• Wyróżnienie na Gali Sportowców dla Kacpra Karalusa i Kacpra Zarębskiego

• W niedzielę 23 stycznia br. odbyło się sportowe podsumowanie roku 2021 zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. Podczas gali wyróżniono dwóch uczniów naszej szkoły Kacpra Karalusa i Kacpra Zarębskiego. Obaj są piłkarzami Macovii Maków. Oto uzasadnienie przyznania wyróżnienia: Kacper Karalus zawodnik, bez którego drużyna traci 50% swojej jakości. Niezwykle ambitny i waleczny zostawiający na boisku mnóstwo zdrowia. Świetny w rozegraniu, ale również doskonale radzący sobie w grze defensywnej Kacper Zarębski – zawodnik obdarzony dużą szybkością i świetnie ułożoną lewą nogą. Jego rajdy po lewym skrzydle niejednokrotnie dawały drużynie dużą przewagę w ataku. Najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie. Nasze gratulacje.

• Święto Patrona Szkoły Księdza Jana Twardowskiego

• Tworząc tradycję oraz kultywując pamięć o życiu i twórczości naszego Patrona księdza Jana Twardowskiego, każdego roku w styczniu, uroczyście obchodzimy Święto Patrona Szkoły.

W tym roku świętowaliśmy go 18 stycznia w sposób szczególny, ponieważ ze względu na trwający czas pandemii, uroczystości szkolne mają okrojony charakter i odbywają się z zachowaniem zasad reżimu saniternego.  Uroczystość rozpoczęła się hymnem szkoły odśpiewanym w grupach przez wszystkich uczniów w obecności pani dyrektor na korytarzu szkolnym. Święto Patrona Szkoły to radosne wydarzenie dla wszystkich, którzy na co dzień przebywają w jej murach. Jesteśmy dumni, że Patronem naszej szkoły jest ksiądz i poeta Jan Twardowski, którego pamięć w naszym środowisku jest ciągle żywa.

• Patron szkoły to nasz autorytet

• W związku z Dniem Patrona Szkoły dla uczniów  został zorganizowany konkurs o charakterze plastycznym oraz literackim podzielony na kategorie wiekowe, poświęcony twórczości księdza Jana Twardowskiego. Uczniowie przez cały tydzień przynosili prace konkursowe związane z postacią naszego Patrona. Chcąc przybliżyć uczniom postać księdza Jana Twardowskiego, na korytarzu szkolnym pojawiła się dekoracja, przygotowana przez p. Marzenę Tomaszewską oraz p. Paulinę Jackiewicz oraz wystawa prac uczniów. Można było podziwiać wiersze księdza Jana od biedronki napisane przez uczniów, ilustracje do jego utworów, związane z przyrodą, która dla niego była tak ważna, czy też najciekawsze wykonania biedronki. Można powiedzieć, że całość nawiązywała do kwitnącej wiosennej łąki pełnej pszczół, ważek i oczywiście biedronek. Najstarsi uczniowie przygotowali prezentację multimedialną o życiu i twórczości Patrona, a najciekawsze prace zostały zaprezentowane w formie prelekcji najmłodszym uczniom naszej szkoły z klas I-III. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone w poniedziałek 24 stycznia.

• Nagrody, dyplomy i wyróżnienia

• Na poniedziałkowym apelu rozdano nagrody i dyplomy za najlepsze prace zgłoszone do konkursów z okazji Święta Patrona Szkoły księdza J. Twardowskiego

Za Biedronki w różnej postaci: I miejsce: Antoni Milczarek 4a, Igor Brzozowski 4b i Natalia Rutkowska 4b

Wyróżnienia: Franek Mostowski 4a, Malwina Zbądzka 4b i Lena Borowska 4b

Prace plastyczne z klas 1 – 3: I miejsce: Nadia Piechut 2b

Wyróżnienie: Małgorzata Mońka 2b, Karolina Zarębska 3a, Kacper Szymajda 1b, Stanisław Domiza 2b, Marta Niedźwiadek 3b, Dawid Gołębiewski 3b, Maria Pejska 1a, Kacper Kowalczyk 3a.

Wiersze : I miejsce: Patrycja Reczulska 5a

Wyróżnienie: Antonina Boryna kl. Vb, Szymon Maszkowski 5a, Hanna Wasiak 6, Łucja Warulik 6

Prezentacje multimedialne:  I miejsce: Kacper Milczarek 7a i  Michał Wójcik 7a

• Wyniki konkursu Kolęd i Pastorałek

• W niedzielę 9 stycznia 2022 roku w Kościele św. Wojciecha w Makowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek skierowany do dzieci i młodzieży. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów naszej szkoły. Dzieci występowały solowo lub w małych  grupach.

Jury przyznało nagrody główne oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

I grupa uczniowie klas 0-III

I miejsce otrzymała Nikola Grotkowska (uczennica kl. III b), która zaśpiewała kolędę Wśród nocnej ciszy.

II miejsce ex aequo:

- Maja Milczarek i Nikola Cierent (uczennice kl. III b)  z utworem Maleńka miłość  oraz

Laura Grzelka (uczennica kl. I b) z Pastorałką od serca do ucha.

III miejsce ex aequo:

- Aleksandra Starzec i Magdalena Dziuda (uczennice kl. IIIb)  z koledą  Dzisiaj w Betlejem oraz

- Zofia Michalak (uczennica kl. III b) z Pastorałką od serca do ucha.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia:

- Zofii Wójt i Antoninie Grzelak (uczennicom kl. I a)

- Agnieszce Winciorek i Kindze Urbaniak (uczennicom kl. II a)

- Adriannie Wawrzyn oraz Annie Lipińskiej (uczennicom kl. III a)

II grupa wiekowa uczniowie klas IV i starsi.

III miejsce zajęła Kaja Kowalczyk (uczennica kl. IV b) z Kolędą zatroskaną.

Komisja konkursowa w tej grupie przyznała wyróżnienie:

- Gabrieli Kowarze  (uczennicy kl. IV a)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.