Lekcja przyrody z Ministrem Środowiska prof. Janem Szyszko
31 maja 2017 r. uczniowie klas III zostali zaproszeni do Ministerstwa Środowiska i mieli okazję uczestniczyć w lekcji przyrody. Prof. Jan Szyszko opowiadał zaciekawionym uczniom o polskiej przyrodzie i konieczności jej ochrony, a także o rozsądnym korzystaniu z jej darów. Składając życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka podzielił się także swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Ministrowi Środowiska towarzyszyli sekretarz stanu Paweł Sałek /absolwent naszej szkoły/, podsekretarz stanu Sławomir Mazurek oraz dyrektor generalna Ministerstwa Środowiska, Beata Paziewska. Członkowie kierownictwa również przyłączyli się do składanych życzeń. W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Łowiecki. Była to okazja do wzbogacenia swojej wiedzy na temat występujących w Polsce gatunków zwierząt i ich zwyczajów. Uczniowie bardzo aktywnie uczest
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd uczniów klas III do Ministerstwa Środowiska.
Weekendowy wyjazd integracyjny uczniów klasy VI
Długo będą wspominać uczniowie klasy VI trzydniowy pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym KULKA k/Szczytna. Było wiele frajdy podczas zabaw, gier i rozrywek zaproponowanych przez organizatorów. Świetnie się bawili i wspominają, że najchętniej zostaliby tam dłużej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka uczniów klasy VI.
Dzień Patrona, Dzień Dziecka i 80 – lecie naszej szkoły
1 czerwca to coroczne Święto Naszej Szkoły. Było ono okazją to przeżywania nie tylko licznych atrakcji jakie zorganizowała uczniom Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka, ale również udział w uroczystości z okazji Święta Patrona i 80-lecia szkoły. To wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Urzędu Gminy w Makowie na czele z Wójtem Gminy Maków - p. J. Stankiewiczem, Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Skierniewicach – p. Z. Kalisz i J. Paćkowska, WODN w Skierniewicach – p. M. Piwowar - Zrazek, rodziców i całą społeczność szkoły. Była to okazja do podsumowania wysokich osiągnięć uczniów tej szkoły na szczeblu rejonowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym oraz działań wynikających z realizacji programu Szkoła promująca zdrowie. Piękne słowno – muzyczne widowisko pt. „Sześć pór roku” oparte na poezji ks. J. Twardowskiego wzruszało swoim przekazem cennych wartości, które przez wieki
Święto naszej Szkoły
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto naszej Szkoły.
Popularyzujemy czytelnictwo nie tylko w naszej szkole
Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym pt. „Bohaterowie książek Marii Kownackiej” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Marii Kownackiej oraz promocja książki w środowisku. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Anny Pająk – nauczyciela bibliotekarza.II miejsce zdobył uczeń klasy IV – Wojciech Foks. Ponadto udział w konkursie wzięli: Weronika Zarębska uczennica klasy III b oraz Hubert Zdun – uczeń klasy IV.Wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!
Bohaterem było jabłko
„Jabłko, czytanie, smaczne bajki i nie tylko” to nietypowe hasło zajęć otwartych dla rodziców klasy IIIa. W ramach akcji „Czytamy razem” uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Anny Sumińskiej oraz Anny Pająk zaprezentowali „Bajkę o małym jabłuszku”. Okazuje się, że w towarzystwie tych popularnych owoców bajki też mogą smakować jabłkowo. Po prezentacji bajki uczniowie oraz rodzice z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach językowych oraz sprawnościowych, których bohaterem było jabłko. Dziękujemy naszym gościom za aktywny udział w zajęciach oraz zdrowy, „jabłkowy” poczęstunek.
Jemy zdrowo, kolorowo!
Prawidłowe odżywianie to podstawa zdrowia, rozwoju fizycznego oraz dobrego samopoczucia. Swoją wiedzą i umiejętnościami na ten temat świetnie wykazali się uczniowie klasy VI, którzy w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie, pod kierunkiem p. I. Kuch przygotowywali zdrowe sałatki. Uczniowie wykonywali potrawy samodzielnie lub w grupach. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Wystarczyła szczypta wyobraźni, by na stołach zagościły smaczne i pomysłowe sałatki. Było higienicznie, zdrowo i kolorowo.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jemy zdrowo, kolorowo!.
II miejsce i najlepszy zawodnik w Powiatowym Turnieju Piłkarskim
19 maja 2017 roku na boisku w Lipcach Reymontowskich odbył się Powiatowy Turniej Piłkarski im. A. Kasterskiego, zorganizowany przez Gminę Lipce Reymontowskie i OZPN Skierniewice. II miejsce zajęła drużyna chłopców rocznik 2006 i młodsi w składzie: Patryk Kroc, Kacper Karalus, Kacper Kijo, Kacper Zarębski, Kacper Gradowski, Hubert Zdun, Antoni Nowak, Filip Białek i Marcel Winciorek (SP Wola Makowska). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Kroc, który otrzymał okolicznościową statuetkę z rąk Wójta Gminy Lipce Reymontowskie. Gratulujemy piłkarzom i ich trenerowi p. W. Żelaźnickiemu.
