Osiągnięcia sportowe naszych uczniów

NASI SIATKARZE

 

W naszej szkole od października prowadzone są zajęcia mini piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Trenuje 19 uczniów z klas IV – VII i myślimy, że liczba jest rozwojowa. Po trzech miesiącach treningów postanowiliśmy zmierzyć się w rywalizacji sportowej  Na zawodach powiatowych szkołę reprezentowały dwie czwórki chłopców:

Patryk Kroc

Kacper Kijo

Antoni Nowak

Kacper Jeż

Wojciech Foks

Filip Białek

Hubert Zdun

Szymon Smolarek

Uczniowie rywalizowali z młodymi adeptami sztuki siatkarskiej w dniu 13.02.2018r.

Na Igrzyskach Dzieci w Godzianowie  z SP Białynin, SP Nowy Dwór, SP Godzianów zajmując IV miejsce.  Organizatorem zawodów był SZS.

Brawo za odwagę i umiejętności (rywalizowaliśmy z zawodnikami trenującymi 2 – 3 lata).

Z młodzieżą pracuje nauczyciel wychowania fizycznego Monika Olejnik.

 

 

SUKCESY NASZYCH TENISISTEK I TENISISTÓW:

  • drużyna dziewcząt zdobyła: tytuł Mistrza Powiatu, Mistrza Rejonu oraz punktowe III miejsce w województwie łódzkim
  • drużyna chłopców zdobyła: tytuł Mistrza Powiatu i Wicemistrza Rejonu

Uczniowie  naszej szkoły  od grudnia rywalizowali w zmaganiach sportowych, reprezentując szkołę i gminę w powiecie, rejonie i województwie.

 

W dniu 18 grudnia 2017r. drużyna dziewcząt w składzie:

Kinga Machaj (Klasa VI)

Oliwia Niedźwiadek (Klasa VI)

oraz chłopców w składzie:

Hubert Piechut (Klasa VI)

Jan Ceroń (Klasa VI)

Szymon Bakalarski (Klasa IV)

zajęli I miejsce awansując tym samym do rywalizacji na szczeblu rejonowym.

Dziewczęta pokonały zawodniczki z SP Głuchów (II miejsce), SP Drzewce (III miejsce), SP Wysokienice (IV miejsce). Chłopcy pokonali zawodników z SP Głuchów (II miejsce), SP Wysokienice(III miejsce), SP Godzianów (IV miejsce), SP Drzewce (V miejsce). Zawody rejonowe odbyły się 16 stycznia w Białej Rawskiej.

 

Dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do zmagań na szczeblu wojewódzkim.

Chłopcy uplasowali się na miejscu II  kończąc tym samym rywalizację i zdobywając tytuł Mistrza Powiatu i Wicemistrzem Rejonu.

 

25 stycznia nasze reprezentantki walczyły w Busku zmagając się w grupie B z SP Celestynów i SP Solca Wielka. Kinga i Oliwia „wyszły” z grupy bez porażki. W kolejnym etapie dziewczęta rywalizowały z SP 2 Wieruszów (zwyciężczynie Grupy A) w eliminacjach po wyjściu z grupy. Ostatecznie uczennice zajęły III miejsce po zawodniczkach SP Gorzkowice (II miejsce – powiat piotrkowski) i SP2 Wieruszów (I miejsce – powiat wieruszowski).

 

Dziewczęta w rywalizacji uzyskały tytuł Mistrza Powiatu, Mistrza Rejonu oraz punktowe III miejsce w województwie łódzkim.  Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Dzieci.

 

Równolegle drużyna dziewcząt i chłopców rozgrywała Powiatową Ligę Tenisa Stołowego, której organizatorem jest LZS

W półfinale szkołę podstawową reprezentowały dziewczęta:

Kinga Machaj

Oliwia Niedźwiadek

oraz chłopcy:

Hubert Piechut

Jan Ceroń

Szymon Bakalarski

Młodzież walczyła drużynowo zdobywając I miejsce, tym samym kwalifikując się do rywalizacji w finale.

W finale dziewczęta w składzie:

Weronika Ozimek (Klasa VI)

Magdalena Krupa (Klasa IV)

Agata Witkowska

oraz chłopcy w składzie:

Hubert Piechut

Jan Ceroń

Szymon Bakalarski

wywalczyli I miejsce w Finale Powiatowej Ligii Tenisa Stołowego.

 

W roczniku 2004 i wyżej (klasy VII i gimnazja) uczennice SP Maków: Monika Jacczyk (Klasa VII SP) i Natalia Malinowska (Klasa VII SP) z uczniami Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie: Miłosz Ozimek (Klasa IIIC Gimnazjum), Mateusz Więcek (Klasa II C Gimnazjum) reprezentowali  Gminę w półfinale Powiatowej Ligii w Tenisie Stołowym organizowanym przez LZS zdobywając drużynowo I miejsce, tym samym kwalifikując się do gry w finale.

Zawody finałowe odbedą się 05 marca w Makowie.

Trzymamy kciuki!!!!

 

Młodzież SP Maków to zawodniczki i zawodnicy klubu UKS Maków.

 Nad rozwojem motorycznym pracują z młodzieżą nauczyciele wychowania fizycznego SP Maków.

 

 

 

Zwycięscy w Turnieju Tenisa Stołowego Makowska Gwiazdka

W kategorii dziewcząt:

z klas VII i gimnazjum - I miejsce zajęła Monika Jacczyk

 z klas V i VI wygrała Kinga Machaj z klasy VIa

II miejsce zajęła Oliwia Niedźwiadek z klasy VIa

III miejsce - Magdalena Krupa z klasy IVb.

W kategorii chłopców:

z klas V i VI wygrał Hubert Piechut z klasy VIa

II miejsce Jan Ceroń z klasy VIb

 

 

II miejsce i najlepszy zawodnik w Powiatowym Turnieju Piłkarskim

19 maja 2017 roku na boisku w Lipcach Reymontowskich odbył się Powiatowy Turniej Piłkarski im. A. Kasterskiego, zorganizowany przez Gminę Lipce Reymontowskie i OZPN Skierniewice. II miejsce zajęła drużyna chłopców rocznik 2006 i młodsi w składzie: Patryk Kroc, Kacper Karalus, Kacper Kijo, Kacper Zarębski, Kacper Gradowski, Hubert Zdun, Antoni Nowak, Filip Białek i Marcel Winciorek (SP Wola Makowska). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Kroc, który otrzymał okolicznościową statuetkę z rąk Wójta Gminy Lipce Reymontowskie. 

IV miejsce w powiatowym turnieju ,,Mała piłkarska kadra czeka 2017"

zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Łucja Kucikowicz, Kinga Borowska, Julia Mrówczyńska, Wiktoria Dobrowolska, Weronika Machaj, Wiktoria Machaj, Monika Jacczyk, Julia Rybińska, Natalia Malinowska, Aleksandra Cebula, Wiktoria Machaj, Karolina Placek, Małgorzata Wojciechowska, Roksana Placek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promujemy aktywność fizyczną ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Drużyna chłopców pod okiem trenera p. Wojciecha Żelaźnickiego po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju  Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W finale wojewódzkim rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w kategorii U-10. Swoje rozgrywki zakończyli na fazie grupowej, w której pokonali SP Rogów 5:2 i UKS Kleszczów 2:1 oraz przegrywając z Pogonią Zduńska Wola 0:2.

A oto skład walecznej drużyny: Kacper Karalus, Kacper Gradowski, Patryk Kroc, Kacper Zarębski, Kamil Kijo, Grzegorz Zarzycki, Antoni Nowak, Maciej Kwiatos, Krystian Jagiełło, Michał Wójt i Filip Białek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku naszej drużynie, tym razem dziewcząt, udało się dotrzeć z makowskiego podwórka na Stadion Narodowy w Warszawie. Po wygranej przygoda zakończyła się nagrodą wyjazdu do Amsterdamu w celu nagrania reklamy promującej akcję ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Nasze dwie uczennice: Kingę Machaj i Zuzannę Zarębską mogliśmy oglądać w reklamie z A. Milikiem, emitowanej w TVP 2.

