:

Spotkanie z policjantem nt. Bezpieczeństwo na drogach. Jak uniknąć zagrożeń.

Przygotowanie prac plastycznych pt. Moja droga do szkoły.

Przygotowanie wiersza na temat bezpieczeństwa na drogach.

Zajęcia plastyczne, na których uczniowie przygotowali wybrane znaki drogowe.

Mini wykład przeprowadzony przez nauczyciela- jak postąpić, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego.

Uczniowie wszystkich klas spisali się na medal podejmując się powyższych działań, byli zaangażowani i chętni do pracy, czego dowodem jest uzyskany certyfikat.

• Dzień łamigłówek wśród najmłodszych uczniów

• W dniu 11.02.22r. w klasach I- III obchodziliśmy "Dzień łamigłówek". W tym dniu uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, łamigłówki, a także układali puzzle. Zadania rozwiązywanych łamigłówek były zróżnicowane pod względem trudności. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a na ich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, a także układanie puzzli już od najmłodszych lat przyczynia się do rozwijania pamięci, spostrzegawczości, poznawania nowych słów oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej.

• "Działajmy Razem! Bądź pozytywnym Internautą"

• Jak co roku przystępujemy do kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI),

której finał odbywa się we wtorek 8 lutego 2022 r.

Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

• Bezpiecznie w sieci

• Dzisiaj aktywnie włączamy się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu: nasze prace plastyczne i e-prace świadczą o dużej wiedzy na ten temat. Brawo dla najmłodszych, którzy pięknie wymalowali ten trudny temat. Tworzymy też prezentacje multimedialne, które zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce: Bezpiecznie w szkole, Bezpiecznie w Internecie, nagrywamy filmiki, oglądamy filmy, fragmenty konferencji, uczestniczymy w kursach na platfomie elearningowej. Prace zamieściliśmy na wystawie na korytarzu szkolnym. Na zajęciach z wychowawcą i na lekcjach informatyki rozmawiamy na temat: jak być pozytywnym Internautą i bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. Hasło przewodnie: ,,Przytul Hejtera” – propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci, ale bez agresji  i przemocy.