Wybory Króla i Królowej Balu Choinkowego wpisały się w tradycję tej imprezy chyba już na stałe i jest to niewątpliwie główna atrakcja wieczoru. Tak też było i tym razem. Cała społeczność uczniowska zagłosowała na swoich faworytów. Mnóstwo emocji, adrenaliny, wypieków na twarzach towarzyszyło nie tylko dzieciom, młodzieży, ale również nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Pani Dyrektor obwieściła wszem i wobec, że Królową tegorocznego Balu została Ola Król z klasy VI, a Królem niezmiennie od trzech lat został Kuba Smolczewski z VIIIa! Famfary!!!
Wydarzenia
Król i Królowa Balu Choinkowego 2019
Zabawa choinkowa cz.III
Najpiękniejsza kartka walentynkowa
Z okazji zbliżających się Walentynek odbył się konkurs dla uczniów klas IV – VIII na najpiękniejszą kartę walentynkową. W ostatni dzień I półrocza nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie były przepiękne… Jury, w skład którego wchodzili uczniowie samorządu wytypowali prace następujących uczniów: I miejsce: Klaudia Kostrzewa , Amelia Stań i Natalia Walas, II miejsce: Kacper Milczarek i Magda Krupa, III miejsce: Eliza Kępień i Łukasz Krupa. Wszystkim laureatom gratulujemy!!!
Szkolny Festiwal Piosenki i Poezji Miłosnej w języku obcym
Gratulujemy uczestnikom za piękne wykonanie ambitnego repertuaru w języku angielskim: Oliwii Rosińskiej, Weronice Ozimek, Monice Jacczyk, Patrycji Malesa, Michalinie Gocalskiej oraz Poetom: Szymonowi Smolarkowi, Wojtkowi Foks, Bartkowi Karwat i Hubertowi Zdun.
Nie daj się złapać w sieć!
Pod takim hasłem upływaly nam ostatnie dni, które obfitowały w naszej szkole w różnorodny przekaz nt. bezpiecznego korzystania z Internetu. Wyniki diagnoz, ankiet, wywiadów wywieszono na korytarzu szkolnym w postaci diagramów, wykresów. Na apelu szkolnym uczniowie klasy VIIa po raz kolejny przekazali nam sposoby, by panować nad swoją aktywnością online, o zasadach obowiazujących w sieci, o sposobach szukania pomocy, o bezpiecznych stronach w internecie, o zagrożeniach typu: hejt, cyberprzemoc, o naszym zdrowiu przy nadmiernym korzystaniu z telefonów, komputera. Uczniowie klasy VI przedstawili nam pouczająca scenkę: "Nie daj się złapać w sieć", która była prezentacją projektu, którym zajmowali się uczniowie tej klasy na lekcjach matematyki i zajęć komputerowych.
Bądź świadomy zagrożeniom, jakie niesie świat wirtualny
Razem tworzymy lepszy Internet
Szkoła w nocnej odsłonie
Z piątku dn. 01 lutego na sobotę 02 lutego uczniowie klasy VIIb w ramach spotkań integracyjnych nocowali w szkole. Program tego wieczoru przewidywał wiele atrakcji i tak też się stało. Ten wieczór rozpoczęto doskonałą zabawą na dyskotece szkolnej. Po zakończonej dyskotece uczniowie zostali zakwaterowani w szkole. Przewidziano obrady Samorządu Szkolnego, które dotyczyły organizacji zabaw na Walentynkowej choince szkolnej w dniu 08 lutego. Pod kierunkiem opiekuna Samorządu p. Anety Kowalczyk dokonano podziału obowiązków i zadań. Następnie cała klasa podzieliła się na zespoły i rozpoczęto turniej gier planszowych i konkurencji drużynowych. Zabawa była wyśmienita, mnóstwo radości, śmiechu i wariacji. Po tych emocjach wszyscy chętnie zjedli pizzę, po której zaproszono na wieczór kinowy. Po dość ekscytującym filmie nikt nie zamierzał spać, więc w podgrupach uczniowie wspólnie spędzali czas na rozmowach, na które często w szkole nie ma czasu, bo nieubłagalny dzwonek wzywa na lekcję. O spaniu nikt nawet nie pomyślał. Wszyscy cieszyli się, że wspólnie mogą spędzić wolny czas. Była to doskonała okazja do integracji całej klasy, do poznania siebie na wzajem. O godz. 8 rano, po uprzednim sprzątnięciu szkoły uczniowie VIIb rozeszli się do domów. Ta noc na długo pozostanie w ich pamięci…Uczestnicy dziękują p. Anecie Kowalczyk za organizację i opiekę
Nocowanie w szkole
Karnawałowa dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski
W piątek 01 lutego uczniowie klas VI – VIII bawili się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski To, że nasi uczniowie potrafią świetnie się bawić wiemy nie od dziś. Nasi uczniowie dobrze czują się w swoim towarzystwie, tańczą, organizują konkursy i można powiedzieć, że chętnie spędzają swój wolny czas w szkole. Dla naszych uczniów szkoła to nie tylko nauka, klasówki, ale również miejsce doskonałej zabawy, różnorodnych form rozrywki. Tak było też i tym razem… Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Danuta Bigos i p. Wojciech Żelaźnicki.
Uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawcami w teatrze i w kosmosie
W dniu 29 01.2019 r wszyscy uczniowie z klas 1-3 pod opieką swoich wychowawców i p. A. Pająk, D.Bigos i p. A. Szczechowskiej byli na wycieczce w Łodzi. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu w teatrze „ Arlekin pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl zrealizowany był w bardzo współczesnej formie, pełnej odniesień do współczesnego świata. Przedstawienie było pełne barw, kolorowych kostiumów, pięknych literackich tekstów, muzyki i tańca. I chociaż wilk zjadł babcię i Kapturka, to jak zwykle zło zostało pokonane. Babcia i wnuczka znów pojawiły się na scenie. Gra aktorska została nagrodzona gromkimi brawami. Potem udaliśmy się do Planetarium mieszącego się w gmachu ECI. Uczniowie obejrzeli gwiazdozbiory zimowego nieba. Zapoznali się z wieloma procesami dziejącym się w kosmosie. Zobaczyli najmniejsze i największe obiekty kosmiczne i porównali je z Ziemia i Słońcem. „Wylądowali” na niektórych planetach. Na koniec obejrzeli start rakiety kosmicznej i z całym planetarium wylecieli w kosmos.
Najmłodsi uczniowie na wycieczce w Łodzi
Klasa Va i VI na wyjeździe integracyjnym w kinie
W piątek 25 stycznia uczniowie klas Va i VI wraz ze swoimi wychowawcami /p. Kowalczyk, p. Olejnik/ wyjechali do kina Polonez na film „O psie, który wrócił do domu”. Poznaliśmy historię wesołej suczki Belli, która miała do wykonania trudną misję – musi odnaleźć drogę do domu! W końcu psia wierność wobec człowieka nie ma żadnych granic, których nie da się pokonać. Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa…. Wzruszająca historia Belli wycisnęła łzy wśród naszych młodych widzów. Po seansie udaliśmy się na wspólny poczęstunek. To był udany wyjazd, pełen emocji i wrażeń.
III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym
Dnia 24 stycznia 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Z sercem malowane – portret mojej babci” którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych oraz podkreślenie wartości babci w życiu dziecka. Praca uczennicy klasy III – Hanny Wasiak zdobyła III miejsce. Wyróżnienie otrzymała Maja Korbeń – uczennica klasy IIb oraz Kaja Kowalczyk – uczennica klasy Ib. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom.
„Z sercem malowane – portret mojej babci”
Aktywność fizyczna dla zdrowia, historia i sztuka dla ducha
Uczniowie klasy VIIa i VIIb po półrocznych zmaganiach z nauką, 24.01.2019r. relaksowali się podczas wyjazdu do Warszawy i Wilanowa. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. W parku trampolin na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Część uczniów wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki, a wszystko pod okiem instruktora. Po wspaniałej zabawie w parku trampolin wszyscy udali się na posiłek, by po przejeździe do Wilanowa podziwiać Muzeum Pałacu Króla Jana III. Udział w lekcji muzealnej był świetną i rekomendowaną alternatywą do tradycyjnego zwiedzania zabytków. Uczniowie otrzymali bardzo ciekawe i przydatne materiały. Wszyscy aktywnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Wycieczka odbyła się pod czujnym okiem wychowawców i opiekunów: p. I. Kuch, p. I. Chojeckiej i p. D. Bigos.