Nasz udział w XVII Rajdzie Dnia Ziemi ścieżkami Puszczy Bolimowskiej
To atrakcyjna impreza, dlatego co roku aktywnie w niej biorą udział nasi uczniowie – członkowie Szkolnego Koła LOP. Rajd zorganizowany był przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach i stanowił doskonałą okazję do poszerzenia wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej i wykazania się swoją kondycją i sprawnością fizyczną. Podczas rajdu uczniowie uczestniczyli w przemarszu ścieżkami Puszczy Bolimowskiej oraz brali udział w konkursach: przyrodniczym, plastycznym i sprawnościowym. W konkursie plastycznym uczennice klasy Va: Nikola Bakalarska i Sandra Adamczyk zajęły III miejsce na szczeblu okręgu i otrzymały ciekawe nagrody. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątki i smaczny poczęstunek. Rajd to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku na łonie natury, wspólnej zabawy i integracji. Sprzyja rozwojowi aktywności fizycznej, zainteresowań przyrodniczych oraz kształce
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd Dnia Ziemi.
Zajęcia otwarte z cyklu „Czytamy razem”
15 maja 2017 r. w klasie pierwszej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z cyklu „Czytamy razem” pt. „Bajka dla niejadków”. Uczniowie wspólnie z rodzicami i panią dyrektor Jolantą Szeligą czytali bajkę. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w zakresie czytania, a następnie zmagali się z zadaniami, które wymagały znajomości zasad zdrowego odżywiania. Swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne wykorzystali podczas wykonywania zdrowych kanapek i owocowych szaszłyków. Kolorowe, smaczne kanapki i szaszłyki zachęciły wszystkich „niejadków” do spożywania warzyw i owoców. Zajęcia były doskonałą okazją dla dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i nauki oraz współdziałania w grupie. Przygotowane zostały przez wychowawcę klasy pierwszej – p. Annę Lesiak oraz nauczyciela bibliotekarza – p. Annę Pająk.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia otwarte w klasie I .
Wspomnienia najmłodszych uczniów z wycieczki do Torunia i Grębocina
W dniu 17.05. 2017r. klasy I-III wyjechały wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Torunia i Grębocina. Pogoda nam dopisywała. Obejrzeliśmy z przewodnikiem Stare Miasto- mury obronne, krzywą wieżę, rynek miejski i jego najważniejsze budowle. Wysłuchaliśmy kilku legend związanych z miastem i jego mieszkańcami - o anielicy, kocie, toruńskich piernikach, żabkach, osiołku. Zobaczyliśmy dom, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik oraz jego pomnik w rynku. Zwiedziliśmy muzeum Toniego Halika, gdzie zgromadzono trofea z licznych egzotycznych podróży. Następnie uczniowie zmierzyli się z trudną sztuką pieczenia pierników. Po zakupach i degustacji pierników udaliśmy się do Grębocina, do Muzeum Piśmiennictwa. Tutaj uczniowie spróbowali swoich sił w trudnej sztuce pisania atramentem za pomocą gęsiego pióra, zapoznali się z historią materiałów służących do pisania, z maszynami drukarskimi oraz z
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Torunia i Grębocina.
Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
W dniu 18 maja 2017r. przedstawiciele uczniów klasy VI wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Dąbrowicach. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Danuty Bigos.
Mateusz Królik – II miejsce; Jakub Smolczewski – V miejsce; Kinga Borowska – wyróżnienie;
Wspomnienia z wycieczki do Wrocławia
W dniach 15-16 maja uczniowie klas IV, Va, Vb zwiedzili stolicę Dolnego Śląska m.in. Starówkę, promenadę Staromiejską, Wzgórze Ceglarskie, Ostrów Tumski, Most Grunwaldzki, Katedrę św. J. Chrzciciela, Piwnicę Świdnicką, szukali wrocławskich krasnali i spiżowych skrzatów. Ale największą atrakcją pierwszego dnia zwiedzania była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym i Afrykarium – unikatowego na skalę światową oceanarium. Również przepiękne położenie i wysoki standard miejsc noclegowych sprawił ogromną frajdę wszystkim uczestnikom wycieczki. Z żalem trzeba było opuścić ośrodek, ale szybko zrekompensowały to atrakcje drugiego dnia wycieczki, czyli szaleństwo w parku linowym i pokonywanie swoich słabości oraz wjazd na jeden z najwyższych w Polsce budynek SKY Tower.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wrocławia.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Sobota 23.11.2024- liczba odwiedzin: 871722