Uczniowie klas VIII w Sejmie
Zwiedzili Sejm i Zamek Królewski w Warszawie. Spacer po warszawskiej starówce był zwięczeniem udanego wyjazdu. Organizatorzy i opiekunowie; p. Jolanta Markowicz, p. Grażyna Kowalska i p. Wojciech Żelaźnicki.
Na Stadionie Piłkarskim Widzewa Łódź
Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie klas IVa, IVb oraz Vb wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było zwiedzanie Stadionu Widzewa Łódź oraz projekcja filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Podczas wizyty na stadionie uczniowie mieli okazję poznać krótką historię nowego obiektu, dowiedzieć się jak wygląda praca trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej. Mieli możliwość zwiedzenia stadionu od „zaplecza”. Obejrzeli szatnię piłkarzy, a także miejsce przeznaczone dla niepokornych kibiców, czyli więzienie. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz
W spotkaniu uczestniczyła społeczność uczniowska z klas IV -VI, a także przedstawiciele grona pedagogicznego. Krótkie streszczenie treści książek - - w głównej mierze historycznych - wywołało niezwykłe zainteresowanie przybyłych gości. Pisarka przedstawiła krótko swoją drogę do spełnienia, jakim okazało się być dla niej przelewanie na papier obrazów powstających w jej niezwykle rozwiniętej wyobraźni. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dla niej obcowanie z piórem. Uczniowie otrzymali wiele cennych rad, mających pomóc realizacji ich marzeń, które według Pani Bąkiewicz spełniają się zawsze, kiedy gorąco tego pragniemy i dajemy z siebie wszystko, by dopomóc szczęściu. Istniała możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa, a także otrzymania wpisu z dedykacją, z czego rzecz jasna wiele osób skorzystało. Na koniec udzieliła odpowiedzi na wiele pytań uczestnikom spotkania, poleciła książki
Z pisarką książek historycznych dla dzieci
Grażyna Bąkowska wpisuje dedykację do książki dla uczennicy klasy Va Zosi Czochrowskiej
Karol Sasim - I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym
Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Historycznym pt. „Jak to sto lat temu było”. Celem konkursu było pogłębienie ciekawości czytelniczej, kształtowanie patriotycznych postaw oraz świadomości historycznej. Konkurs składał się z części jednoetapowej - pisemnej . Karol Sasim uczeń klasy Va uzyskał największą liczbę punktów i zdobył I miejsce. Ponad
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - "Dla Niepodległej"
Podczas gminnej uroczystości "Dla Niepodległej": przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, na czele z przewodniczącym Hubertem Zdunem i opiekunem p. Anetą Kowalczyk. Nasi harcerze: Natalia i Nikola Bakalarska.
10 listopada - dla Niepodległej uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wojciecha w Makowie
Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego prezentują: Mateusz Królik, Wiktoria Markowicz i Klaudia Kostrzewa. Zmiana pocztu: Grzegorz Pokrop , Weronika Kłąb i Zuzanna Zarębska.
Uczestniczymy w "Biegu dla Niepodległej"
10 listopada na nowym makowskim stadionie odbył się bieg dla Niepodległej, w którym rywalizowały sztafety ze szkół naszej Gminy Maków na dystansie 8x400m w 3 kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, VII-VIII oraz uczniowie gimnazjum.Organizatorem biegu był Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz.
Spektakl z okazji 100 - letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
11 listopada to symbol walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Doceniamy wywalczoną wolność i szczególnie w tych listopadowych dniach przyjmujemy postawy patriotyczne:szanujemy symbole narodowe Polski, uczestniczymy w uroczystościach związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.
9 listopada godzina 11.11 - Rekord dla Niepodległej
Świętujemy Niepodległą, bijemy rekord. 9 listopada o godzinie 11.11. Przyłączamy się do uczniów innych szkół i śpiewamy czterozwrotkowy hymn narodowy.
Najmłodsi uczniowie uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
Dnia 8.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego odbył się konkurs pod hasłem „Znamy hymn państwowy” w kategorii klas I-III. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością teksty hymnu oraz umiejętnościami muzycznymi. Dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zajęli równorzędne miejsca i otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ten sposób najmłodsi uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie dla zaakcentowania patriotycznego charakteru i tego wydarzenia ubrani byliw biało-czerwone stroje.
Dzien Zdrowego Śniadania, bo Śniadanie Daje Moc
Jak co roku w listopadzie przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji "Dzień zdrowego śniadania – czyli śniadanie daje moc". W tym szczególnym roku na biało - czerwono.
Pełnowartościowe śniadanie zapewnia nam odpowiednią porcję energii do działania! Ale Dzień Zdrowego Śniadania to również dobry moment, by przypomnieć jak ważną rolę w naszej diecie pełni ten posiłek. Od niego zależy nasze samopoczucie i energia, jaka towarzyszy nam w ciągu dnia. Wspólne śniadanie z wychowawcą, oparte na tym samym jadłospisie jest ważne, ponieważ w ten sposób pokazujemy, że wszyscy odżywiamy się podobnie. Wspólny posiłek to również znakomita okazja do tego, by celebrować spędzany czas i budować więzi klasowe i szkolne.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Sobota 23.11.2024- liczba odwiedzin: 871605