 

Sukces naszych sportowców w Mistrzostwach Ligi Tenisa Stołowego

W  kategorii Żak:

I miejsce – Agata Witkowska i Jan Ceroń

III miejsce – Magdalena Krupa i Szymon Bakalarski

W kategorii Młodzież:

I miejsce – Monika Jacczyk i Błażej Burzyński

II miejsce – Weronika Ozimek i Hubert Piechut

III miejsce – Oliwia Niedźwiadek i Mikołaj Karalus

 

 

Nasze zdolne tenisistki

IV miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej

wywalczyły  słynne tenisistki:

Monika Jacczyk – ucz. kl. VI,

Oliwia Niedźwiadek – ucz. kl. Va

Weronika Ozimek – ucz. kl. Vb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięstwo w Finale Drużynowych Mistrzostw  Powiatu Skierniewickiego  w Tenisie Stołowym

 I miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły w składzie Monika Jacczyk, Oliwia Niedźwiadek, Kinga Machaj, Jan Ceroń, Błażej Burzyński i Mikołaj Karalus.     

  III miejsce druga reprezentacja w składzie Weronika Ozimek, Agata Witkowska, Kinga Machaj, Szymon Bakalarski i Hubert Piechut.

Mistrzynie tenisa stołowego

 Monika Jacczyk, Kinga Machaj, Weronika Ozimek, Oliwia Niedźwiadek wygrały zawody rejonowe, które odbyły się 10.01.2017r. w Białej Rawskiej, a tym samym rywalizować będą ze swoimi rówieśniczkami w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łodzi.

Drużyna  chłopców w składzie: Błażej Burzyński, Jan Ceroń i Szymon Bakalarski na tych zawodach zdobyli  III miejsce.

 

Nasi mistrzowie powiatu  w tenisie stołowym  

I miejsce podczas Mistrzostw Powiatu Ziemskiego, które odbyły się  19 grudnia 2016r. w Słupi  i tytuł mistrza powiatu zdobyli  zarówno dziewczęta,  jak i chłopcy naszej szkoły. A  oto nasi mistrzowie:  Monika Jacczyk, Oliwia Niedźwiadek, Weronika Ozimek, Kinga Machaj, Błażej Burzyński, Jan Ceroń, Szymon Bakalarski. Opiekun grupy p. W. Żelaźnicki.

Mamy nadzieję, że na etapie rejonowym odniesiemy podobny sukces.

 

 

I miejsce w powiatowych eliminacjach XVII Turnieju Piłki Nożnej

„Z PODWÓRKA NA STADION – O PUCHAR TYMBARKU”.  

       

Skład zwycięskiej drużyny to: Kacper Zarębski, Patryk Kroc, Grzegorz Zarzycki, Maciej Kwiatos, Kamil Kijo, Michał Wójt, Kacper Gradowski, Kacper Karalus, Krystian Jagiełło.

Najlepsi strzelcy to: Kacper Zarębski - 10 bramek, Patryk Kroc - 5 bramek.

Życzymy piłkarzom zwycięstwa i awansu do zawodów ogólnopolskich, podobnie jak wywalczyły to nasze dziewczęta 2 lata temu.

 

 

 

 

 

 

 

Wojewódzki Turniej tenisa stołowego

  • Błażej Burzyński /uczeń klasy Vb/ - I miejsce w kategorii Żak
  •  Monika Jacczyk /uczennica klasy VI/ - IV miejsce w kategorii Młodziczek

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego w biegach przełajowych w Bolimowie

  • Weronika Machaj /uczennica klasy VI/ - IV miejsce
  • Monika Jacczyk /uczennica klasy VI/ - VII pozycja
  • Jakub Smolczewski /uczeń klasy VI/ - X pozycja

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie
    96-124 Maków
    ul. Główna 4
  • 46 831 22 26

Galeria zdjęć