• Działania projektowe

        •  

           

          V zadanie projektowe – Przygotowanie kartek świątecznych

          Zadaniem grudniowym było własnoręczne wykonanie kartki świątecznej. Każdy z uczniów klas IV – VIII miał szansę stworzenia własnego projektu. Następnie jury w składzie: p. Iwona Kuch, p. Monika Olejnik oraz p . Monika Stań wybrało 20 najlepszych prac, które zostały wysłane do krajów partnerskich. Zwycięskie kartki zostały opracowane przez: Karola Sasina, Kacpra Walasa, Agatę Witkowską, Aleksandrę Łuczywek, Mikołaja Szmiglera, Magdalenę Krupę, Jakuba Jarzembińskiego, Szymona Smolarka, Amelię Murawską, Mieszka Mostowskiego, Kacpra Milczarka, Macieja Kwiatosa, Huberta Zduna, Dawida Smolca, Michalinę Gocalską, Kacpra Kijo, Kacpra Owczarka, Weronikę Ozimek, Natalię Walas, Gabrielę Szczechowską.

          Z kartek nadesłanych przez uczniów ze szkół biorących udział w projekcie oraz uczniów naszej szkoły została stworzona wystawa.

           

          IV zadanie projektowe  - PREZENTACJA

          Prezentacja traktująca o naszym kraju , gminie i szkole była czwartym zadaniem w programie. Chętni uczniowie mieli szansę na przygotowanie pokazu slajdów, opisujących nasze szkolne życie, gminę w której mieszkamy i kraj w którym żyjemy. Ze względu na atrakcyjność i wysoki poziom prezentacji jury postanowiło, że efekt końcowy przedstawiony na spotkaniu w Bułgarii będą stanowiły wszystkie dostarczone pokazy.

           

          III zadanie projektowe  - LOGO

          Kolejnym zadaniem w programie był konkurs na szczeblu szkolnym na stworzenie LOGO projektu. Zadaniem uczniów było opracowanie własnej wizji symbolu, który zawierałby elementy kojarzące się z tytułem projektu.  Z otrzymanych prac jury wybrało 5, które zostaną zaprezentowane podczas pierwszego spotkania koordynatorów w Bułgarii.  Autorami prac wybranych w drodze konkursu są:Kinga Machaj, Karol Sasin, Patryk Kroc, Weronika Ozimek, Kinga Korbeń

           

           


           

          II Zadanie projektowe – Dzień Europejski

           

           

           

          ____________>>>>>Galeria zdjęć z Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole 

          Był to dzień, który spędziliśmy w szkole w sposób bardzo interesujący, pełen atrakcji i z dużą dozą wiedzy, zakończony degustacją potraw europejskich i integracyjnym tańcem przyjaźni. Przygotowania trwały przez cały tydzień. Dziękujemy rodzicom za pomoc i liczny udział. Na wystawach mogliśmy podziwiać:

          • plakaty prezentujące kraje: Bułgaria, Grecja, Portugalia, Turcja, Rumunia, Anglia, Niemcy, Włochy;
          • plakaty z ciekawostkami na temat języków europejskich (ukazanie podobieństw z językiem polskim);
          •  plakaty promujące naukę języków obcych;
          • prezentacje promujące naukę języków obcych;
          • filmy i scenki przedstawiające wybrane wyrażenie (powitanie, pożegnanie, ‘kocham cię’, liczby 1-10) w różnych językach europejskich;

          Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie europejskie oraz konkurs z kodami QR z zadaniami w języku angielskim i niemieckim. Był to konkurs indywidualny, w którym każdy uczeń korzystając z telefonu rozkodował zadania umieszczone w różnych miejscach w szkole.

          Zorganizowano bufety z daniami (przekąskami) kuchni europejskiej. W to zadanie włączyli się rodzice uczniów. Wszystkie dania podczas degustacji okazały się wyśmienite.

          Podczas jednej z przerw międzylekcyjnych wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli europejski taniec przyjaźni – Belgijkę,  a o godz. 9.50 i 12.45 podczas przerw komunikowaliśmy się tylko w języku angielskim.

           

          I zadanie projektowe –  stworzenie tablicy informacyjnej

           

          Pierwszym zadaniem w projekcie ERASMUS+ „Interactive holiday calendar in Europe” było stworzenie tablicy informacyjnej.

          Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu, który będzie trwał od 1 września 2019r. do 31 sierpnia 2021r.  Działania będziemy podejmować wspólnie ze szkołami z  Bułgarii, Turcji, Rumunii, Portugalii i Grecji.

          Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 10-16, rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego. uczniowie będą zaangażowani w zaplanowane działania. Najbardziej aktywni wyjadą na spotkania projektowe do krajów partnerskich.

          Udział w ERASMUS+ jest ogromną szansą rozwoju zarówno dla naszej szkoły jak i gminy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem
      • 46 8348178 sekretariat 46 8348177 dyrektor szkoły 46 831 22 26 /stary budynek - klasy I-III/ Telefon służbowy szkoły: 515-284-268
      • 96-124 Maków ul. Akacjowa 2 96-124 Maków Poland
    • Logowanie