Uczniowie przygotowani przez p. I. Kuch do Turnieju Wiedzy Przyrodniczej od lat osiągają bardzo wysokie lokaty na szczeblu okręgu. To już po raz 14 są wśród najlepszych, czyli finalistów i laureatów. W tym roku w gronie finalistów znalazły się: uczennica klasy VIb Weronika Ozimek i uczennica klasy VIIa Zofia Boryna. 5.06.2018r. odbył się finał turnieju – etap okręgowy, podczas którego Weronika Ozimek wykazała się nie tylko doskonała wiedzą przyrodniczą, ale również niezwykłą umiejętnością rozpoznawania poszczególnych gatunków roślin lądowych i wodnych. Zapewniło jej to miejsce wśród laureatów. Weronika często bierze udział w konkursach przyrodniczych osiągając zawsze wysokie lokaty na różnych szczeblach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Weronika Ozimek wśród najlepszych XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej
Laureat na szczeblu okręgu Turnieju Wiedzy Przyrodniczej
To była wycieczka pełna wrażeń!
Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień – 5 czerwca. Tego dnia uczniowie klas czwartych ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy, było Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. W dworku stylizowanym na XVI – wieczny budynek zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego. Oprócz ekspozycji poświęconej temu wybitnemu renesansowemu poecie szczególną uwagę zwróciliśmy na wystawę zatytułowaną Rzeczpospolita Babińska mieszczącą się w piwnicy muzeum. Wystawa przedstawia znane osobistości doby odrodzenia; oprócz Jana z Czarnolasu można było rozpoznać również Mikołaja Reja, Jana Zamojskiego czy Jana Firleja.
Wizyta w Muzeum Jana Kochanowskiego była dla nas znakomitą lekcją języka polskiego oraz historii. Wzbogaceni o nową wiedzę udaliśmy się do kolejnego niezwykłego miejsca, a czekało tam na nas wiele niespodzianek...
Kazimierz Dolny powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie miasta nazwanego przez artystów perłą renesansu rozpoczęliśmy od wejścia na Wzgórze Zamkowe, gdzie zapoznaliśmy się z jego niezwykłą historią. Następnie, spacerując uliczkami Kazimierza, podziwialiśmy zabytkowe kamienice, a na Rynku mogliśmy kupić pamiątki.
Największą atrakcją naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Beztroski nastrój wywołany szumem fal, pięknymi widokami oraz radością ze wspólnie spędzonego czasu ustąpił zaniepokojeniu w momencie, gdy zorientowaliśmy się, że nasz statek utknął na mieliźnie. Jednak dzięki sprawnej i doświadczonej załodze statku szybko wyszliśmy z opresji i szczęśliwie dopłynęliśmy do brzegu. To była przygoda, którą długo będziemy wspominać.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy… i nadeszła pora wracać.
Około godziny 16.00 wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Miejmy nadzieję, że następna wycieczka będzie równie udana jak ta.
Wycieczka klas czwartych do Kazimierza nad Wisłą
Jeszcze jedna odsłona Cyrkolandii
Zdjęcia wykonała Joaana Rydlewska podczas występu na Makowskiej Majówce
Święto naszego Patrona - świętem naszej szkoły
Ksiądz Jan Twardowski - to nasz wieszcz i przewodnik. Przekazuje nam wartości, jakimi w życiu powinniśmy się kierować a jednocześnie uczy nas szacunku do przyrody, otaczającego nas świata jak i ludzi, którzy "tak szybko odchodzą...".
My zaś czcimy jego pamięć w dniu jego urodzin oraz śpiewając hymn szkoły, w którym podkreślamy, że w życiu kierujemy się wiarą, nadzieją i miłością.
Podczas uroczystości gościliśmy: Wójta Gminy Maków Jerzego Stankiewcza, p. Jolantę Zarzycką - Karda – dyrektora Gminnego Zespółu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Makowie, p. Mirosławę Górską - skarbnika Urzędu Gminy Maków, księdza Grzegorza Krupę, rodziców, sponsorów naszej szkoły. Poczet sztandarowy, hymn szkoły, przemówienia, złożenie kwiatów przy tablicy pamiątkowej naszego patrona ks. J. Twardowskiego - to tradycyjne symbole, które towarzyszą tej corocznej uroczystości. Po części oficjalnej uczniowie pod kierunkiem nauczycieli najmłodszych klas zachwycili nas swoim występem artystycznym.
Dzień Patrona
Drodzy Uczniowie
Z okazji Dnia Dziecka, dyrekcja i nauczyciele życzą Wam: samych beztroskich i słonecznych dni, wiele radości, uśmiechu, sukcesów w szkole oraz spełnienia najskrytszych marzeń.
