Wielki sukces naszej szkoły!
Szkoła nasza od wielu lat działa w sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podejmujemy wiele działań dotyczących zdrowego stylu życia i promocji zdrowia. Włączamy w nie całą społeczność szkolną: nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, ich rodziców oraz społeczność lokalną. Dokonujemy ewaluacji swoich działań. Podsumowaniem naszych działań było przyznanie w 2014r. przez Łódzkie Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Skierniewicach Akcesu przynależności do Skierniewickiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Doceniając te działania Łódzki Kurator Oświaty przyznał naszej szkole w 2016r. Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. A 27 listopada 2019r. nasza szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz Krajową Kapitułę Certyfikatu Przedszkole i Szkołę Promującą Zdrowie pod przewodnictwem prof
Dzień apelowy i galowy klas I – III
Skrót tego, co wydarzyło sięw naszej szkole w miesiącu listopadzie i krótką zapowiedź tego, co czeka nas w grudniu przedstawiła klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni – Anny Sumińskiej. Najmłodsi uczniowie szkoły życzą wszystkim - NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!
Wyśpiewały sukces
II miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki w Językach Obcych zdobyła Oliwia Rosińska - uczennica klasy VIIIb, a wyróżnienie Patrycja Malesa - uczennica klasy VIIIa. Gratulujemy
Kiermasz Książek Nowych
Dnia 22 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Książek Nowych, w którym wzięli udział uczniowie klas I - III. Kiermasz cieszył się dużą popularnością. Uczniowie po atrakcyjnych cenach mogli wzbogacić swoje domowe biblioteczki. Tematyka książek była bardzo zróżnicowana – od bajeczek i baśni do czytania i kolorowania, po książki popularno-naukowe i słowniki. Organizacją kiermaszu zajęła się p. A. Pająk - nauczyciel bibliotekarz.
Dzień pluszowego misia u nas w szkole
Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Również u nas w szkole moda na misie nie przemija. Przyjaciel i powiernik największych sekretów zagościł w ławach szkolnych 25 listopada, towarzysząc tym małym i dużym uczniom. Spowodował, że buzie dzieci były uśmiechnięte a ich poczucie bliskości i bezpieczeństwa jeszcze bardziej zaspokojone. To święto tak spodobało się uczniom i misiom, że niektóre z nich jeszcze do dziś wyglądają z plecaków.
Przyjazna szkoła oczami dziecka - konkurs plastyczny
2Zgodnie z programem "Razem po zdowie", realizowanym w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie kl. IV – VIII uczestniczyli w konkursie plastycznym "Przyjazna szkoła". Wśród uczniów kl. IV, I miejsce zajęła: Łucja Warulik, Dawid Złotowski, II miejsce Gabriela Stań, III miejsce Hanna Wasiak. Wśród uczniów klas V-VI, I miejsce Magdalena Krupa, II miejsce Kacper Zarębski, III miejsce Kacper Milczarek, wśród uczniów kl. VII-VIII, I miejsce Patryk Kroc. Wyróżnieni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wygranej - p. I. Kuch - organizator konkursu.
Wstańcie! Chodźmy!
Z okazji Dnia Papieskiego Weronika Ozimek - uczennica kl. VIIIb i Karol Sasim - uczeń klasy VIa wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Chrześcijańskiej "Wstańcie! Chodźmy!" zorganizowanym w Łowiczu. Opiekunem konkursu był ks. Jakub Zakrzewski. Gratulujemy Weronice, bo zajęła III miejsce w tym konkursie.
BIEGAMY DLA NIEPODLEGŁEJ
Dzień odzyskania niepodległości celebrowaliśmy tradycyjnie i na sportowo.
12 listopada odbyła się „Sztafeta dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Maków. Każda drużyna liczyła 8 osób i nazwana była imieniem słynnego polskiego lekkoatlety. Informacje o patronach drużyn zakodowane były w kodach QR. Po biegu odbył się pokaz sprzętu sportowego Spike ball w wykonaniu młodzieży z Dąbrowic pod okiem nauczyciela pana Gabriela Krawczyka. Uczniowie mieli możliwość podczas całej imprezy rozgrzać się ciepłą herbatą oraz posilić kiełbaską z grilla. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Maków, Dyrektor naszej szkoły pani Jolanta Szeliga oraz nauczyciele wychowania fizycznego – pani Monika Olejnik i pan Piotr Gradowski.