Wycieczka klas VII do Warszawy
Park trampolin w Warszawie i lekcja muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Święto Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie
Istnieją daty, które mimo upływu lat wciąż pozostają w pamięci. Są wydarzenia, które ożywają i towarzyszą nam na co dzień. Są osoby, które wywierają ogromny wpływ na nasze dalsze życie. Taką postacią jest dla nas ks. Jan Twardowski. Dzień 18.01.2019 roku, to kolejna ważna chwila dla całej społeczność makowskiej podstawówki, która obchodziła uroczystość Dnia Patrona Szkoły. To niezwykle ważne Święto Szkoły rozpoczęto mszą świętą w 13 - rocznicę śmierci ks. J. Twardowskiego, którą odprawił ks. Jakub Zakrzewski. Msza święta w intencji naszego Patrona oraz całej społeczności szkolnej wprowadziła wszystkich w podniosłą atmosferę. Po Eucharystii cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną. Tutaj Pani Dyrektor powitała zebranych uczniów, zaproszonych gości, rodziców. Następnie młodzież naszej szkoły dokonała prezentacji projektu „Elementarz Księdza Jana”. 50-osobowa grupa młodzieży szkolnej przekazała zebranym własną interpretację podstawowych wartości i ideałów życiowych. Śpiewano, recytowano fragmenty poezji ks. Jana o wierze, nadziei i miłości. Próbowano odpowiedzieć na pytanie: jak we współczesnym świecie nie zaginąć, na czym budować fundamenty życiowych doświadczeń.
„Wiara, Nadzieja, Miłość”
W czasach gdy brakuje nam ideałów, bohaterów, uczniowie naszej podstawówki poszukują wzorca – kogoś kto wskaże im jak żyć, jak postępować, kogoś, kto będzie inspirował, uczył wartości, patriotyzmu, miłości … Okazało się, że mają oni kogoś takiego blisko siebie, kto przemierza z nimi każdy dzień w szkole. Jest nim Patron Szkoły - ks. Jan Twardowski. Efektem tych poszukiwań stał się projekt: „Elementarz księdza Jana” oparty na książce naszego poety. Nasz Patron i jego wiersze są dla nas ideałem, wzorcem, drogowskazem. To on mówi nam, kim mamy się stawać, jacy mamy być w przyszłości. Projekt powstał przy współpracy głównie starszej młodzieży szkolnej, która w sposób niezwykle dojrzały, osobisty przedstawiła wartości niezbędne do istnienia człowieka we współczesnym świecie. Widowisko słowno - muzyczne przygotowane pod kierunkiem p. Ireny Chojeckiej i p. Anety Kowalczyk było podsumowaniem i prezentacją projektu. Aranżacja utworów zarówno współczesnych, jak i tych sprzed lat, sceny dramowe w wykonaniu najstarszej młodzieży wywołały wiele wrażeń, emocji i wzruszeń. Dla występujących były niezapomnianym przeżyciem. Piękny klimat całej uroczystości udzielił się nawet najmłodszym odbiorcom, którzy w ciszy i skupieniu oglądali ten program.
Dzień Patrona w naszej szkole
Polecamy każdemu z Was: i małemu, i dużemu książkę „Elementarz księdza Jana Twardowskiego”. Znajdziemy tam wskazówki na wszystkie etapy życia, tak … żeby po prostu pięknie żyć!
Plastyczny wyraz projektu: „Elementarz księdza Jana”
Efektem przygotowań do obchodów Dnia Patrona, były prace plastyczne wykonane przez młodszych i starszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas I-III wyrazili w nich m. in. „Portret księdza Jana Twardowskiego” widziany oczami dziecka i „Biedronkę księdza Jana”. W klasach IV - VIII odbyły się tematyczne zajęcia "Wiara, nadzieja i miłość", których rozumienie wymalowali uczniowie na plakatach, rysunkach, komiksach. Wyróżnione prace utworzyły piękną galerię podziwianą przez przybyłych gości, rodziców i uczniów. Podczas uroczystości p. dyrektor wręczyła nagrody rzeczowe za ciekawą interpretację tematu i wyraz plastyczny.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności