Wyjątkowy sposób na pomoc najmłodszym uchodźcom!
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Plecaczek” dla dzieci z Ukrainy i w krótkim czasie udało się nam zebrać plecaczki wyposażone przede wszystkim w najpotrzebniejsze artykuły dla najmłodszych. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie a z-cy przewodniczącej Rady Rodziców p. Agacie Michalak - Wójcik za odebranie zebranych przez nas darów i przekazanie potrzebującym. Jak zatem widać, aby przyłączyć się do akcji, nie potrzeba wiele. Drobny gest w postaci wyposażonego w kilka upominków plecaka może sprawić dziecku wiele radości i być może choć na chwilę dać im namiastkę normalności. Wszystkich chętnych zachęcamy do przynoszenia wyposażonych plecaczków do szkoły, ponieważ akcja ma charakter bezterminowy.
Przyłączamy się do akcji „Plecaczek” dla dzieci z Ukrainy
Akcja polega na skompletowaniu i wypełnieniu małych plecaczków najpotrzebniejszymi artykułami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Takie powitalne plecaczki trafiają następnie do dzieci z Ukrainy. Plecak możemy wyposażyć w: butelkę wody niegazowanej z dziubkiem, soczek w kartoniku ze słomką, mus w tubce, batonik, małe opakowanie kredek, kolorowankę, misia, paczkę chusteczek higienicznych, opakowanie mokrych chusteczek i inne artykuły. Nie zapomnijmy włożyć do plecaczka laurkę własnoręcznie wykonaną. Skompletowane plecaczki przynosimy do swojej klasy lub bezpośrednio do p. pedagog. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie!
,,Pełna miska dla schroniska" - podsumowanie akcji.
Kierując się chęcią niesienia pomocy, troską o innych oraz otwartością i wytrwałością, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Skierniewicach. W tym roku w akcji uczestniczyły klasy IV-VIII. Celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie pożywienia dla zwierząt znajdujących się w placówce, a tym samym poprawa ich warunków bytowych. Okazało się, że uczniom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Zebraliśmy ponad 100 kg karmy, puszki i inne smakołyki dla czworonogów. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w zbiórce za okazane serce. Zbiórkę zorganizował pedagog szkolny Paulina Jackiewicz wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.
Spektakl profilaktyczny dla uczniów kl. I - III
Już po raz kolejny na zaproszenie pedagoga szkolnego gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna. W środę 9 marca dla najmłodszych artyści zaprezentowali przedstawienie ,,Jak pokonać Smoka", czyli współczesne spojrzenie na znaną wszystkim legendę o Smoku Wawelskim. Uczniowie żywo reagowali śmiechem na usłyszane żarty, odpowiadali aktorom na zadane pytania oraz uczestniczyli w zabawie tanecznej. Mamy nadzieję, że teraz już każde dziecko wie, że nie należy kłamać, a problemy można rozwiązać bez użycia agresji.
Spektakle profilaktyczne dla klas IV-VIII
W klasach IV-VI uczniowie obejrzeli przedstawienie ,,Nowy Trend”, czyli historię przebojowej uczennicy Weroniki i chłopaka o imieniu Kamil. Ukazany zostaje wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób oraz problem uzależnienia młodych ludzi od telefonu oraz Internetu. Troska o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci, rozwijanie postaw odpowiedzialności za dokonywane wybory to jedne z najważniejszych wartości wśród młodzieży, które obecnie powinno się pielęgnować. Spektakl „Cisza” dla uczniów klas VII-VIII koncentrował się na historii przeciętnego, niczym szczególnym nie wyróżniającego się chłopaka o imieniu Maciek. Wydawać by się mogło, że nasz bohater ma mnóstwo kolegów, jest bardzo lubiany i prowadzi szczęśliwe życie. Jednak nic bardziej mylnego, okazuje się bowiem, że to wszystko maska, którą chłopak zakłada wychodząc z domu. Tak naprawdę nie ma żadnych prz
Dzień Kobiet tych dużych i małych w naszej szkole
Pomysł Samorządu Uczniowskiego na świętowanie 8 marca spotkał się z dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dziewcząt. Kto w tym dniu miał koronę na głowie, nie był odpytywany, a jednocześnie czuł się w tym dniu wyjątkowo. Szczególnie zadbali o to chłopcy, którzy cały dzień obdarowywali dziewczęta i Panie kwiatami i słodkościami. Wszystkim chłopcom i Panom jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.
SUKCESY NASZYCH PRZYRODNIKÓW
Członkowie Szkolnego Koła LOP pod kierunkiem p. Iwony Kuch co roku biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Mój las’’ i zawsze osiągają wysokie lokaty w I i II etapie tego konkursu. W tym roku szkolnym również licznie wzięli udział w XXXV edycji tego konkursu i ponownie odnieśli sukcesy. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy opisowej wzbogaconej rysunkami, fotografiami lub szkicami na temat: ,, Kropla, strumień, jezioro – leśny mokry świat’’- II kategoria wiekowa- kl. IV- VI, oraz ,, Jakie korzyści czerpiemy z lasu? - III kategoria wiekowa- kl. VII- VIII. W swoich pracach uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale również kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Ich prace były wyjątkowe pod względem treści i formy, co zaowocowało wysokimi lokatami.
Laureaci konkursu przyrodniczego "Mój las"
Wyniki konkursu na szczeblu okręgu: Karol Staniak i Wiktor Pyrek z kl. Va - I miejsce w II kategorii wiekowej i ich prace przeszły do etapu centralnego.
Zuzanna Szadkowska kl. IV b - II miejsce i Kinga Adamczyk kl. Va - wyróżnienie w II kategorii wiekowej
Karol Sasim kl. VIII a - II miejsce i Kacper Milczarek kl. VIIa – wyróżnienie w III kategorii wiekowej.
Sukces uczniów w Konkursie Przyrodniczym FOTONATURA
Członkowie Szkolnego Koła LOP odnieśli sukces w Konkursie Przyrodniczym FOTONATURA- XVI edycja 2021r pt: ,,Piękno przyrody ukryte w domowych ogrodach’’.
Na szczeblu okręgu Hanna Wasiak z kl. VI zajęła III miejsce - kategoria I
Wiktor Pyrek z kl. Va zdobył wyróżnienie.
Gratulujemy opiekunowi oraz wszystkim zwycięzcom.
Nasza pomoc dla Ukrainy
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły włączyli się ofiarnie w pomoc dla Ukrainy. Samorząd Uczniowski i Wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniężną. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy. Zebrane środki będą przekazane na potrzeby rodzin ukraińskich, które znalazły pomoc na terenie naszej gminy. Czekamy na nowych uczniów, kolegów z Ukrainy. Jesteśmy z Wami.
Informacja dla rodziców - rekrutacja do klasy I
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 4/2022 Wójta Gminy Maków z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023, a także kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów, składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych w postepowaniu rekrutacyjnym odbędzie się od dnia 1 marca 2022r. do dnia 18 marca 2022 r. oraz w postepowaniu uzupełniającym od dnia 1 czerwca 2022r. do dnia 17 czerwca 2022 r. Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły
„Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”
Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem otrzymała certyfikat „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”. Konkurs organizowany był przez Studium Prawa Europejskiego i miał na celu rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz zaproponowanie młodym ludziom alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Nasz udział w ogólnopolskim konkursie: Pomagamy innym!
Udział w konkursie wiązał się z wykonaniem określonych zadań. Między innymi przeprowadzono wśród uczniów ankietę na temat „Co to jest wolontariat? Czy warto pomagać innym? Jak można pomóc innym? W klasach odbyły się pogadanki na temat empatii, postaw altruistycznych, roli wolontariatu. Wspomogliśmy schronisko w Skierniewicach, przeprowadzając akcję „Zbiórka dla Burka”. Zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów: ,,Pomaganie jest fajne" oraz konkurs literacki: „Pamiętam ten dzień, kiedy pomogłem…". Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat” było uzyskanie co najmniej 80% punktów. Nasza szkoła uzyskała 100% ogólnej liczby punktów i certyfikat. Działaniami SKW koordynowała P. Jackiewicz-pedagog szkolny. „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).
Uczniowie kl. I-III uczestniczyli w programie „Bezpieczna droga do szkoły”
Uczniowie klas I-III SP im ks. J. Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem , którego celem było kształcenie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. W okresie od września do stycznia dzieci wykonywali zadania przewidziane regulaminem konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.
Dzień łamigłówek wśród najmłodszych uczniów
W dniu 11.02.22r. w klasach I- III obchodziliśmy "Dzień łamigłówek". W tym dniu uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, łamigłówki, a także układali puzzle. Zadania rozwiązywanych łamigłówek były zróżnicowane pod względem trudności. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a na ich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, a także układanie puzzli już od najmłodszych lat przyczynia się do rozwijania pamięci, spostrzegawczości, poznawania nowych słów oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej.
"Działajmy Razem! Bądź pozytywnym Internautą"
Jak co roku przystępujemy do kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI),
której finał odbywa się we wtorek 8 lutego 2022 r.
Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Bezpiecznie w sieci
Dzisiaj aktywnie włączamy się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu: nasze prace plastyczne i e-prace świadczą o dużej wiedzy na ten temat. Brawo dla najmłodszych, którzy pięknie wymalowali ten trudny temat. Tworzymy też prezentacje multimedialne, które zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce: Bezpiecznie w szkole, Bezpiecznie w Internecie, nagrywamy filmiki, oglądamy filmy, fragmenty konferencji, uczestniczymy w kursach na platfomie elearningowej. Prace zamieściliśmy na wystawie na korytarzu szkolnym. Na zajęciach z wychowawcą i na lekcjach informatyki rozmawiamy na temat: jak być pozytywnym Internautą i bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. Hasło przewodnie: ,,Przytul Hejtera” – propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci, ale bez agresji i przemocy.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024- liczba odwiedzin: 870956