• Wolontariat 2022/2023

• 12.10.2023 08:34
      • Szkolne Koło Wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024

SERCE NA DŁONI
        W dniu 9 października odbyło się spotkanie uczniów zainteresowanych działaniem Szkolnego
        Koła Wolontariatu. Na spotkaniu przedstawiono prezentację dotyczącą – Kim jest wolontariusz?; Jak zostać wolontariuszem i od czego zacząć?. Następnie został omówiony plan pracy na bieżący rok szkolny. Na zakończenie odbyły się wybory do Szkolnej Rady Wolontariatu.
        W wyniku głosowania na rok szkolny 2023/24 powołano Szkolną Radę Wolontariatu
        w składzie:
        przewodnicząca - Wasiak Hanna,
        zastępca - Warulik Łucja,
        sekretarz - Karalus Maja.

Gratulujemy!
        Opiekunowie: Anna Pająk, Agata Szczechowska
        *************************************************************************************************************

• „Ty również możesz tworzyć dobro” -
          prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach

5 czerwca 2023r. naszą szkołę odwiedziła p. Maria Kamińska z hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.
          Przybliżyła ona uczniom naszej szkoły postać patronki, historię hospicjum oraz specyfikę funkcjonowania stowarzyszenia. Zachęcała również uczniów do udziału w wolontariacie oraz do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze i zainspirowało do jeszcze większego zaangażowania się w pomaganie innym.

• „Ty również możesz tworzyć dobro” -  prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej  w Skierniewicach - Obrazek 1„Ty również możesz tworzyć dobro” -  prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej  w Skierniewicach - Obrazek 2

„Ty również możesz tworzyć dobro” -  prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej  w Skierniewicach - Obrazek 3„Ty również możesz tworzyć dobro” -  prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej  w Skierniewicach - Obrazek 4

„Ty również możesz tworzyć dobro” -  prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej  w Skierniewicach - Obrazek 5„Ty również możesz tworzyć dobro” -  prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej  w Skierniewicach - Obrazek 6

Wycieczka do Sejmu i Senatu w Warszawie w ramach
        promowania idei Wolontariatu Hospicyjnego

28 września odbyła się wycieczka przedstawicieli wolontariatu naszej szkoły do Sejmu  i Senatu do Warszawy w ramach promowania idei Wolontariatu Hospicyjnego. Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce to: Michał Bakalarz, Kacper Milczarek, Martyna Nowak, Patryk Okrasa oraz Michał Wójcik. Wyjazd został zorganizowany przez senatora Rafała Ambroziaka oraz Stowarzyszenie Hospicjum im. A. Olszewskiej w Skierniewicach. Celem naszej podróży było wejście i obejrzenie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, a więc najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju.
        Całej podróży towarzyszyła wielka ciekawość tych szczególnych miejsc dla naszej Ojczyzny. Na miejscu przewodnik zapoznał młodzież czym jest Sejm i Senat, jak wygląda praca organów państwowych oraz kto tworzy Parlament Polski. Na zakończenie wycieczki wolontariusze wraz z opiekunem p. Anną Pająk odwiedzili Muzeum Narodowe oraz udali się na spacer po Łazienkach Królewskich.

• Śladami Anny Olszewskiej
        Z okazji 30 rocznicy śmierci patronki Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach zorganizowało konkurs plastyczno – literacki pt.” Śladami Anny Olszewskiej”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich z miasta Skierniewice oraz powiatu skierniewickiego.
        5 grudnia 2022 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbył się finał konkursu oraz wręczenie nagród. Komisja konkursowa po podliczeniu punktacji wyłoniła zwycięzców.
        W kategorii klas I-III: I miejsce zdobył Karol Rosiński - kl. 1 b, II miejsce – Agata Wasztan – kl. III b
        W kategorii klas 7-8 : II miejsce egzekwo zajęły: Zuzanna Maszkowska kl.VIII a i Hanna Wasiak kl. VII natomiast wyróżnienie otrzymała Natalia Brzozowska z kl. VIII a.
        Zwycięzcom gratulujemy!!!
                                                                                         Opiekun Wolontariatu: Anna Pająk

• Warsztaty Bożonarodzeniowe dla wolontariuszy

W dniu 03.12.2022r. w siedzibie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe dla wolontariuszy, które poprowadziła Pani Prezes Magdalena Kuśmierczyk. Zorganizowane warsztaty artystyczne były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor oraz radość tworzenia stroików.

• Warsztaty Szkoleniowe dla nauczycieli na temat „Organizacji i prowadzenia Szkolnego Korpusu Solidarności”

Dnia 24 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe nauczycieli na temat „Organizacji i prowadzenia Szkolnego Korpusu Solidarności” w ramach realizacji Programu Lokalnego Partnerstwa Wolontariatu.
        Szkolenie przeprowadziła pani Katarzyna Walczak z Centrum Wolontariatu w Skierniewicach. Dotyczyło ono zasad oraz prawnych aspektów organizacji wolontariatu, zasad rekrutacji wolontariuszy i możliwości współpracy oraz udziału w działaniach planowanych przez Stowarzyszenie „Wspólna Troska”. Uczestnicy otrzymali materiały i ulotki szkoleniowo – promocyjne.

Jak co roku nasi uczniowie przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkowali groby nieznanych żołnierzy na cmentarzu. Oddali również hołd poległym i zapalili znicze.

Wolontariusze porządkują groby - Obrazek 1
        Wolontariusze porządkują groby - Obrazek 2
        Wolontariusze porządkują groby - Obrazek 3
        Wolontariusze porządkują groby - Obrazek 4