"Żyję zdrowo i aktywnie" - szkolny konkurs fotograficzny
I miejsce: Szymon Smolarek
II miejsce: Sandra Adamczyk
II miejsce: Maja Pąśko
III miejsce: Hubert Zdun
Rozstrzygnięto szkolny konkurs fotograficzny: "Najciekawsze rośliny w mojej okolicy"
I miejsce: Sandra Adamczyk i Maja Pąśko - uczennice klasy VIIa
Najlepsze prace nagrodzone w szkolnym konkursie na stroik ekologiczny
I miejsce: Zuzannna Mrówka, Wojciech Foks, Kamil Kijo, Zuzanna Maszkowska, Weronika Ozimek, Magda Krupa, Maja Zdun, Michał Jagiełło, Basia Starzec, Weronika Zarębska.
Dzień życzliwości
W tym dniu szczególnie pamiętaliśmy o ważnych słowach tj. proszę, dziękuję, przepraszam. Przygotowaliśmy z okazji tego dnia małą niespodziankę dla całej społeczności Szkoły Podstawowej. Każdy wylosował jakąś „złotą myśl”, wierszyk, dobre lub mądre słowa, oraz słodki „symbol” naszego małego święta – cukierek „krówka”. Swoimi karteczkami i dobrymi słowami uczniowie chętnie dzielili się, wymieniali z rówieśnikami oraz nauczycielami. W naszych sercach pojawiło się miłe, ciepłe uczucie. W tym dniu również szkolne wolontariaty SP i Gimnazjum zorganizowali akcję „Ciacho dla Nikoli”. Dziewczynka ma dwa latka, zdiagnozowano u niej rozszczep kręgosłupa i wodogłowie – jest po wielu poważnych operacjach i potrzebuje naszej życzliwości i wsparcia. Wszystkie ciasteczka zostały sprzedane, uczniowie chętnie włączyli się w akcję zakupu ciacha dla Nikoli. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła ogromne wrażenie. Uczniowie z bliska mogli podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. W zaciemnionym wnętrzu odbyła się ciekawa projekcja, dzięki której uczniowie poznali również fazy księżyca, znaki zodiaku, układ planet i wiele innych astronomicznych procesów. Wszystkim taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, a jednocześnie wprowadzając do świata planet, gwiazd i kosmosu.
Przed świętami, jak co roku opiekun Szkolnego Koła LOP p. I. Kuch zorganizowała dla uczniów szkolny konkurs na stroik i choinkę ekologiczną. Uczniowie wykazali się pomysłowością, a ich prace były nie tylko bardzo ładne ale i wykonane z ciekawych materiałów. Przez okres przedświąteczny zdobiły klasy, korytarze szkolne, klasowe stoły wigilijne. Wyniki konkursu będą ogłoszone 7.01.2018r. na apelu szkolnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności.
A nadzieja znów wstąpiła w nas...
Spektakl teatralny "W Betlejem nie było miejsca dla Ciebie...a dziś gdzie się znajdzie?" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Makowie i Gimnazjum św. Wojciecha zgromadził liczną publiczność, by po raz kolejny słowem i piosenką uwielbić nowo narodzonego Jezusa. Gratulujemy pięknego występu uczniom i nauczycielom: p. R. Wójcik, p. B. Domiza i p. D. Bigos.
I miejsce - Oskar Cebula w konkursie plastycznym "Choinka Bożonarodzeniowa"
Dnia 12 grudnia 2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Choinka Bożonarodzeniowa”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej, wykorzytanie materiałów ekologicznych oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Ocenie jury podlegało 36 prac z terenu naszej gminy.Wszystkie choinki były wspaniałe i niepowtarzalne. Jednak praca ucznia klasy VI - Oskara Cebuli zdobyła I miejsce. Wyróżnienie otrzymała Maja Pąśko – uczennica klasy VII a. Ponadto udział w konkursie wzięli następujący uczniowie: Mikołaj Szmigler, Agata Kuza, Kinga Rogozińska, Wojciech Foks, Zuzanna Mrówka, Patrycja Dzięgielewska, Kinga Adamczyk, Ewa Żałoba. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami za piękne prace, które można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w bibliotece. Dziękujemy wszystkim uczestnikom
„O hymnie, orłach i barwach w roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości”
Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami udali się na zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach na zajęcia z edukacji patriotycznej pt. „O hymnie, orłach i barwach w roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Zajęcia związane były z Rokiem Jubileuszowym 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej oraz poszerzenie wiedzy na temat własnej ojczyzny.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 22.11.2024- liczba odwiedzin: 871586