• Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w roku 2020/2021

• 31.10.2021 22:33
      • "Wolontariusze pamiętają...",,Wolontariusze pamiętają..." - Obrazek 1,,Wolontariusze pamiętają..." - Obrazek 3

Koniec października to czas porządkowania grobów. Nie zapominają o tym zwłaszcza wolontariusze z naszej szkoły, którzy w minioną środę udali się z opiekunem SKW na Cmentarz Parafialny w Makowie, w celu porządkowania Grobów Nieznanego Żołnierza oraz innych grobów z naszej Parafii. Uczniowie ochoczo ruszyli do pracy. Pozbierali liście, gałązki i śmieci. Zapalili również symboliczne znicze. Jest to akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się i prowadzi od wielu lat. Dzięki niej oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku do tradycji. Takie momenty skłaniają do refleksji i zadumy.
        ,,Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim".

,,Wolontariusze pamiętają..." - Obrazek 2

Wycieczka do Warszawy w ramach promowania idei Wolontariatu Hospicyjnego

7 września odbył się wyjazd przedstawicieli wolontariatu z naszej szkoły na wycieczkę do do Sejmu  i Senatu do Warszawy w ramach promowania idei Wolontariatu Hospicyjnego. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w tym dniu to: Eliza Kępień, Kacper Milczarek, Natalia Brzozowska, Zofia Antoniak, Filip Białek oraz Karol Sasim. Wyjazd organizowany był na zaproszenie senatora pana Rafała Ambroziaka przez Stowarzyszenie Hospicjum im. A. Olszewskiej w Skierniewicach. Uczestnicy odwiedzili również Muzeum Geologiczne w Warszawie.

„Hospicjum to też Życie”.

Prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach

Uczniowie klas V – VIII 18 czerwca uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach p. Marią Kamińską, dla której praca w hospicjum to prawdziwa misja. Pani Maria Kamińska przybliżyła uczniom naszej szkoły sylwetkę patronki hospicjum, historię ruchu hospicyjnego oraz specyfikę jego funkcjonowania. Zachęcała również uczniów do udziału w hospicyjnym wolontariacie oraz do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, ponieważ jak podkreśliła w swoim wystąpieniu: ,,Dobro, które dajesz zawsze wraca. Wolontariusze - to dzięki nim o wiele łatwiej o uśmiech     w miejscu, w którym kończy się życie.” Spotkanie wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie, co z pewnością zaowocuje dalszą współpracą.

"Pełna miska dla schroniska"

W związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodow„Hospicjum to też Życie”.

Prelekcja na temat Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach

ym Dniem Wolontariusza została zorganiizowana  w naszej szkole zbiórka karmy dla bezdomnych psów ze Schroniska dla Zwierząt w Skierniewicach w ramach akcji: ,,Pełna miska dla Schroniska”.

Pomimo trudnej sytuacji, akcja spotkała się z ogromnym odzewem.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Zebraliśmy 70 kg karmy dla zwierząt. Dary przekazaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach.

Opiekun SKW Paulina Jackiewicz serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w akcję i swoim zaangażowaniem udowodnili, że pomaganie to dobry nawyk ale i wielkie serce!