Certyfikat Sieci Szkół

Wtorek 21.11.2017

Młodsza Grupa Paradna

Statistics

Witamy na naszej stronie internetowej

Wieści szkolne

• W  dniu 15.11.2017 roku odbyły się w klasie 3 b zajęcia otwarte z cyklu „Czytamy razem" pt. Ratujemy i uczymy ratować. W zajęciach uczestniczyła p. dyrektor Jolanta Szeliga i p. Anna Pająk oraz uczniowie i ich rodzice. W trakcie zajęć uczniowie pod kierunkiem p. B. Domizy przeczytali opowiadanie, zawierające opis poszczególnych czynności ratujących przy omdleniu oraz przy braku tętna i oddechu. Po krótkiej rozmowie na temat przeczytanego tekstu, rodzice wraz z dziećmi zostali przydzieleni do grup, których zadaniem było przygotowanie się do przedstawienia jednej ze scenek:  1. Sprawdzanie tętna, oddechu i wzywanie pomocy.  2. Układanie w pozycji bocznej. 3.Resuscytacja-ćwiczenia z fantomem.
    Każda grupa zaprezentowała wzorcowo swoją scenkę. Potem nastąpiła wymiana tak, aby każdy uczestnik mógł sprawdzić się w czynnościach ratujących życie. Rodzice przyznali, że nie jest to łatwe zadanie. Obecny wśród rodziców zawodowy strażak p. Paweł Starzec  potwierdził, że inaczej reaguje się podczas ćwiczeń z fantomem, inaczej zaś, gdy musimy ratować człowieka. Na koniec dzieci wykazały się umiejętnościami literackimi. Każda grupa ułożyła rymowankę na temat numerów alarmowych. Dzieci bez obaw  i z wielką chęcią uczestniczyły w zajęciach. Rodzice zaś wyrazili swoją aprobatę dla zajęć uczących podstawowych zasad ratowania życia ludzkiego.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii

• We wtorek 14.11.2017 r. uczniowie klas I i II byli na wycieczce w Skierniewicach.

Brali udział w zajęciach z zakresu edukacji czytelniczej pt. „Zaczarowany świat bajek i baśni”, które zostały zorganizowane w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach.

Zajęcia rozbudziły u uczniów zainteresowanie książką, zachęciły do sięgania po nią jako źródła rozrywki i nauki. Ciekawe gry planszowe i multimedialne wzbogaciły spotkanie. Następnie dzieci spędziły miło  i wesoło czas w Sali Zabaw „Urwis”. Wspólna zabawa była dobrą okazją do zintegrowania dzieci.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii

• Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie