• Aktualności/konkursy

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W MAKOWIE

Z FILIĄ W ŚWIĘTEM

• Linki do stron projektu:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Gazeta Erasmus+     ----------->>>>>>>>>>>>  ERASMUS_NEWSPAPER.pdf

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

26 września 2021 roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, święto języków ustanowione z inicjatywy Rady Europy.

Cele:

- uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych,

- zapoznanie z kulturą innych krajów europejskich,

- kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec innych kultur.

Zapraszamy do wspólnego świętowania tego dnia w środę, 6 października. W tym dniu, na naszych uczniów czekają liczne „wyzwania językowe”.

I   Każda klasa do 4 października wykonuje:

- plakat prezentujący wylosowany kraj,

- plakat ilustrujący korzyści uczenia się języków obcych (wskazane w formie transparentu),

- plakat ze zwrotami grzecznościowymi w języku danego kraju (dzień dobry, przepraszam, dziękuję, proszę i inne).

II Zachęcamy, żeby danego dnia jak najwięcej osób przebrało się w tradycyjny strój lub upodobniło się do sławnej osoby z danego krajuJ

III Tego dnia na każdej przerwie grane będą piosenki z wylosowanych krajów. Wybrane utwory proszę przesłać na maila monika.stan@op.pl.

IV Przebrani uczniowie wraz z nauczycielem zaprezentują kraje europejskie mieszkańcom Makowa, zachęcając jednocześnie do nauki języków obcych.

6 października odbędzie się apel, podczas którego każda klasa zaprezentuje krótko wylosowany kraj.

!!! Konkurs indywidualny – ‘Famous Europeans’!!!

Wciel się w postać sławnego Europejczyka (skup się na ciekawostkach) i przedstaw ją w kilku zdaniach w dowolny języku europejskim. Nagraj film (max. 3 min.) i prześlij na e.mazurek@onet.pl.

Na zakończenie przedstawiciele klas (po 3 z każdej) wezmą w udział w quizie europejskim (z uwagą przyglądajcie się wszystkim plakatom)!

Na zwycięzców czekają nagrody!!!

Zapraszamy do wspólnej zabawyJ

Szanowni Państwo!

W związku z realizowanym w naszej szkole projektem Erasmus+, informujemy, że w marcu 2020r. przez 7 dni, będziemy u nas gościć  delegację, w sumie 20 uczniów z krajów: Bułgarii, Grecji, Rumunii, Turcji i Portugalii.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przyjęcie uczniów w miarę możliwości w swoich domach. Dla Państwa dziecka będzie to okazja do komunikowania się w języku angielskim, nawiązania przyjaźni. W danym tygodniu Państwa dziecko będzie również uczestniczyło we wszystkich warsztatach, wycieczkach razem z rówieśnikami z krajów partnerskich.

Przyjęcie gościa w domu nie jest równoznaczne z wyjazdem Państwa dziecka do kraju partnerskiego. Wyjazd ten zależy przede wszystkim od zaangażowania dziecka w działania projektowe na terenie szkoły.

Rodziców chętnych prosimy o zgłoszenie się  do Dyrektora Szkoły, wychowawców klas lub nauczycieli:                 M. Olejnik, M. Stań lub I. Kijo.

W razie pytań prosimy o kontakt z wymienionymi osobami.

Zapraszamy serdecznie uczniów klas IV-VIII

do udziału w konkursie na prezentację multimedialną w języku angielskim przedstawiającą nasz Kraj, Gminę i naszą Szkołę. Prezentację należy przesłać na maila monika.stan@op.pl  do wtorku 12.11.2019r.

Szkolny etap konkursu na LOGO ERASMUS+

Zaprojektuj symbol graficzny, który będzie łatwo identyfikowany z tematem projektu Erasmus+ „ Interactive holiday calendar  in Europe” oraz państwawmi uczestniczącymi w tym projecie – Bułgaria Polska, Grecja, Portugalia, Rumunia oraz Turcja.

Prace należy wykonać na komputerze i przynieść na płycie CD lub PENDRIVE

Praca w całości musi być własnym pomysłem!!!

Termin oddawania prac – 4 listopada 2019r. do koordynatorów projektu p. Moniki Stań oraz p. Izabeli Kijo

5 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na platformie „eTwinning” i będzie miało szansę na zostanie oficjalnym logo całego projektu Erasmus+

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

26 września - Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

W związku z organizacją Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej Szkole, prosimy każdą klasę o udział w konkursach, zadaniach:

1. Konkurs na plakat prezentujący wylosowany przez siebie kraj: Bułgaria, Grecja, Portugalia, Turcja, Rumunia, Anglia, Niemcy, Włochy;

2. Konkurs na plakat z ciekawostkami na temat języków europejskich (ukazanie podobieństw  z językiem polskim);

3. Konkurs na plakat promujący naukę języków obcych;

4. Przygotowanie filmu, scenki przedstawiającej wybrane wyrażenie (powitanie, pożegnanie, ‘kocham cię’, liczby 1-10) w różnych językach europejskich;

5. Przygotowanie bufetu z daniami (przekąskami) kuchni europejskiej: grupa przygotowuje przekąski w domu i fotografuje proces przygotowania.

6. Konkurs na najciekawsze przebranie europejskie – konkurs indywidualny;

7. Konkurs z kodami QR z zadaniami w języku angielskim i niemieckim: konkurs indywidualny – każdy uczeń korzystając z telefonu może rozkodować zadania umieszczone w różnych miejscach w szkole, a następnie rozwiązania zadań przekazać nauczycielom języków obcych: p. Stań, p. Kijo lub p. Mazurek.

8. W tym dniu, podczas jednej z przerw, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zatańczą europejski taniec przyjaźni – Belgijkę!!!

9. Podczas przerw o godz. 9.50 i 12.45 komunikujemy się tylko w języku angielskim.

Każda klasa do wykonania zadań może podzielić się na grupy. Plakaty oddajemy do 24.09.2019r. Losowanie krajów – piątek, 13.09.2019 o godz. 10.45 w sali nr 6.