Dzień Zdrowego Śniadania w kl. I-III
Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I - III rozpoczęliśmy od pogadanek na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Następnie zasiedliśmy do wspólnych „śniadaniowych stołów”. Znalazły się na nich: kolorowe kanapki, sałatki i soki owocowe oraz zdrowe przekąski w postaci ciasteczek owsianych i ciasta marchewkowego. W przygotowania tych zdrowych posiłków czynnie włączyli się rodzice oraz w klasie I a profesjonalny kucharz. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację zdrowego śniadania oraz pyszne posiłki. Na koniec wykonaliśmy plakaty o zdrowym stylu życia i zdrowym odżywianiu. Jesteśmy świadomi jak ważne dla naszego rozwoju jest właściwe odżywianie oraz jak dużą rolę pełni śniadanie w diecie każdego człowieka.
Pierwszaki przygotowały II śniadanie z prawdziwym kucharzem.
Co się wydarzy, gdy do klasy rozbrykanych pierwszoklasistów wpuścimy prawdziwego kucharza? Może powstanie bałagan i chaos… Może, ale nie w klasie „pierwszej A” i z kucharzem Bartłomiejem Froncem. To spotkanie zaowocowało pysznym i zdrowym drugim śniadaniem.
Pod okiem kucharza dzieci wyczarowały smaczne owocowo- warzywne szaszłyki i zobaczyły jak zrobić pyszne gofry. Poznali egzotycznie, nieznane, ale smaczne owoce. Dowiedziały się też, co warto jeść, by być zdrowym i co jest najlepsze na odżywcze drugie śniadanie. Podczas dnia zdrowego śniadania dzieci uczyły się nie tylko gotowania. Była to również lekcja matematyki, bo przecież mierzyły i dodawały składniki, oraz doskonała lekcja pracy zespołowej i dyscypliny, bo na koniec wszystko razem sprzątnęliśmy. Był to przede wszystkim czas na wspólne zasiadanie przy stole i rozmowę o tym, co jeść, a czego nie. Ponieważ kucharz opowiedział dz
Weź udział w konkursie
Zapraszamy serdecznie uczniów klas IV-VIII
do udziału w konkursie na prezentację multimedialną w języku angielskim przedstawiającą
nasz Kraj, Gminę i naszą Szkołę.
Prezentację należy przesłać na maila monika.stan@op.pl do wtorku 12.11.2019r.
M. Stań i I. Kijo
Szanujemy pamięć o tych, co odeszli...nawet jeśli są dla nas nieznani
Jak co roku nasi uczniowie z dumą i wielką chęcią porządkują groby tych znanych i nieznanych żołnierzy.
Ksiądz Jan Twardowski w tomiku wierszy „Spóźnione kukanie” pisał:
Tak naprawdę ludzie nie odchodzą na zawsze. Dwa światy - żywych i umarłych - przenikają się i oddziałują na siebie. Nie ma umarłych, tylko ci, co odeszli...
„Poznajemy Moją Małą Ojczyznę”
Uczniowie klas trzecich odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach.
Wzięli udział w zajęciach warsztatowych z zakresu edukacji czytelniczo – medialnej pt. „Poznajemy Moją Małą Ojczyznę”. Zajęcia rozwijały wiedzę na temat historii regionu i wpłynęły na pielęgnowanie patriotyzmu lokalnego.
"Umiem pływać"
Od 13 września br. przez 10 tygodni do końca listopada br. realizowany jest w naszej szkole program ,,Umiem pływać” skierowany do dzieci klas II i III. Zakłada on przeprowadzenie 20 godzin zajęć nauki pływania, które realizowane są w piątki i soboty w 2 grupach piętnastoosobowych, W ramach projektu dzieci mają zapewnione bezpłatne wejście na basen, zajęcia z instruktorem, przejazd z Makowa do Skierniewic i powrót. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Łódzką Federację Sportu i Gminę Maków. Koordynatorem programu jest p. Wojciech Żelaźnicki.
„Maków moja Ojczyzna, moje miejsce na ziemi”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy pt. „Maków moja ojczyzna, moje miejsce na ziemi”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Gminie Maków oraz kształtowanie postaw patriotyzmu regionalnego.
Udział w konkursie zakończył się sukcesem naszych wychowanków, bowiem uplasowali się
na czołowych miejscach.
Szkolny etap konkursu na logo ERASMUS+
Zaprojektuj symbol graficzny, który będzie łatwo identyfikowany z tematem projektu Erasmus+ „ Interactive holiday calendar in Europe” oraz państwawmi uczestniczącymi w tym projecie – Bułgaria Polska, Grecja, Portugalia, Rumunia oraz Turcja.
Prace należy wykonać na komputerze i przynieść na płycie CD lub PENDRIVE. Praca w całości musi być własnym pomysłem!!! 5 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na platformie „eTwinning” i będzie miało szansę na zostanie oficjalnym logo całego projektu Erasmus+.Termin oddawania prac – 4 listopada 2019r. do koordynatorów projektu p. Moniki Stań oraz p. Izabeli Kijo. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 22.11.2024- liczba odwiedzin: 871440