Dzień Dziecka zorganizowała Rada Rodziców
To był cudowny Dzień Dziecka - słoneczny i radosny. Były rozgrywki w gry planszowe, dwa ognie, turnieje między klasami. Każdy uczeń mógł skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, parku linowego. Były również lody, czekoladowe rogale, owoce, ciasta i napoje. Dziękujemy naszym rodzicom i nauczycielom. Szczególne podziękowania składamy p. Beacie Kucikowicz - przewodniczącej Rady Rodziców.
Dzień Dziecka w naszej szkole
Nauczyciele zbudowali ołtarz....
Jak co roku, podczas Święta Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała na czas procesji nauczyciele pod kierunkiem katechetki D. Bigos zbudowali jeden z czterech ołtarzy. Stanął on na parkingu przed budynkiem szkoły podstawowej. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w roku szkolnym 2017/2018 podejmujemy szereg inicjatyw w związku z „Rokiem dla Niepodległej”. Również i tematyka symbolicznego ołtarza nawiązuje do tych wydarzeń i jest wyrazem naszego patriotyzmu.
Występy Cyrkolandii na Makowskiej Majówce
Barwne widowisko przygotowały: I. Chojecka, P. Jackiewicz, M. Olejnik i A. Kowalczyk.
Zdjęcia wykonała Agnieszka Kowalska
Nasi artyści przed występem na Makowskiej Majówce
Sukcesy naszych plastyków
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. I. Kuch wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Po raz kolejny pokazali, że są zdolni, kreatywni, uzdolnieni plastycznie., a ich prace prezentują wysoki poziom. Podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka z rąk starosty skierniewickiego oraz Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Zuzanna Mrówka - I miejsce w eliminacjach powiatowych, Kinga Korbeń i Karol Sasim - wyróżnienie w eliminacjach powiatowych.
Zapobiegajmy pożarom
Balladyna w Teatrze Sabat w Warszawie
„Balladyna”- tragedia autorstwa Juliusza Słowackiego to pozycja z kanonu lektur szkolnych. Historia o miłości, nienawiści, pragnieniu władzy pisana trudnym językiem- konia z rzędem temu, kto przekona młodzież do jej przeczytania! Jednakże jest to utwór przeznaczony do wystawienia na scenie, dlatego postanowiliśmy pokazać uczniom musicalową adaptację tego dramatu. Na spektakl wybrali się uczniowie klas siódmych oraz „wybrańcy” z klas szóstych i piątej z opiekunami: A.Ferdzyn, I. Chojecką i A. Kowalczyk. Dodatkową atrakcją było samo miejsce wystawienia sztuki – Teatr SABAT Małgorzaty Potockiej w Warszawie.
Teatr, sztuka i rekreacja w Warszawie
Pyszne lody, zjeżdżalnie i shopping dopełniły program wyjazdu do teatru.
Uczestniczyliśmy w Rajdzie Dnia Ziemi „Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej”
18 maja członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody uczestniczyli w Rajdzie Dnia Ziemi „Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej”, którego od lat koordynatorem wspólnie z Zarządem Okręgu LOP w Skierniewicach jest p. I. Kuch – opiekun SKLOP. Główną atrakcją rajdu było przejście długiej trasy ścieżkami leśnymi, którą uczniowie pokonywali z opiekunem p. W. Żelaźnickim. Podczas przemarszu na poszczególnych odcinkach uczniowie mogli wykazać się nie tylko swoją kondycją fizyczną, ale także wiedzą przyrodniczą, odpowiadając na zadawane przez leśników pytania. Po dzielnym pokonaniu trasy na uczniów czekał poczęstunek i miły wypoczynek na łonie natury. Podczas rajdu odbyły się również ciekawe konkursy: plastyczny, graficzny, sprawnościowy oraz konkurs wiedzy nt. „Zwierzęta i rośliny wodne Bolimowskiego Parku Krajobrazowego”. W konkursie wiedzy doskonałą znajomością flory i fauny Puszczy Bolimowskiej wykazały się Weronika Ozimek i Sandra Adamczyk. Zaś Mieszko Mostowski zdobył III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Woda źródłem życia”. Rajd był doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku i wspólnej zabawy. Sprzyjał rozwojowi aktywności fizycznej, zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowaniu właściwych relacji rówieśniczych. Każdy uczestnik rajdu otrzymał upominek, a zwycięzcy konkursów ciekawe nagrody.
Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej
Cyrkolandia w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach
Na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Skierniewicach zespół artystyczny "Cyrkolandia"swoim występem uświetnił obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności